mail@urok-ua.com

Конспект інтегрованого заняття з логіко-математичного розвитку для дітей ІІ молодшої групи “Математичні сліди в народних казках”

Автор: вихователь Антіпіна Наталія Миколаївна

Антіпіна НаталіяЩоб зацікавити малят, пожвавити їхню пізнавальну діяльність, необхідно в заняття включати казкові персонажі.Кожне завдання- це казкова ситуація. Пропоновані заняття містять завдання різних типів складності для молодших та старших дошкільників. Пропоновані види роботи розвивають вміння орієнтуватись у просторі, розвивають увагу, мислення, дрібну моторику рук, формують інтетес до логіко-математичної діяльності, виховують зосередженість, уміння доводити справу до кінця.


Мета: навчити орієнтуватися в просторі та часі ; розвивати уміння роботи з множинами (способом накладання) ; використанні геометричних фігур (круг, квадрат, трикутник);  закріплювати вміння лічити в межах 4; виховувати позитивне ставлення та інтерес до математики.

Матеріал: магнітна дошка,кольорові квадрати на магнітах, фланелеграф, круг, квадрат з тканини, дві доріжки  (довга і коротка), палочки,  іграшковий ведмедик.

Хід заняття

Вихователь:

– Діти, до нас сьогодні завітали герої  з двох казок . Як ви думаєте вони з яких  казок? ( “Колобок”, “Теремок”).

Діти

Вихователь:

– Подивіться уважно на них, їх по одному,  допоможіть повернути цих персонажів  до своїх казок. В синє коло, героїв з казки “Колобок”, а у червоне героїв казки “Теремок”, а якщо вони зустрічаються в обох казках, то цих героїв потрібно розмістити  посередині двох кіл (діти по черзі підходять до магнітної дошки , беруть на вибір квадрат відповідного кольору стосовно казкового героя).

Вихователь :- Хто назве усіх героїв казки “Колобок”, “Теремок”?

– А які герої в цих казках однакові, спільні?

– Тепер поміркуйте, чи зустрів би Колобок в лісі медузу,

дельфіна? Жирафа, слона? Корову? Чому?

( відповіді дітей)

– Діти, давайте пригостимо наших казкових героїв пиріжками  і

чаєм.

Діти1

Покладемо пиріжок на середину столу  (на фланелеграф). Поставимо тарілочки по краях  столу.  Якої форми тарілочки ? Кольору ? Тепер чашечки поставимо – вгорі, внизу, ліворуч, праворуч, якої вони форми, кольору? Доки наші герої пригощаються,  давайте пограємо.

Фізкультхвилинка Частини доби.

 Сонце прокидається, ранок починається.

А удень малята, як веселі зайченята,

Вайлуваті ведмежата,

Безтурботні жабенята,

Хитруваті лисенята.

Вечір наступає, сонечко сідає.

Ніч підкралася, малята.

Все, додому, треба спати.

Бачу, добре відпочили,

На стільці тихенько сіли.

( авторська)

Вихователь:

– Бачу, вже пиріг покуштували наші герої , тепер складіть , діти, всі тарілочки в один рядок знизу, порахуйте, скільки  їх всього? (4).Тепер на кожну тарілку поставте чашку. Що про них можна сказати? (їх порівну). Давайте перевіримо, так, чашок стільки скільки і тарілок.

– Тепер приберіть одну чашку. Чого стало більше, на скільки? А чого менше, на скільки?  (на 1). Зробіть так, щоб тарілок і чашок було порівну (варіанти).

– Ви бажаєте потрапити ще до іншої казки?  Як вона називається? “Три ведмеді”. Хто найбільший, менший, найменший? Як їх звати?

– А щоб швидше туди потрапити, по якій доріжці підемо, по довгій чи по короткій? (давайте перевіримо).

Гра Хто перший прийде до ведмедика Михасика?

 Вихователь:

-Діти, Михасик просить вас трохи погратись з ним. Візьміть в ліву руку одну паличку, а в праву дві палички і  покажіть Михасику чи правильно ви виконали завдання.

Вихователь:

–  А ще Михасик просить  вас дати відповідь на його  запитання:

– Скільки колобків спекла бабуся? (1)

– Скільки мишенят у казці “Колосок”? (2)

– Скільки ріпок посадив дід? (1)

– Скільки всього ведмедів у  казці «Три ведмеді»? (3)

Вихователь:

Михасик  дякує вам, малята. З вами йому так цікаво і він хоче пригостити  печивом, яке спекла його моя матуся  .

( Діти дякують за пригощання ).

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Наталія Миколаївна чудово розуміється на вікових особливостях дітей і вдало вокористовує гру і казку для такого, здавалося б нелегкого, логіко-математичного напрямку. Лише спираючись на те, що актуальне для даного вікового періоду, можна легко зацікавити і навчити дітей. Наталії Миколаївнії це вдається дуже добре1

  2. Завдання різноманітні за змістом. Матеріал сприяє розвитку пам’яті, уваги, основних розумових операцій. Даний матеріал дуже цікавий і корисний як для вихователів, так і для батьків.

  3. Вихователь – це творча професія, яка вимогає від педагога нестандартні підходи до викладення метеріалу. І в цьому занятті, Наталя Миколаївно, вам вдалось розкрити тему заняття творчо, неординарно, креативно.

  4. Заняття проведено чітко, ясно, творчо. Ігровий сюжет допоміг вихователю зробити навчання емоційним, запропоновані дітям завдання цікаві, розвивальні. Слухова робота змінюється практичними діями.

  5. Наталіє Миколаївно! Захід просто чудесний. Діти отримали багато знань у грі. Використано наочність до казок, що важливо у дитячому віці. Ставлю Вам високий бал.