mail@urok-ua.com

Конспект інтегрованого уроку (математика-природознавство) для 4 класу по темі “Ділення багатоцифрових чисел, що закінчуються нулями. Ускладнені задачі на зведення до одиниці. Навчальний проект: «Цікавий світ Австралії».

Автор: вчитель початкових класів Коробко Ірина Вікторівна

Screenshot_46Інтегрований урок математики-природознавства проведено в нетрадиційній формі уроку-дайвінгу.
Учні засвоювали знання з математики та природознавства, «пірнаючі» у води океанів Великого бар’єрного рифу поблизу Австралії. Інтерактивні вправи та ігри: «Дозвіл», «Підводний світ», «Затримка дихання», «Перше занурення», «Вільне плавання», «Спливання», « Враження від занурення» дали можливість дітям у невимушеній та цікавій формі оволодіти математичними та природничими компетентностями.


 

Інтегрований урок – дайвінг (математика –природознавство).

Тема уроку: Ділення багатоцифрових чисел, що закінчуються нулями. Ускладнені задачі на зведення до одиниці. Навчальний проект: «Цікавий світ Австралії».

Мета: ознайомити учнів із діленням багатоцифрових чисел, що закінчуються нулями, з  особливостями материка Австралія, закріплювати вміння учнів ділити багатоцифрові числа на одноцифрові, вправляти учнів у розв’язуванні задач на зведення до одиниці; збагачувати знання учнів цікавинками про природу, розвивати логічне мислення, пам’ять, математичне та зв’язне мовлення; виховувати інтерес до математики та природознавства.

Обладнання: фото Жак Іва Кусто, фото акваланга, фото риб, відео «Підводний світ», картки для прикладів, фото «Геометричний ряд», фото «Знаки дайвера».

Перебіг уроку:

І. Організація класу.

Добрий день і в добрий час. Рада, діти, бачить вас.

Працювати починаймо,  за знаннями в світ пірнаймо.

ІІ. Повідомлення теми і мети.

  1. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Любі діти! Сьогодні у нас незвичайний урок. Я назвала його Урок-дайвінг.

-Хто з вас знає, що таке дайвінг?

Дайвінг (англ. Scuba diving) або пірнання  — одна з форм підводного плавання, в якому пірнальник (дайвер) використовує певні технічні засоби для дихання під водою. Його прабатьком вважається  Жак-Ів Кусто— французький  дослідник Світового океану, фотограф, режисер, винахідник, автор великої кількості книг і фільмів. У 1943 році разом зі своїм партнером розробив та випробував акваланг. (легке водолазне спорядження для занурення на глибину до 300м)

А пірнатимемо ми на узбережжі найменшого материка, який почали вчити на минулому уроці природознавства (Австралія). А щоб  виконати всі завдання, потрібно буде застосовувати ті знання, які ви засвоїли на уроках математики.

  1. Перевірка домашнього завдання. (взаємоперевірка)

Допуском до занурення буде правильно виконане домашнє завдання. Обміняйтесь зошитами та перевірте його наявність.

ІІІ. Актуалізація та корекція опорних знань.

  1. Виступи дітей з інформацією про Австралію.

Австралія — найдавніший материк, але наймолодша держава. Найбільше місто цієї країни — Сідней. Австралія-   найменший з шести материків. Його площа становить 7631,5 тис. км². Омивається  зі сходу і півночі — морями Тихого океану: Кораловим, Тасмановим; Індійського океану: Арафурським та Тиморським.

Має єдиний великий півострів — Кейп-Йорк. Австралію омивають теплі води Індійського і Тихого океанів з високими температурами на поверхні (влітку +24 °C, взимку біля +20 °C). Такі температурні умови сприяють росту коралів.

  1. Каліграфічна хвилинка. Вибірковий числовий диктант.

Слухайте уважно текст і записуйте всі числа, які почуєте. (Учитель читає текст. Діти записують числа.)

Площа островів Австралії 18000 км2.  Довжина берегової лінії 19600 км. Острів Тасманія відділений від Австралії Бассовою протокою шириною 220 км. Уздовж східного узбережжя Австралії на 2300 км простягається Великий бар’єрний риф, найдовший у світі, який видно з космосу. Східну частину Австралії займає Великий Вододільний хребет, найвищі гори якого не сягають вище 1600 м над рівнем моря.

Прочитайте числа, які записали.  18000 км2, 1960км, 220 км, 2300 км,1600 м.

– Назвіть найбільше число. (19600 )- Назвіть найменше число ( 220)- Яка цифра є у запису кожного з чисел? (0)- Сьогодні на уроці ми будемо ділити багатоцифрові числа, що закінчуються нулями? – Чи можна ділити на 0?

-Що отримаємо при діленні 0 на число?

  1. Усний рахунок. Гра «Дозвіл». Вправа на увагу: геометричний ряд.

Пірнання під воду це процес, який подолає тільки здорова людина. Тому нам потрібно отримати дозвіл на занурення. Виконуючи наступну вправу, ми перевіримо ваш зір, пам’ять та увагу.

Діти впродовж 6 секунд дивляться на зображення геометричний фігур і намагаються запам’ятати якомога більше інформації. Після цього дають відповіді на запитання:

-Скільки геометричних фігур на малюнку? (6)

-Яких кольорів зображені фігури? (зелений, синій, червоний)

-Якого кольору ромб? (зеленого) – Скільки багатокутників на малюнку? (4)

– Скільки трикутників?(1)

– Назвіть фігури червоного кольору?(квадрат, прямокутник)

– Назвіть фігури  синього кольору? (овал, круг)

  1. Гра «Підводний світ». Завдання 688 (усно)

Приклади записані на дошці. На виділених жирним шрифтом числах прикріплені зображення риб, які водяться в океанах поблизу Австралії. Діти називають відповідь, підходять до дошки, на зворотній стороні рибки розміщено інформацію про неї, яку знайшли діти, готуючись до проекту з природознавства.

