Конспект інтегрованого заняття з пріоритетом сенсорики та природи для дітей раннього дошкільного віку
Автор: Вихователь Горевата Марія Леонідівна
Заняття допоможе закріпити знання дітей про свійських та диких тварин, птахів, кольори та форми; познайомити малят з нетрадиційною технікою аплікації. На занятті використовується сухий басейн.
Конспект інтегрованого заняття для дітей (3-го року життя) з пріоритетом сенсорики та природи на тему: “Весела мандрівка”
Програмовий зміст: Розвивати у дітей мислення, пам’ять, сенсорні здібності. Закріпити знання малят про диких, світських тварин, птахів. Розвивати пізнавальний інтерес, удосконалювати навички розповідного, описового мовлення, розвивати артикуляцію та логічне мислення;закріпити знання дітей про кольори, форму. Учити вихованців виявляти творчі здібності під час аплікації. Знайомити малят з нетрадиційною технікою виконання малюнка.
Хід заняття
І Створення позитивного настрою.
– Ми дуже любим коли до нас приходять гості. Подивіться, скільки їх сьогодні багато. Щоранку ми говоримо один одному доброго ранку! Щоб настрій у нас був гарний.
– Давайте скажемо ці ранкові чарівні слова нашим гостям
(діти кажуть гостям)
– Добрий ранок!
– А тепер давайте привітаємося один з одним. Можна це робити носиками, щічками, долоньками, за ручку.
Посміхнулися один одному.
ІІ Вступна бесіда.
– Яка зараз пора року? (Весна)
– Які зміни у природі? ( Сонечко світить, трава зеленіє, пташки співають, квітки цвітуть).
Молодці!
ІІІ Сюрпризний момент.
Стук у двері. Телеграма.
– Малята давайте прочитаємо. Пише нам ведмедик. Пише, що Маша захворіла, і запрошує нас у гості.
– А де живе Маша і ведмідь? (У лісі) Ми з вами підемо у ліс? Ви хочете? Так!
– Дорога буде довгою, цікавою. Будемо весело іти, щоб в зелений ліс прийти.
Малята, а що це? Сонечко! А чому воно сумне? (Тому, що не має промінчиків). Давайте сонечку допоможемо.
Д/г “Розклади промінчики“.
– Якого кольору сонечко? (Жовтого)
– Якої форми? (Круглої)
– Заспіваємо пісеньку “Сонечко”. Бачите сонечко зраділо. Крокуємо далі.
– Ой дітки яка гарна галявина.
– Що це тут росте різнокольорове?
– Молодці! (Квіти)
– Давайте на квіти посадимо метеликів. Треба метелика посадити на квіточку одного кольору.
Д/г “Посади метелика“.
Пальчикова гра “Тюльпан“.
IV Зустріч з дідусем і бабусею.
– Дідусь та бабуся старенькі. Просять допомоги, вони загубили своїх тваринок.
– Ми їм допоможемо їх знайти?
– Як називаються тваринки які живуть на подвір’ї? (Світськими)
Д/г “Що в мішечку?“
– Яка тваринка? Як звати? Як розмовляють? Що їдять? Що дають нам? (молоко, м’ясо)
– Назви, що є у тваринок (вухо, хвостик, лапи, носик, ротик). Крокуємо далі.
Чарівний басейн. Д/г “Назви кольори кульки“.
– Сідайте за стіл. Я вам показую геометричні фігури, а ви називайте.
Д/г “Назви геометричну фігуру “ (круг, квадрат, трикутник)
Добери за формою і кольором.
– Молодці!
– Ой! Дітки, що це за доріжка? Треба дуже обережно пройти доріжку і перелізти через дугу. Щоб не промокли ніжки. Молодці!
– Малята куди це ми потрапили? У ліс! Ой що це за гніздечко? Тут багато пташок у гніздечку.
Д/г “Давайте птахів посадимо на дерево“. Назви пташку.
– Що це за пташка? Сорока – базіка
– Дятел – санітар, він лікує дерева.
– Це синичка – грудка жовта.
-Ворона-поважна, горобчик – прудкий.
– Пташок потрібно любити, оберігати та годувати. Малята, а що це за дерева?
