Конспект інтегрованого заняття для дітей молошого дошкільного віку “На пташиному дворі”. Розвиток мовлення та аплікація.
Автор: вихователь дітей дошкільного віку Шиліна Наталія Юріївна
Виховання, розвиток та навчання дітей, їх бажання відкривати цей світ прекрасного, пізнавати, знайомитись із навколишнім світом – основна мета вихователів, батьків. Діти пізнають світ, а ми повинні їм у цьому допомогти.
Конспект інтегрованого заняття для дітей молодшого дошкільного віку
«На пташиному дворі»
Розвиток мовлення та аплікація
Мета: формувати уявлення про сім’ю свійських птахів: півника, курочки, курчаток. Розвивати пізнавальну сферу, дрібну моторику пальців рук, виховувати самостійність, позитивне ставлення до свійських птахів, бажання надавати допомогу, годувати їх. Розвивати дрібну моторику пальців рук. Вчити пізнавати знайомі голоси птахів, розвивати слухове сприйняття. Збагачувати словник дітей, розвивати наочно-образне мислення, спостережливість, увагу, вміння виділяти характерні ознаки та здійснювати класифікацію. Виховувати риси творчої особистості, зацікавленість, працелюбність, оригінальність.
Матеріали: сюжетні картинки «На пташиному дворі», іграшки свійських птахів, кольоровий папір, ножиці, клей, пензлики, серветки, зразки.
Попередня робота. Розгляд сюжетних картинок «Свійські тварини». Закріплення назв птахів та тварин, за якими доглядають люди. Закріпити поняття «Домашні тварини та птахи». Закріплення частин тіла тварин та птахів.
Вихователь. Діти, а хто співає пісеньку «Ку-ка-ре-ку»? Так, діти, це півник. А зараз ми розглянемо картинки «На пташиному дворі». Кого ви там бачите? Відповіді дітей.
– Чим вкрите тіло півника?
– Якого воно кольору? ( закріплення кольорів та поняття – різнокольорове).
– Давайте розглянемо частини тіла півника. (дзьобик, очі, гребінець, хвіст, крила).
– Подивіться, що у мене є в руках. (Пір’ячко). Яке воно? (легке, пухнасте, м’яке). Дихальна вправа: «Чия пір’їнка вище?»(Діти дмухають на пір’їнку і намагаються утримати її в повітрі).
– А де живе півник разом із курочкою та курчатами? (у курнику).
– Наша пташина сім’я – це домашні або свійські птахи, які живуть біля людей, які їх годують, за ними доглядають, а за це курочки несуть нам смачні яйця.
Вихователь. От ми з вами зібрали цілу сім’ю: півник, курочка та курчата.
– А скажіть, півник який за величиною? Великий, а курчата які – маленькі.
– Скільки півників? Один, а курчат – багато.
А у мами – квочки всі сини та дочки
Маленькі жовтенькі слухняні клубочки.
Фізкультхвилинка.
Вийшла курочка гуляти
І зернята пошукати
Вслід – її малята
Жовтії курчата
А ви за мною йдіть рядком
Нумо поспішайте.
Всі курчата, як могли
Добре лапками гребли.
Вечір наступає -зерняток немає.
Вихователь. Ми картинки розглянули, віршики послухали, а тепер разом зробимо самі усю курячу сім’ю.
Аплікація з кружечків – курочка, півник та маленькі курчатка та використання пластиліну для дрібних деталей: очі, дзьоб, гребінчик, лапки, зернята.
Вихователь. Діти, уважно розгляньте усі підготовленні матеріали. Що ви бачите на своїх тарілочках? (відповіді дітей).
– Пригадайте частини тіла курочки, півника. (Відповіді дітей).
– Ми разом з вами виготовимо цілу пташину сім’ю із цілих кружечків, їх частин та шматочків пластиліну. Уважно слухаємо та акуратно працюємо. Бажаю усім діткам успіху та творчої фантазії.
Вихователь. Ми добре працювали, гарні картинки зробили – собі на втіху.
Цікаве заняття. Таке інтегроване заняття сприяє вдосконаленню рухових умінь і навичок, розвитку орієнтування у просторі, створення позитивного емоційного настрою, виховання дружніх взаємин між дітьми і вміння працювати в колективі. Спасибі.
На мою думку, представлено ефективне заняття для дітей молодшого дошкільного віку. Вихователька домоглася цілісного й осмисленого сприйняття навчального матеріалу. Помітно, що усвідомленість дітей спрямовано в одне русло, застосовано наочність (картинки тварин, пір’я). Особливо мені сподобалась дихальна вправа “Чия пір’їнка вище?”, яка виконала не лише здоров’язберігаючу функцію, а й, впевнена, принесла радість кожній дитині. Позитивне та цікаве заняття. Дякую!
Все геніальне – просто! А, може, просто і доступно виклали Ви?! Дуже важливо для кожного педагога розробити такий алгоритм дій, щоб було не тільки красиво, але і зрозуміло у виготовленні дитині. Вам це вдалося. Дякую!!!
Прочитавши мету уроку подумала, що забагато заплановано, але познайомившись з публікацією до кінця, погодилася, що все було виконано, не зважаючи на таких маленьких діток і заслуга в цьому – Наталії Юріївни. Інтегроване заняття чітко продумане, розвивало творчу фантазію малюків і привело до успішного підсумку – створення аплікації, що є певним витвором мистецтва! Спасибі.
Методично правильно сплановане заняття з урахуванням вікових особливостей малечі. Обговорення сюжетних картинок супроводжується детальним аналізом, діти вчаться порівнювати та зв ’язно давати відповіді на питання. Розвитку наочно-образного мислення та дрібної моторики рук служить завершальний етап заняття : виготовлення аплікації. Думаю не зайвим був би перегляд фрагменту мультика на задану тематику, як нагорода дітям за сумлінну роботу.