Конспект бінарного уроку з англійської мови та математики для 1 класу на тему: “Merry Christmas!”
Автор: вчитель англійської мови, вчитель початкових класів Венгерчук Віра Олексіївна, Пишняк Наталія Вікторівна
“Нікому не можна дати освіту на засадах якоїсь окремої науки, незалежно від інших наук.”
(Я.А.Каменський)
Бінарний урок – це творчість двох (або кількох) педагогів, яка переростає у творчий процес в учнів. Чому? Тому що вивчення якоїсь проблеми на грані двох (або кількох) наук – це завжди цікаво, такий вид діяльності викликає високу мотивацію. А чи не це головне – захопити школярів, спровокувати творчий пошук?
Багато викладачів іноземної мови погодяться з тим, що мова – це навичка, тому неможливо навчити іноземній мові. Щоб знати її, потрібно навчити вчитися. Процес вивчення мови – це важка робота, що забирає багато часу і сил, а робота вчителя іноземної мови схожа на роботу тренера, який повинен змусити спортсмена тренуватися на межі сил.
Бінарний урок: англійська мова та математика
Тема: вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання. Кругові приклади. Складання і розв’язування задач. Merry Christmas!
Мета: вправляти учнів у засвоєнні табличних випадків додавання і віднімання;
ознайомити з круговими прикладами; вправляти у складанні та розв’язуванні задач; розвивати математичне мовлення; виховувати старанність.
Повторити й активізувати лексичний матеріал теми; ознайомити учнів з новими ЛО та закріпити їх вживання в усному мовленні; повторити вивчені букви; вивчити Різдвяну пісеньку, вітання з Різдвом англ. мовою; формувати навички письма та говоріння; тренувати пам’ять та увагу; виховувати культуру спілкування.
Обладнання: підручник з англ. мови та математики, робочі зошити, тематичні малюнки, англ. літери, магнітофон, малюнок Різдвяної ялинки, Різдвяна панчоха, презентація; «математичний» потяг, сніжинки з завданнями.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
– Доброго ранку! Пропоную вам залишити клас і вирушити в подорож. Згодні?
– Щоб подорож була вдалою, потрібно бути:
уважним
розумним
організованим
кмітливим
- Ну що, готові? Тож вирушаймо!
ІІ. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- Під час подорожі ми будемо складати і розв’язувати приклади і задачі,
Вивчимо нові слова, англ. букви, виконаємо цікаві завдання, заспіваємо різдвяну пісеньку.
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.
- Актуалізація опорних знань.
1 Гра «Дешифрувальник». Робота в парах.
– А до якої країни ми помандруємо, ви дізнаєтесь, коли розв’яжете приклади і результати розташуєте в порядку зростання, від меншого результату до більшого.
2+2= (Г) 3-1= (А) 9-4= (Л)
8-2= (І) 5+3= (Я) 6-3= (Н)
– Так, ми вирушаємо до Англії. Але, щоб не заблукати в чужій країні, порозумітися з людьми, нам потрібен гід. Знайомтесь – місс Віра.
- Greetings. Slide 1
- Жив-був на світі маленький слоник .
Вранці він говорив «Good morning».
А сонячний зайчик всміхався йому:
«Hello, hello, hello to you!»
- Сьогодні ми з вами познайомимося з найулюбленішим святом всіх дітей та дорослих в Англії. Як ви думаєте, що це за свято? (Christmas. Різдво)
- Англійці називають це свято … Look at the blackboard, please, and repeat!
Slide 2 Christmas
- Well done!
- Каліграфічна хвилинка. Робота в зошиті.
- А ще ми будемо вести щоденник туриста. Зробіть перший запис 21, 12. Письмо цифр 21, 12 ( запис учнями у зошиті).
Характеристика чисел:
– Що ви можете сказати про числа? (числа двоцифрові)
– Назвіть сусідів числа 12 (11 і 13), числа 21 (20 і 22).
2. Гра «Знайди пропущене число».
– Подорожувати ми будемо потягом. Але, що це трапилось? На деяких вагонах зникли номери. Допоможіть відновити.