– Як вони називаються? (Ялинки)
– Якого вони кольору? (Зелені)
– Завдання: підійдіть до великої ялинки, а тепер до маленької ялинки! -Молодці. Сідайте на кубики.
– У лісі мешкає багато тварин. Чи зможете ви їх упізнати за ознакою, та назвати, що тварини їдять?
– хитрюча – хто? (лисичка) – курочку
– колючий – хто? (їжачок) – гриби, яблука
– зубастий – хто? (вовк) – рибу
– вухастий – хто? (заєць) – капусту, моркву
– клишоногий – хто? (ведмідь) – мед, малину
– Тварин ви впізнали. Молодці!
Пальчикова гра “Ми капусту чистим-чистим“
– Але ми йдемо до Маші, вона захворіла? У гості не ходять з порожніми руками. Давайте ведмедику візьмемо мед, а Маші – цибулю, щоб вона не хворіла. Діти чим корисна цибуля? Де вона росте? А нащо її треба їсти? (багато вітамінів).
Малята беруть цибулю і йдуть до Маші.
– У мене яка цибуля? (велика)
– А у вас? (маленька)
– У мене мало чи багато цибулі? (мало)
– А у вас? (багато) Молодці!
– У цибулі дуже багато лушпиння (одяг)
– Зараз я роздягну цибулю. Давайте візьмемо лушпиння і пошелестимо (шур-шур-шур)
Аплікація
– У мене є цибулина велика, але у неї немає лушпиння. Давайте одягнемо цибулинку і подаруємо Маші, щоб вона ніколи не хворіла.
Крокуємо далі. Прихід до Маші.
– Добрий день, Машенько і ведмедику. Ми прийшли до вас у гості. Принесли вам гостинці (мед і цибулю)
Діти розказують чим корисна цибуля, де вона росте і , що в неї багато вітамінів.
– Давайте Маші розкажемо як ми до неї йшли.
– Яка пора року?
– Кого зустріли?
– Кому допомагали?
– Які фігури (геометричні) знаємо?
– Які кольори ви знаєте?
– Заспіваємо пісню “Печу, печу хлібчик”
– Маша хоче з вами погратись
Д/г “Знайди Машеньку“
Д/Г “Хто швидше збере шишки“
– Дітки ви такі розумні, слухняні, ви молодці. Всі завдання виконали.
– Маша каже вам дякую. І пригощає вас медовими пряниками.
– До побачення!
Дуже насичене заняття, багато дидактичних ігор, сюрпризний момент, пальчикова гімнастика. Однак вправ на розвиток саме ненсорики я не побачила (хіба що автор мала на увазі закріплення кольорів і геометричних фігур?…) Сенсорика – це в першу чергу відчуття! Цього я не побачила(
А хто такі “світські тварини”? Можливо свійські?
І знову сенсорика… Сенсорика це не просто геометричні фігури і їх кольори. А це, наприклад, кілька трикутників різного розміру, кольору, виготовлені з різних матеріалів – дерева, тканини, паперу, або з паперу різного на дотик. Сенсорика це не тільки зорове сприйняття – трикутник – квадрат, зелене і жовте. Звісно, елементи присутні, але конспект потрібно доопрацювати.
Які ж Ви молодці! З яким інтересом діти беруть участь у запропонованих діях!
Конспект насичений, захоплюючий, пізнавальний, відповідає віку дітей.
По ходу заняття вирішуються поставлені завдання!
Конспект заняття, пані Марини, навчає дитину любити природу, оберігати її, допомагати старшим. Чудовими є дидактичні ігри “Розклади промінчики” та “Що у мішечку?” Гарною є гра на запамятовування назв птахів “Давай птахів посадимо на дерево”. Важливо навчити дитину любити оточуючий світ із самого малечку і цьому на допомогу приходять батьки і вихователі.
Розумно, кажуть, виховують дитину ті батьки, хто дають змогу приторкнутися до світу, приторкнутися своїми долонями, своїми руками. Ця розробка допоможе вихователям дитячих садків навчити діточок бути добрими, чуйними, любити життя, допомогати. Саме на це спрямовані ігри “Посади метелика“, .пальчикова гра “Тюльпан“, сюрпризний момент. Деякі елементи можна використовувати тим, хто виховує дитину дома.