mail@urok-ua.com

Комплексне заняття з розвитку дитячої творчості для дітей старшого дошкільного віку “Метелик з країни Фантазії”

Автор: музичний керівник Кричинюк Людмила Сергіївна

керівник Кричинюк Людмила СергіївнаКомплексне заняття для старших дошкільнят “Метелик з каріїни Фантазіїі”. Підготувала і провела музичний керівник Кричинюк Людмила Сергіївна.


Мета.   Розвивати у дітей креативність і творчий підхід до виконання завдань.   Позитивно налаштувати дітей на подальшу вокальну роботу, викликати у них        піднесений настрій. Розвивати фантазію, творчість. Завдяки кольору передавати схожість з натурою. Вміти передавати свої почуття і емоції через образ іншим.

Завдання:  Удосконалювати вокальні навички дітей – здатність виконувати пісню зі     складними інтервальними ходами та ритмічним малюнком. Формувати у дітей вміння співати легким звуком, правильно інтонувати мелодію  без форсування звуку, чітко артикулювати слова, співати «ланцюжком» в заданому темпі.

Обладнання:  ноутбук;  СД – програвач; мультимедійний проектор; проекційний екран; ритмічний фланелескоп; квіти; кубики, на сторони яких нанесені значки (прямокутники, кружечки,  трикутники, букви). Силует метелика, клаптики кольорового паперу, клей, пензлики.

Хід заняття

Музичний керівник.   Діти, я дуже рада вас бачити. Який у вас сьогодні настрій? (Відповіді дітей). Ви вже, напевно, звернули увагу, що до нас сьогодні прийшли гості. Ви всі їх знаєте: це вихователі нашого дошкільного закладу. Посміхніться, будь ласка, до них та привітайтесь.

Діти виконують вітальну поспівку «Добрий день».

Музичний керівник.  Ось ми і «розігріли» свої голосочки. Запрошую вас сідати.

Діти, сьогодні вранці я відчинила вікно в нашій музичній залі і побачила, як метелики граційно кружляли у своєму таночку. А ви вже бачили перших метеликів? Розкажіть, які вони? (Відповіді дітей). Уявляєте, один з цих чарівних метеликів залетів до нашої зали.

Музичний керівник показує дітям метелика, притуляє його до вуха і вдає, що слухає.

Музичний керівник.  Щойно метелик прошепотів мені на вушко, що хоче з вами познайомитись. Пропоную кожному з вас по черзі проспівати своє ім’я.

Діти по черзі проспівують свої імена.

Музичний керівник.  Ви вже зрозуміли, що наш метелик не простий, а чарівний. Закрийте, будь ласка, очі.

Звучить музичний твір С. Майкапара «Метелик».

Музичний керівник метеликом по черзі торкається до кожної дитини. На закінчення твору діти відкривають очі.

Музичний керівник.  Ви відчули, як метелик доторкнувся до кожного з вас? За мить він «перетворив» вас у справжніх композиторів. Діти, а хто такі композитори? (Відповідь дітей).

Проводиться музично – дидактична гра «Склади мелодію».

Музичний керівник зачитує дітям текст.

Сонечко, сонечко,

Ми тебе вітаєм.

Діти повторюють текст.

Музичний керівник співає свій варіант мелодії, діти повторюють. Потім музичний керівник пропонує кожному з дітей придумати свою мелодію на цей текст. Діти по черзі співають свої варіанти. Потім музкерівник пропонує дітям придумати свою мелодію та «зіграти» її на фортепіано.

Музичний керівник.  Молодці! Ви чудово впорались з завданням. А зараз метелик запрошує нас у подорож на квіткову галявину.

Діти розглядають перший слайд.

Музичний керівник.  Як називаються ці квіти? Зверніть увагу – вони однакові за розміром чи різні? (Відповіді дітей).Наш метелик хоче з нами погратись. Скажіть мені, будь ласка, якщо він прилетить і сяде на велику квітку, як ми її будемо проспівувати? (Діти: «Та»). А чому? (Діти: «Тому що велика квітка означає ноту довгої тривалості). А якщо метелик прилетить на маленьку квітку? (Діти: «Ті», бо маленька квітка означає ноту короткої тривалості»).

Музичний керівник:   Ну що, діти, пограємо?

Загадки метелика відгадаємо?

(Відповіді дітей).

Музично – дидактична гра «Ритмічні загадки».