- – What do you see? I see a train. Slide 3.
– Наш поїзд мчить на свято. Але щоб добратися до місця призначення , нам потрібно порахувати вагони! Let’s count! (12345678910) Slide 4.
- Математичний диктант.
– Та без білетів нас у потяг не пустять. Давайте придбаємо білети.
– 5 збільшити на 3
– 7 зменшити на 3
– 4 плюс 2
– 6 мінус 2
– перший доданок 4, другий – 3, знайдіть суму.
– В кого білет має такий номер 8 4 6 4 7, займіть місця у потязі.
ІV. Ознайомлення з новим матеріалом.
- Складання та розв’язування нерівностей. Робота в парах.
– Яка чудова засніжена дорога. Об’єднайте сніжинки за розміром та складіть нерівності.
І ряд ІІ ряд ІІІ ряд
********* *******
****** **** ***
4 < 6 5 > 4 7 > 3
6 > 4 4 < 5 3 < 7
- Усний рахунок. Складання і розв’язування прикладів.
– Перевіримо, які ви спостережливі.
*У кутку, вгорі сторінки в нас чотири є сніжинки.
Всі охочі ми до гри – намалюємо ще три!
Чи сказати ти нам міг, скільки разом стало їх? (4+3=7)
* Знов сніжинки прилетіли , на сторінку нашу сіли.
Ось чотири їх – дивись, п’ять невдовзі додались.
Скільки всього в результаті можем їх нарахувати? (4+5=9)
*Тут сніжинок дві було, ще чотири намело.
Скільки стало підкажи-но, пустотливих цих сніжинок? (2+4=6)
- Вставте число у віконечка, щоб рівності були правильними.
9 – … = 5 … – 3 = 4 6 – … = 2
… – 5 = 4 7 – … = 3 … – 2 = 4
- Що поєднує ці приклади? (З кожного прикладу на додавання можна скласти два приклади на віднімання)
ДИХАЛЬНІ ВПРАВИ
- Вивчення нової лексики з англ. мови.
3.1.Сьогодні ми вивчимо аж 4 нових слова, а допоможе нам в цьому ось ця чарівна сніжинка.
- Але ми ж не знаємо, як англійською сказати слово «сніжинка».
- Запам’ятайте, ось це слово:S N O W F L A K E, воно пішло від англ.слова SNOW ,що означає сніг, і слова FLAKE, що означає пушинка. ( всі повтор.)
- Щоб краще нам запам’яталось слово SNOWFLAKE, я вам пропоную прослухати пісеньку про маленьку сніжинку, а маленька англ. мовою буде «little». Коли ви чуєте слова « LITTLE SNOWFLAKE », ви можете підспівувати!
ПІСНЯ
- Як ви запамятали, ми сьогодні дізнаємося 4 нових слова, а, перш, ніж вчити слова, нам потрібно повторити літери, бо без літер слова ми ніяк не вивчимо!
- Ми з вами знаємо вже 6 англійських літер.
- Я пропоную їх зараз повторити. Подивимося на алфавіт і пригадаємо літери!
- Look and repeat, please! Slide 7.
– Aa | – Bb | – Cc | – Dd | – Ee | – Ff |
- You know all these letters . Goodjob!
- Тому, ми зараз перевіримо, як ви їх пам’ятаєте. Я буду називати будь-яку літеру із цього рядочка. Якщо хтось знає цю літеру, повинен підняти руку, підійти до дошки і прикріпити цю літеру .Зрозуміли?
- Are you ready? Let’s start!
- Завдання:
- Come to the board and fill in the big or small letters.
- A__ , ___f, B__ , ___ e, C___,
- Very good! Excellent!
3.2 Подання нової лексики.
Зараз ми дізнаємося, які ж нові слова принесла нам сніжинка!
Look and repeat! Slides 8 – 10.
A present – подарунок
Father Christmas – Дід Мороз
A stocking – шкарпетка
A Christmas Card – Різдвяна листівка
A tree – дерево
Repeat:
Present – a present.
Father Christmas.
Stocking – a stocking.
Christmas card – a Christmas card.
