mail@urok-ua.com

Конспект бінарного уроку з англійської мови та математики для 1 класу на тему: “Merry Christmas!”

Автор: вчитель англійської мови, вчитель початкових класів Венгерчук Віра Олексіївна, Пишняк Наталія Вікторівна

Screenshot_1“Нікому не можна дати освіту на засадах якоїсь окремої науки, незалежно від інших наук.”
(Я.А.Каменський)
Бінарний урок – це творчість двох (або кількох) педагогів, яка переростає у творчий процес в учнів. Чому? Тому що вивчення якоїсь проблеми на грані двох (або кількох) наук – це завжди цікаво, такий вид діяльності викликає високу мотивацію. А чи не це головне – захопити школярів, спровокувати творчий пошук?
Багато викладачів іноземної мови погодяться з тим, що мова – це навичка, тому неможливо навчити іноземній мові. Щоб знати її, потрібно навчити вчитися. Процес вивчення мови – це важка робота, що забирає багато часу і сил, а робота вчителя іноземної мови схожа на роботу тренера, який повинен змусити спортсмена тренуватися на межі сил.


 

Бінарний урок: англійська мова та математика 

Тема:     вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання. Кругові приклади.  Складання і розв’язування задач. Merry Christmas!

Мета: вправляти учнів у засвоєнні табличних випадків додавання і віднімання;

ознайомити з круговими прикладами; вправляти у складанні та розв’язуванні задач; розвивати математичне мовлення; виховувати старанність.

Повторити й активізувати лексичний матеріал теми; ознайомити учнів з новими ЛО та закріпити їх вживання  в усному мовленні; повторити вивчені букви; вивчити Різдвяну пісеньку, вітання з Різдвом англ. мовою; формувати навички письма та говоріння; тренувати пам’ять та увагу; виховувати культуру спілкування.

Обладнання:  підручник з англ. мови та математики, робочі зошити, тематичні малюнки,  англ. літери, магнітофон, малюнок Різдвяної ялинки, Різдвяна панчоха, презентація; «математичний» потяг, сніжинки з завданнями.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

– Доброго ранку! Пропоную вам залишити клас і вирушити в подорож. Згодні?

– Щоб подорож була вдалою, потрібно бути:   

уважним

розумним

організованим

кмітливим

  • Ну що, готові? Тож вирушаймо!

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

  • Під час подорожі ми будемо складати і розв’язувати приклади і задачі,

Вивчимо нові слова,  англ. букви, виконаємо цікаві завдання, заспіваємо різдвяну пісеньку.

ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.

  1. Актуалізація опорних знань.

1 Гра «Дешифрувальник». Робота в парах.

– А до якої країни ми помандруємо, ви дізнаєтесь,  коли розв’яжете приклади і результати розташуєте в порядку зростання, від меншого результату до більшого.

2+2=     (Г)                                3-1=     (А)                                          9-4=     (Л)

8-2=      (І)                                5+3=     (Я)                                          6-3=     (Н)

– Так, ми вирушаємо до Англії. Але, щоб не заблукати в чужій країні, порозумітися з людьми, нам потрібен гід.  Знайомтесь – місс Віра.

  • Greetings. Slide 1
  • Жив-був на світі маленький слоник .

Вранці він говорив «Good morning».

А сонячний зайчик всміхався йому:

«Hello, hello, hello to you!»

  • Сьогодні ми з вами познайомимося з найулюбленішим святом всіх дітей та дорослих в Англії. Як ви думаєте, що це за свято? (Christmas. Різдво)
  • Англійці називають це свято … Look at the blackboard, please, and repeat!

Slide 2 Christmas

  • Well done!
  • Каліграфічна хвилинка. Робота в зошиті.
  • А ще ми будемо вести щоденник туриста. Зробіть перший запис 21, 12. Письмо цифр 21, 12 ( запис учнями у зошиті).

Характеристика чисел:

–     Що ви можете сказати про числа? (числа двоцифрові)

– Назвіть сусідів числа 12 (11 і 13), числа 21 (20 і 22).