На проекційному  екрані зображено квіти різної величини, що відповідають різним ритмічним тривалостям. Велика квітка – довга тривалість, маленька – коротка.  Завдання для дітей –  довгими та короткими оплесками відтворити ритмічний рисунок відповідно до того, на яку квітку «прилітає» метелик.

Потім діти програють ці ритмічні малюнки на ф-но.

Музичний керівник.  Діти, а хто з вас придумає власний ритмічний малюнок?

Діти за бажанням придумують, викладають на фланелескопі, проспівують його та програють на ф-но.

Музичний керівник:  Щось наш метелик засумував. Давайте ми для нього заспіваємо пісню, яка так і називається – «Метелик».

Пісня «Метелик» (286/57)

Музично – дидактична гра «Чарівні кубики».

Звучить вступ – першим діти ставлять кубик, на передній стороні якого зображено прямокутник; куплет – сторона з буквою «К». Програш позначається трикутником. Закінчення – зображення кружечка.

Далі діти співають пісню «ланцюжком».

Далі продовжує заняття керівник гуртка образотворчого мистецтва.

Керівник. Пісня така ж гарна, як і сам метелик.

Метелики – це мов би квіти,

Що відірвались від рослин,

Бо краще них нема на світі

Таких літаючих перлин.

Їх називають крилатою райдугою,

Ними всі милуються,

Розглядають і дивуються.

Метелик і красень, і трудівник

Бо до роботи різної звик:

Живить птахів і пилок переносить,

Справу корисну в роботі він робить.

(На заготовлених попередньо силуетах метеликів із наклеєними  «лялечками» і нарваними з різнокольорового паперу клаптиками доробляють крильця).

Керівник. Які метелики? (Барвисті, яскраві, чарівні, чарівні, казкові, різнокольорові…)

Нехай краса панує вічно! Даруємо всім тепло і радість!

Презентація до уроку

Завантажити презентація ни диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 коментарів

  1. Заняття дуже сподобалось. Людмила Сергіївна у легкій, невимушеній атмосфері знайомить дітей зі світом музики, розвиває вокальні данні, фантазію, творчість. І все це оповите аурою таємничості, казковості… Впевнена, діти з нетерпінням чекають кожнго наступного заняття!

  2. Дуже сподобалось данне комплексне музичне заняття, на якому розвивались не тільки музичні здібності, але і уява в дітей , творчість . На занятті панувала атмосфера зацікавленості дітей – “Що трапиться далі?” Музичне заняття дуже досконале,на високому професійнгому рівні. Ненав’язливо, без всякого натяку на тиск, Ви розвиваєте у дітей креативність і творчий підхід до виконання завдань.Дякую за поданий матеріал. Обов*язково проваджу таке заняття в своїй роботі.

  3. Справжній урок, який очікують усі без винятку діти. Політ у світ фантазії – це чудова ідея. У рок проведено на високому рівні, створено позитивну атмосферу, що налаштовує на роботу. Гарно підібрані форми та методи роботи з учнями.

  4. В “Краіїні Фантазіїі” разом з Людмилою Сергіївною почував себе добре не лише Метелик, а і діти. Протягом усього уроку музичний керівник розвивала у дітей креативність і творчий підхід до виконання завдань. Особливо сподобалося коли діти по черзі проспівували свої імена та «перетворювалися» на справжніх композиторів. Дякую.

  5. Творчий підхід музичного керівника став мотивацією і для дітей. Позитивом пройняте все заняття. Дібрані дидактичні ігри допомагають задавати емоційний тон та розвивають творчий підхід до виконання завдань. Зичу Вам здоров’я та творчих злетів.

  6. Вдало підібраний музичний матеріал в поєднанні з різними видами діяльності, створили для малечі гарний настрій та розкрили їхній творчий потенціал.

  7. Людмила Сергіївна творчо спланувала заняття. Музично – дидактичні ігри «Ритмічні загадки», “Чарівні кубики” задають гарний настрій й водночас розвивають фантазію вихованців. Добираючи слова-ознаки до поняття “метелик” , розвивається мовлення дошкільнят.

  8. Захоплююче заняття для дошкільнят. Персонаж уроку – метелик – виступає і гостем, і помічником музичного керівника. Він позитивно налаштовує малечу на роботу, мотивує діяти,вводить дітей у співочий світ ( розспівування, сприймання музичного твору). Заняття розвиває творчість у його учасників.