Tree – a tree.
Very nice!Good job!
Ми зараз навчимось із цими словами складати речення!
Візьмемo відомий вже нам вираз “It is…”
Look!
It is a present.
It is Father Christmas.
It is a stocking.
It is a Christmas card.
It is a tree.
- Робота над задачами. Робота з різнорівневими картками.
- У кожного звас є різдвяна листівка. Тільки вона незвичайна – вона з задачами.
- Пригадайте, з чого складається задача?
V. Закріплення матерілу. Гра «Прикрась ялинку».
- Закріплення нової лексики.
- Сьогодні до нас на свято завітав Father Christmas.
Він приніс нам presents! Це новорічні кульки- balls (можуть підійти магнітики кольорові).
Ось на дошці ми бачимо Christmas Tree! Наше завдання: прикрасити ялиночку кульками!
What is it?
- It is a ball.
- What colour is it?
- It is red (yellow, blue..) Slide 11.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА З ЯЛИНКОЮ.
Ми з вами добре попрацювали і прийшов час відпочити .Наша Christmas Tree дуже дякує за те ,що ви допомогли її прикрасити і запрошує вас потанцювати з нею.
Let’s have fun! (хвилинка відпочинку)
Діти роблять зарядку з Ялинкою (слайд-шоу).
А зараз давайте вивчемо пісеньку про Різдво.
Open your books at page 89.
Повторюємо «Merry Christmas! Here’s your present.», “Thank you.”
Play the CD and children sing a song (PsB p. 89).
- «Кругові приклади».
– А ще ми прикрасимо ялинку гірляндою. На кожній частині гірлянди є приклади, але вони розв’язуються не по порядку.
– Розв’яжіть перший приклад. Яку відповідь одержали? Другий приклад має починатися з числа-відповіді першого прикладу. Це і буде наступною частиною гірлянди.
2 + 1 = __ 5 + 4 = __ 3 + 2 = __ 9 – 2 = __
7 + 1 = __ 8 – 2 = __ 6 – 5 = __ 1 + 1 = __
VІ. Підсумок уроку.
Підведення підсумків.
Open your Activity Books at pages 77-78. You must colour the shapes and then cut out them. Stick them on а cardboard. Then stick a piece of string on the back of each decoration to hang it from their tree.
- Our time is out.
- Dо you like our lesson?
- We have made a great job today!
- You were very active and deserve good marks! (виставляння оцінок -смайлів).
– У вас сьогодні був незвичайний урок. Що вам сподобалось найбільше?
– А що у вас не виходило, викликало труднощі?
– Якщо вам урок сподобався, прикрасьте ялинку зірочкою.
- Кінець уроку (ending of the lesson):
Slide 12.
Stand up, please!
One, two, three, four, five, goodbye!
One, two, three, four, five, goodbye!
Slide 13.
Презентація до уроку
Бінарні та інтегровані уроки – це вимога сьогодення. У представленному уроці поєднані дуже складні предмети, та ще й в першому класі. Я в 1-2 класах практикую інтегровані уроки з Образотворчим мистецтвом, Трудовим навчанням , чи Природознавством. Але розробка авторок дуже цікава і заслуговує на увагу. Цікавий досвід!
Шановні Віра Олексіївна та Наталія Вікторівна, мене спочатку зацікавила Ваша ідея бінарного уроку англійської мови та математики. Але прочитавши конспект, зробила висновок, що ви викладаєте у класі з високим рівнем знань і такий сценарій не підійде до звичайного класу. Ви практикували цей конспект? Хіба за 35 хвилин можна досягти мету поставлену перед педагогами
Спасибі за хороший конспект бінарного уроку з англійської мови та математики. Крізь увесь проходить єдина ідея – новорічних свят. Такий підхід до організації заняття створює комфортні умови для дитини як особистості, підвищує успішність навчання, дозволяє уникнути ситуації, коли той чи інший предмет потрапляє в розряд не улюблених. Презентація досить яскрава та наочна. Справжній урок, на який очікує дитина.
Дякую Вам, Олена Валентинівна, за приємні та теплі слова! ))