mail@urok-ua.com

Конспект інтегрованого заняття в другій молодшій групі “Ми бачимо, чуємо, відчуваємо”

Автор: Вихователь Васильчук Олена Борисівна

Screenshot_4У дошкільному віці діти із задоволенням пізнають навколишнє середовище. У занятті мені хотілося поекспериментувати: навчити дітей розпізнавати предмети на смак, слух, розпізнавати звуки природного оточення. А головне, навчити дітей бути доброзичливими, чуйними.


 

Конспект інтегрованого заняття для дітей другої молодшої групи

Тема: “Ми бачимо, чуємо, відчуваємо ”

Мета: закріпити вміння дітей визначати і називати смак і колір, розрізняти звуки, наслідувати рухам тварин. Сприяти розвитку мислення, уваги, уявленням дітей. Виховувати доброзичливість, бажання допомогти, підтримати. Створити дітям радісний настрій.

Попередня робота: читання уривків казки “Попелюшка” Ш.Перро, “Малюк і Карлсон” А.Лінгренд; дитячі ігри “Вгадай за смаком”, “Підбери візерунок”, “Які звуки живуть в лісі”.

Матеріал: чашки з водою на різний смак (кислої, солоної, солодкої), соломинки, сірникові коробки з піском, гудзиками, паперові лялькові сукні.

Хід заняття

В-ль: Діти, я отримала сьогодні лист від доброї чарівниці. Вона дізналася, що наші дівчатка посварилися, тому що хотіли обидві грати однією лялькою. А два наших хлопчика ледь не побилися на прогулянці. Мені так соромно, ніколи ми не засмучували чарівницю. Але я знаю, що ви обов’язково виправитись, а добра чарівниця порадіє.Вихователь прислухається, чути шум

В-ль: Що це за шум? Діти, ви чуєте – щось шумить?У двері вбігає Карлсон

Карлсон: Доброго дня, діти!

В-ль: Діти, а хто це к нам прилетів?Відповідь дітей

Карлсон: Правильно, мене звуть Карлсон. Пограємо в піжмурки?

В-ль: Почекай, Карлсон, звідки ти взявся?

Карлсон: Я летів повз вашого дитячого садка і побачив, що тут багато дітей. Ось я і вирішив – пограю з ними. А ви що робите?

В-ль: Ми саме збиралися пограти. Приєднуйся до нас.

Карлсон: Чудово! Але тільки не найдете ви для мене чого – небудь смачненького – варення або тортика? А може і цукерки у вас є? Ні? Тоді може двадцять порцій морозива? Теж немає? А шоколадку хоча б дасте? Ну, я так не граю.

В-ль: У нас є солодка водичка, ми почастуємо тебе.

Карлсон: Ой, яка кисла!

В-ль: Вибач, Карлсон, візьми іншу чашку.

Карлсон: Ой, а це солона! Не хочу я таку воду пити, не буду.

В-ль:Діти, може ви допоможете знайти солодку водичку. Нам же треба все-таки пригостити Карлсона.Гра “Вгадай за смаком” (діти пробують воду через соломинку і знаходять солодку)

В-ль: Ось, Карлсон, діти знайшли смачну воду для тебе. Пригощайся будь ласка.

Карлсон: Ой, яка смачна! Спасибі вам діти.

В-ль: А зараз ми з вами пограємо. Вирушимо на прогулянку до лісу. Підемо з нами, Карлсон.Вправа “Хто як ходить” (імітація рухів тварин)

В-ль: По рівній доріжці крокують наші ніжки.Раз-два, раз-дваУ лисички тут нора.Три, чотири, п’ятьВийшов зайчик погулять.Тихо, тихо, не шуміть,Ведмедика не будіть.

Карлсон: Ось які ви молодці! Але мені пора відлітати.

В-ль: Почекай, Карлсон, ми хочемо тебе пригостити. Діти, як ви думаєте, що Карлсон любить найбільше? Правильно, варення. Ось, Карлсон, візьми будь ласка.

Карлсон: Дякую за частування. До побачення.

В-ль: Діти подивіться, куди ми потрапили (зал прикрашений під казковий ліс)Діти розглядають всі навколо

В-ль: Так, ми потрапили в казковий ліс. Давайте ми всі відпочинемо. Сідайте всі на пеньочки. Діти, а ви знаєте, що в лісі живуть звуки? Зараз ми їх послухаємо.Гра “Які звуки живуть в лісі” (виє вітер, вий вовка тощо)

В-ль: Діти, подивіться, який у нас гарний кошик під ялинкою. Нам його залишила добра чарівниця. А що ж в кошику? Ой, якісь коробочки. Давайте, подивимося, може вони теж чарівні?Вправа “Шуршілкі” (діти на слух визначають в коробочках пісок і гудзики. Коробочки помічені: на коробках з піском біла смужка, з гудзиками  без смужки)

В-ль: Діти, щось стало темніти в казковому лісі. Нам пора повертатися в дитячий садок.Йдуть по доріжці, з’являється казковий будиночок

В-ль: Ось уже і ліс закінчується. Ой, дивіться, будиночок стоїть. А хто там плаче? Хто ж це?

Попелюшка: Доброго дня, діти! Я Попелюшка.

В-ль: Чому ти плачеш, Попелюшка?

Попелюшка: Я отримала запрошення на бал. Але я не встигаю прикрасити сукню.

В-ль: Може допоможемо Попелюшці, діти?Гра “Підбери візерунок” (діти на трафаретах-платтях основних кольорів викладають візерунок з гудзиків відповідно кольору: червоне-гудзики червоного кольору і т.д.)

Попелюшка: Дуже вам вдячна. Ви мені дуже допомогли і я хочу запросити вас на танець.Танець “Помирилися”

В-ль: Ну, Попелюшка, нам пора. У лісі темніє і ми можемо заблукати.

Попелюшка: Не хвилюйтеся, діти, ви мені допомогли, допоможу і я вам. У мене є чарівна паличка, подарунок доброї феї. Вона поверне вас в дитячий садок.Діти сідають і закривають очі

В-ль: Ось ми і в дитячому садку. Закінчилася наша подорож. А що це у нас на столі? Діти, та це за ваші добрі справи чарівниця нагородила вас солодкою водою. Адже ви дійсно були чуйними, розумними, доброзичливими.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Для мене заняття здалося цікавим і практичним. І ігровій формі діти дізнаються про нове, здійснюють пошуково-дослідницьку діяльність, граються. Задіяні різні сфери сприймання: смак, слух, відбувається розвиток дрібної моторики. Дуже вдало здійснені переходи від одного виду діяльності до іншого. Дякую.

  2. Саме через гру, діти сприймають світ. Цей захід сприяє розпізнаванню предметів на смак, слух, розпізнавати звуки природного оточення. І кольорове сприяття, і моторика пальчиків. Дуже сподобалася гра “Підбери візерунок” – сприяє розвитку смаку, фантазії. Дякую.

  3. Щиро радію за діток дитячого садочка, які там гарні, казкові і чарівні проходять заняття! Все робиться для їх розвитку згідно їх вікових особливостей. На увагу заслуговує виховний момент. Робота з гудзиками сприяла розвитку дрібної моторики. Дітки задоволені, заняття мети досягло! Дякую.

  4. Вами проведена грандіозна робота, що вимагає компетентності у знанні сенсорного розвитку дитини. Сенсорика будучи другою сигнальною системою дозволяє дитині пізнавати предмети і явища. Саме сенсорне виховання повинно лежати в основі пізнання молодших дошкільнят.