2. Гра «Знайди пропущене число».

– Подорожувати ми будемо  потягом. Але, що це трапилось? На деяких вагонах зникли номери. Допоможіть відновити.

Screenshot_3

  • What do you see? I see a train.  Slide 3.

– Наш поїзд мчить на свято. Але щоб добратися до місця призначення , нам потрібно порахувати вагони! Lets count!  (12345678910)   Slide 4.

  1. Математичний диктант.

– Та без білетів нас у потяг не пустять. Давайте придбаємо білети.

– 5 збільшити на 3

– 7 зменшити на 3

– 4 плюс 2

– 6 мінус 2

– перший доданок 4, другий – 3, знайдіть суму.

– В кого білет має такий номер 8 4 6 4 7, займіть місця у потязі.

ІV. Ознайомлення з новим матеріалом.

  1. Складання та розв’язування нерівностей. Робота в парах.

– Яка чудова засніжена дорога. Об’єднайте сніжинки за розміром та складіть нерівності.

І ряд                                                ІІ ряд                                               ІІІ ряд

*********                                                                                                                                        *******

 ******                      ****                                   ***                                                               

  4  <   6                                    5   >  4                                                      7  >   3         

  6   >   4                                    4  <    5                                                      3   < 7

  1. Усний рахунок. Складання і розв’язування прикладів.

– Перевіримо, які ви спостережливі.

*У кутку, вгорі сторінки в нас чотири є сніжинки.

Всі охочі ми до гри – намалюємо ще три!

Чи сказати ти нам міг, скільки разом стало їх?               (4+3=7)

*  Знов сніжинки прилетіли , на сторінку нашу сіли.

Ось чотири їх – дивись, п’ять невдовзі додались.

Скільки всього в результаті можем їх нарахувати?        (4+5=9)

*Тут сніжинок дві було, ще чотири намело.

Скільки стало підкажи-но, пустотливих цих сніжинок?     (2+4=6)

  • Вставте число у віконечка, щоб рівності були правильними.

9  –  …  = 5                                   … – 3 = 4                               6 – … = 2

… –  5   = 4                                   7 – … = 3                               … – 2 = 4

  • Що поєднує ці приклади? (З кожного прикладу на додавання можна скласти два приклади на віднімання)

ДИХАЛЬНІ ВПРАВИ

  1. Вивчення нової лексики з англ. мови.

3.1.Сьогодні ми вивчимо аж 4 нових слова, а допоможе нам в цьому ось ця чарівна сніжинка.

Screenshot_2

  • Але ми ж не знаємо, як англійською сказати слово «сніжинка».
  • Запам’ятайте, ось це слово:S N O W F L A K E, воно пішло від англ.слова SNOW ,що означає сніг, і слова FLAKE, що означає пушинка.  ( всі повтор.)
  • Щоб краще нам запам’яталось слово SNOWFLAKE, я вам пропоную прослухати пісеньку про маленьку сніжинку, а маленька англ. мовою буде «little». Коли ви чуєте слова « LITTLE SNOWFLAKE », ви можете підспівувати!

ПІСНЯ

  • Як ви запамятали, ми сьогодні дізнаємося 4 нових слова, а, перш, ніж вчити слова, нам потрібно повторити літери, бо без літер слова ми ніяк не вивчимо!
  • Ми з вами знаємо вже 6 англійських літер.
  • Я пропоную їх зараз повторити. Подивимося на алфавіт і пригадаємо літери!
  • Look and repeat, please! Slide 7.
–          Aa –          Bb –          Cc –          Dd –          Ee –          Ff
  • You know all these letters . Goodjob!
  • Тому, ми зараз перевіримо, як ви їх пам’ятаєте. Я буду називати будь-яку літеру із цього рядочка. Якщо хтось знає цю літеру, повинен підняти руку, підійти до дошки і прикріпити цю літеру .Зрозуміли?
  • Are you ready? Let’s start!
  • Завдання:
  • Come to the board and fill in the big or small letters.
  • A__ , ___f, B__ , ___ e,  C___, 
  • Very good! Excellent!

