Конспект інтегрованого уроку англійської мови та основ здоров’я для учнів 2 класу. ” Правила і процедури загартовування. Який одяг ти носиш ? Практична робота: гра «Вдягни ляльку» (вибір одягу за погодою) “.
Автор: вчитель англійської мови, вчитель початкових класів Вельбой Людмила Іванівна, Ярмак Вікторія Віталіївна
Основи здоров’я. Англійська мова.
Тема. Правила і процедури загартовування. Який одяг ти носиш ? Практична робота: гра «Вдягни ляльку» (вибір одягу за погодою)
Мета: поглибити знання учнів про вплив загартовування на здоров΄я, процедури загартовування, формувати навички правильної вимови звуків англійської мови; дати дітям поради щодо загартовування, вибору одягу за сезоном; розвивати мислення, пам΄ять, увагу, навички монологічного й діалогічного мовлення; виховувати бажання систематично займатися загартовуванням, зміцнювати своє здоров΄я.
Тип уроку: інтегрований.
Очікувані результати:
- знати правила загартовування, процедури;
- вибирати одяг відповідно до сезону.
Обладнання і матеріали
- Підручник «Основи здоров’я» 2 клас ( під ред. О. В. Гнатюк );
- підручник англійської мови 2 клас А. М. Несвіт
- кольорові олівці, фломастери, аркуш паперу формату А2 (для створення проекту);
- картки;
- музичний супровід;
- лялька, одяг;
- капелюшок.
План уроку
№ | Зміст уроку | Кількість часу |
1 | Вступна частина | 5 хв |
2 | Основна частина | 10 хв |
3 | Практична частина | 20 хв |
4 | Заключна частина | 5 хв |
Хід уроку
- Вступна частина
1.Привітання
Вже дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ти часу не гай,
Працювати починай!
- Warming up Game «Funny hat»
Хід гри: під музичний супровід учні передають один одному капелюшок, називаючи слово з теми «Одяг» .
- Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні ми поєднаємо на уроці знання з основ здоров’я та англійської мови. Ви дізнаєтесь про правила загартовування, процедури, будете вибирати одяг відповідно до погоди або сезону.
- Основна частина
- «Мозковий штурм»
- Що таке «загартовування»?
- Це корисно чи шкідливо?
- Чи допомагає загартовування фізичному розвитку?
- Виступ вчителя
- Процедури загартовування – це повітряні і сонячні ванни, обтирання вологим рушником,обливання і контрастний душ. Купання у водоймах і ходіння босоніж – це теж процедури загартовування. Вони бадьорять і покращують настрій, а головне тренують твій імунітет. Завдяки цьому ти рідко хворієш, а коли й захворієш, то швидко одужаєш.
Словник. Імунітет – здатність організму захищатися від інфекцій.
- Робота з підручником (підручник стор. 41, 44)
- Ознайомлення з інформацією в підручнику.
- Обговорення малюнків .
– Які ще процедури загартовування ви знаєте?
Словник. Сонце, повітря, вода – природні фактори загартовування.
- Робота в групах. Міні-проект «Складання правил загартування водою, повітрям, сонцем»
І група – «Повітряні ванни»
ІІ група – «Водні процедури»
III група – «Сонячні ванни»
4.1 Презентування проекту
- Фізкультхвилинка (під музичний супровід)
I can jump (стрибають).
I can swim (імітують плавання).
I can run (біжать).
I can dance (танцюють)
III. Практична частина
- Робота в групах «Мозковий штурм»
І група: – За якої погоди збільшується ризик переохолодження і обмороження?
ІІ група: – За якої погоди збільшується ризик перегрівання і сонячних опіків?
- Робота на картках
- Розподіліть слова відповідно до пори року.
Shorts, socks, coat, T-shirt, boots…
- Практична робота «Одягни ляльку»
- Дуже важливо вміти одягатися за сезоном, аби організм не переохолоджувався і не перегрівався, і ви почувалися комфортно в будь – яку погоду.
- На прикладі ляльки продемонструйте вибір одягу за сезоном.
І група – «Зима»
ІІ група – «Весна»
ІІІ група – «Літо»
ІV група – «Осінь»
(Учні презентують вибір одягу в який вони одягли ляльку, починаючи речення словами «My doll wears …,…, and … in winter»)
- Пантоміма
- Покажіть свою улюблену процедуру загартовування.
- Пояснення змісту прислів’їв .
*Чиста вода – для хвороби біда.
*Вода – це здоров΄я, вода – це краса.
*Сонце – батько, вода – наша мати.
ІV. Заключна частина
- Вправа «Незакінчене речення»
- Закінчи речення «Щоб загартовування приносило користь, треба… (дотримуватись правил загартовування, проводити поступово процедури, одягатися відповідно до сезону).
- Домашнє завдання з англійської мови
І група С.57, впр. 5, опиши зовнішність свого друга (письмово)
ІІ група С. 57, впр.7, скласти діалог про зовнішність друга (усно)
- Прощання в колі
«Ми сьогодні – молодці: про здоров΄я дбаємо і нові знання вміло здобуваємо!»
Мені дуже сподобався ваш інтегрований урок! І така важлива тема! Чудовий WARMING-UP та практична гра “Вдягни ляльку” з коментарями англійською мовою. Цікава і корисна публікація, дякую!
Мені дуже сподобався ваш інтегрований урок! І така важлива тема! Чудовий WARMING-UP та практична гра “Вдягни ляльку” з коментарями англійською мовою. Цікава і корисна публікація, дякую!