0: 5=0     18:1=18     32:16 =2   240 :4=60   1000:10=100   100: 20=5

  1. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
  2. Підготовча робота . Гра-мовчанка «Затримка дихання».

Підручником (с. 111, завдання 690 (усно))

На дошці розміщено приклади з відповідями, які переплутано. Потрібно мовчки знайти правильну відповідь та розмістити її відповідно.

  1. Фізкультхвилинка «Знаки дайвера»

(«Все добре», «Стоп», «Занурення», «Підйом», «Тримайтесь поруч», «Проблеми», «Закінчується повітря» .)

Учитель називає знак, а учні показують його.

  1. Вивчення нового матеріалу. Гра «Дайв-інструктор».

Завдання 691 (пояснення одним з учнів нового матеріалу біля дошки)

  1. Первинне закріплення. Вправа «Перше занурення» №692 (біля дошки з поясненням)

198000 :3= 66000     158000:2=79000

  1. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 112–113)
  2. Вправа «Вільне плавання» Самостійна робота №689 (за варіантами,

2 учнів – біля дошки) Під музичний супровід. (Відео «Підводний світ»)

1)  563528 :  7         Перевірка: × 80504

2)  121824 : 6          Перевірка: × 20304

3)    98765 :  5             Перевірка: × 19753

4) 162432:8            Перевірка: × 20304

  1. Робота над задачею. Завдання «Спливання».

За 4 хв занурення 2 дайвери витратили 152 л повітря. На скільки хвилин занурення вистачить 95 л повітря  1 дайверу?

1) 152 :4= 38(л) – 2 дайвери за 1 хв,

2) 38:2= 19 (л) – 1дайвер за 1 хв,

3) 95:19= 5(хв)

ПІДСУМОК УРОКУ. Вправа «Враження від занурення».

Складання сенкану

урок-дайвінг

цікавий, захоплюючий

пірнали, занурювались, розв’язували

Це дуже захоплюючий урок.

Супер (клас, знак дайвера «Все добре»)

 

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 коментарів

  1. Використання інтерактивних форм і методів розвивають пізнавальні можливості учнів, зацікавлюють учнів, підвищують продуктивність уроку. Читаючи конспект цього уроку, відчуваєш себе дайвером у цікавій уявній подорожі водами Австралії. Цікаві назви видів робіт, завдання чіткі, лаконічні. На мою думку, це один із кращих уроків на даному сайті.

  2. Урок справді незвичний, форма проведення нетрадиційна, але однозначно цікава для учнів. Поєднання природознавства і математики зустріла вперше, сподобалось, зрозуміла, що це доцільно. Етапи уроку взаємопов’язані, переходи логічні

  3. Інтегрований урок математики-природознавства проведено в нетрадиційній та цікавій для учнів даної вікової категорії формі – урок-дайвінг. Такі уроки вимагають великої підготовки від учителя, щоб спланувати та поєднати два предмети, але Ірині Вікторівні це гарно вдалося, одна форма роботи плавно переходила в іншу і підсумком цього будуть зацікавлені очі дітей та їх високий рівень знань з даної теми. Щиро дякую.

  4. Нетрадиційні уроки більше подобаються учням, ніж буденні навчальні заняття тому, що навчальний процес тут має багато спільного з ігровою діяльністю дітей. Ірина Вікторівна показала свою педагогічну майстерність у проведенні такого уроку. Урок-дайвінг – це новинка, але вчитель вміло поєднала етапи уроку з етапами дайвінгу.

  5. Матеріал уроку дуже насичений, пізнавальний. На кожному етапі простежується мотивація та розуміння необхідності вивчати багатоцифрові числа і проявляти уміння виконувати з ними арифметичні дії. Багато проведено підготовчої роботи з природознавства, що також позитивно впливає на розвиток уяви учнів та їх мислення. Але головне, що дітям цікаво саме у такій ігровій формі знайомитися з новим матеріалом. Дякую. Дуже сподобалася розробка уроку. Бажаю успіхів!

  6. Пробачне за некоректний коментар. Чудо – техніка не завжди допомагає.
    А що стосується уроку, то він змістовий, насичений ігровими моментами. Поширює інформацію учнів про навколишній світ. Граючи, подорожуючи до Австралії, діти вивчають ділення чисел. Що створює умови для мотивації пізнавальної активності вихованців.

  7. Представлена Іриною Вікторівною розробка інтегрованого уроку є дійсно цікавою, новою за формою подання (раніше уроків-дайвінгів не зустрічала). Тільки творча вчителька, яка повністю віддається своїй справі, може придумати ось таку новітню форму проведення уроку.
    Захоплююсь Вашим талантом , Ірино Вікторівно! Творчих Вам педагогічних досягнень та звершень! Дякую!

  8. Що можна сказати? Динамічно, актуально, пізнавально. Вперше зустрічаю подібну форму уроку, візьму собі на озброєння. Урок містить багато нового пізнавального матеріалу, всі його етапи сприймаються як один цілісний продукт. А ще б доповнити презентацією чи відеороликом, Ірино Вікторівно, було б просто супер!

  9. Цікавий матеріал уроку, який повинен зацікавити учнів на уроці при вивченні нового матеріалу. Етапи уроку всі дотримані. Спасибі за вашу працю. Бажаю Вам удачі і здібних учнів.