mail@urok-ua.com

Конспект першого уроку в першому класі

“Перший раз у перший клас” 

Автор: вчитель Макаренко Ірина Володимирівна

вчитель Макаренко Ірина ВолодимирівнаМета: познайомити дітей; вмотивувати на подальше навчання; розвивати увагу, мислення; виховувати повагу один до одного, толерантність.

Обладнання:
емблеми «Школяр» ( на кожного учня), кораблик зі словами, аркуші паперу, фломастери, літопис, малюнок сонечка з промінцями, святкові картинки, свічка.

Хід уроку

  1. Знайомство

 Добрий день, мої любі діти!

Ви прийшли нині в перший клас.

Вчитись будете і радіти,

І рости кожен день і час.

Школа двері для вас відчинила

І запрошує вчитись вас,

Бо знання – це велика сила!

Тож навчайтеся! В добрий час!

  • Дорогі хлопчики та дівчатка, ось і настав день коли ви вперше прийшли до школи. Позаду залишився дитячий садок, а попереду нас чекає захоплююча мандрівка в Країну Знань. Разом нам доведеться дізнатися багато нового і цікавого, вчитися не лише читати, писати, рахувати, грати, веселитися, сумувати ( звісно, буде й таке), радіти своїм успіхам та успіхам своїх товаришів, а також думати та розмірковувати!
  • А щоб з усім цим впоратися, нам потрібно познайомитися!
  • Давайте разом кожен назве своє ім’я (не виходить), давайте пошепки промовимо своє ім’я ( знову не виходить)
  • Так, діти, добре разом грати, співати, а ось говорити краще по одному. Це і є перше наше шкільне правило яке вам потрібно добре засвоїти!
  • Я буду підходити до вас і давати промінчик від сонечка, а ви називаєте своє прізвище та ім’я, але промінчики не можуть бути без сонечка. Я пропоную разом виконати наше перше завдання – зробити наше класне сонечко! Я називаю вас , а ви кріпите свій промінчик до сонечка. Ось, погляньте, яке гарне сонечко у нас вийшло, але воно не звичайне,а – чарівне. Воно буде допомагати нам у нелегкій мандрівці Країною Знань, адже на шляху нам обов’язково будуть зустрічатися сумні хмаринки, які сонечко буде вправно розганяти, якщо ви будете : старанними, наполегливими, уважними, працьовитими, не боятися дізнаватися щось нове, а також не боятися труднощів.
  1. Мотивація
  • Ось і ви переступили поріг Країни Знань. А хто скаже мені, яке почесне звання носять діти, які ходять до школи? Сьогодні ви також із звичайних хлопчиків та дівчаток перетворилися на справжніх учнів, школярів. Я вітаю вас із цією визначною подією і на згадку прийміть ці невеличкі емблеми (кожному учневі вручається емблема «Школяр»).
  • А чи відомо вам для чого треба ходити до школи ? Чим займаються в школі?
  • Погляньте уважно на картинку, хто це до нас завітав ( Незнайко). Молодці. Але у Незнайки трапилася біда – він почув про чарівну країну Знань і вирішив відправитися на її пошуки на кораблику, але той почав тонути. Як ви гадаєте, чому кораблик почав тонути, що заважає йому відвезти Незнайка? ( відповіді учнів)
  • Дивіться тут якісь камінці, давайте перевіримо що це! ( камінці обгорнуті папірцем на якому написано : лінь, неуважність, відсутність бажання, неохайність, впертість, несамостійність)
  • – А як ви гадаєте, чому саме з Незнайком трапилося таке лихо? ( відповіді учнів)
  1. Створення літопису

Розповідь учителя про те,  що діти будуть робити на уроках( які це будуть уроки).

  • Навчання буде довгим, але роки швидко промайнуть. Тому зараз пропоную утворити книгу альбом, яку ми будемо разом писати протягом нашого навчання в початкових класах.
  • Погляньте, на партах у з вас кожного лежить аркуш паперу. Ваше завдання – обережно, старанно обвести свою ручку на цьому аркуші. (діти виконують і звучить пісня)
    (листочки поміщаємо в літопис)
  1. Заключна частина

Ми всі різні-маємо різний колір очей, волосся, різний зріст, голос. Але тепер у нас і багато спільного. Нас об`єднала наша школа, наш клас, ми разом будемо вчитися, співати, танцювати, веселитися, а іноді й сумувати, ходити на екскурсії.

-Тепер ми одна родина, один колектив. Саме в цю хвилину народилася наша сім`я. Кажуть, коли народжується на світ дитина, Бог запалює на небі свічечку-зірочку. А чи звернули ви увагу, що одні зірочки яскраві, а інші ледь видно? Коли людина зла, скупа , її зірочка ледь сяє, а коли добра, щедра, любить усе живе, тоді і зірочка-ясна і видно її далеко.

(Учитель запалює свічку)

-Дивіться, як гарно палає наша свічечка-зірочка. А щоб вона була яскравою протягом усього навчання, ми складемо

Правила життя в нашій родині”

*Щоб наша родина була доброю, потрібно-…

(не сваритися, не битися, чемно розмовляти).

*Щоб вона була веселою, потрібно-…

(посміхатися, радіти за всіх…).

*Щоб вона була розумною-…

(гарно вчитися, багато читати…).

*Щоб вона була щедрою-…

(ділитися, допомагати один одному…).

– Отже, загадаємо жити в мирі й злагоді, більше посміхатися, ніж плакати, гарно вчитися. А щоб ці бажання здійснилися і ми ніколи не порушували правила нашого життя, задуємо свічечку.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Гарна розробка першого уроку. Привітні, теплі слова налаштовують зхвильованих дітей на позитив. Цікава вправа на знайомство та згуртування учнівського колективу з перших днів перебування в школі.

  2. Перший урок у першому класі – старт у “шкільне море” знань, умінь. І від того, як його зробиш, залежить чи будуть ваші учні одним цілим. На цьому уроці-знайомстві Ірина Володимирівна створить атмосферу довіри, щирості, загляне в очі і душу кожному першокласнику. Бажаю успіхів, натхнення!!! Нехай ваш корабель ніколи не потерпає від бур, а “шкільне море” буде безмежним.

  3. Молодець! Чудова зустріч першокласників зі школою! Скільки душевного тепла, любові, позитиву принесе вона маленьким учням. Все так просто, зрозуміло й відночас повчально. Хай щастить Вам, Ірино Володимирівно, і Вашим учням у навчальному процесі.

  4. Ірино Володимирівно! Бажаю Вам і вашим учням успішної подорожі по Країні знань. Ви спланували чудовий захід дпя знайомства першокласників зі своєю рідною школою. Нехай у Вашому літописі будуть лише позитивні історії із життя класу.