    3.2 Подання нової лексики.

Зараз ми дізнаємося, які ж нові слова принесла нам сніжинка!

Look and repeat!         Slides 8 – 10.

A present подарунок

Father Christmas – Дід Мороз

A stocking – шкарпетка

A Christmas Card – Різдвяна листівка

A tree дерево

Repeat:

 Present – a present.

Father Christmas.

Stocking – a stocking.

Christmas card – a Christmas card.

Tree – a tree.

Very nice!Good job!

Ми зараз навчимось із цими словами складати речення!

Візьмемo відомий вже нам вираз “It is…”

Look!

It is a present.

It is Father Christmas.

It is a stocking.

It is a Christmas card.

It is a tree.

  1. Робота над задачами. Робота з різнорівневими картками.
  • У кожного звас є різдвяна листівка. Тільки вона незвичайна – вона з задачами.
  • Пригадайте, з чого складається задача?

Screenshot_4

Screenshot_5

V. Закріплення матерілу. Гра «Прикрась ялинку».

  1. Закріплення нової лексики.
  • Сьогодні до нас на свято завітав Father Christmas.

Він приніс нам presents! Це новорічні кульки- balls (можуть підійти магнітики кольорові).

Ось на дошці ми бачимо Christmas Tree! Наше завдання: прикрасити ялиночку кульками!

What is it?

  • It is a ball.
  • What colour is it?
  • It is red (yellow, blue..) Slide 11.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА З ЯЛИНКОЮ.

Ми з вами добре попрацювали і прийшов час відпочити .Наша Christmas Tree дуже дякує за те ,що ви допомогли її прикрасити і запрошує вас потанцювати з нею.

Let’s have fun! (хвилинка відпочинку)

Діти роблять зарядку з Ялинкою  (слайд-шоу).

А зараз давайте вивчемо пісеньку про Різдво.

Open your books at page 89.

Повторюємо «Merry Christmas! Here’s your present.», “Thank you.”

Play the CD and children sing a song (PsB p. 89).

  1. «Кругові приклади».

– А ще ми прикрасимо ялинку гірляндою. На кожній частині гірлянди є приклади, але вони розв’язуються не по порядку.

– Розв’яжіть перший приклад. Яку відповідь одержали? Другий приклад має починатися з числа-відповіді першого прикладу. Це і буде наступною частиною гірлянди.

2 + 1 = __              5 + 4 = __       3 + 2 = __      9 – 2 = __    

7 + 1 = __          8 – 2 = __              6 – 5 = __            1 + 1 = __

VІ. Підсумок уроку.

Підведення підсумків.

Open your Activity Books at pages 77-78.  You must colour the shapes and then cut out them. Stick them on а cardboard. Then stick a piece of string on the back of each decoration to hang it from their tree.

  • Our time is out.
  • Dо you like our lesson?
  • We have made a great job today!
  • You were very active and deserve good marks! (виставляння оцінок -смайлів).

– У вас сьогодні був незвичайний урок. Що вам сподобалось найбільше?

– А що у вас не виходило, викликало труднощі?

– Якщо вам урок сподобався, прикрасьте ялинку зірочкою.

  • Кінець уроку (ending of the lesson):

Slide 12.

Stand up, please!

One, two, three, four, five, goodbye!

One, two, three, four, five, goodbye!

Slide 13.

Презентація до уроку

Завантажити презентацію на диск

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок. Рейтинг публікації: 0 з 5)
325

А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарів

  1. Спасибі за хороший конспект бінарного уроку з англійської мови та математики. Крізь увесь проходить єдина ідея – новорічних свят. Такий підхід до організації заняття створює комфортні умови для дитини як особистості, підвищує успішність навчання, дозволяє уникнути ситуації, коли той чи інший предмет потрапляє в розряд не улюблених. Презентація досить яскрава та наочна. Справжній урок, на який очікує дитина.