Конспект та презентація уроку алгебри для 11 класу на тему “Визначений інтеграл. Формула Ньютона-Лейбніца”.
Автор: вчитель математики Прокудіна Тетяна Миколаївна
Технологічна картка уроку алгебри в 11 класі
Тема: Визначений інтеграл. Формула Ньютона – Лейбніца.
Мета: сформувати поняття криволінійної трапеції та визначеного інтеграла; домогтися засвоєння формули Ньютона – Лейбніца; сформувати вміння розв’язувати задачі, що передбачають використання поняття інтеграла та формули Ньютона – Лейбніца; показати міжпредметний зв’язок математики та та інших предметів.
Тип уроку: засвоєння нових знань і формування вмінь.
Обладнання: Комп’ютер, інтерактивна дошка Smart Board, проектор.
Етапи уроку | Час, хв. | Форми і методи діяльності | Результат діяльності |
1.Організаційний момент. | 2 | Девіз. | Налаштування на продуктивну роботу. Сприятливий емоційний фон. |
2. Актуалізація опорних знань. | 6 | Вправа « Оціни свої знання » | Повторення вивченого матеріалу. |
3. Мотивація ( підготовчий етап ) | 2 | Стадія «виклику». | Стимулювання зацікавленості до нової теми. |
4. Первинне сприйняття навчального матеріалу. | 10 | Лекція. Робота з теоретичним матеріалом підручника. | Засвоєння навчального матеріалу та усвідомлення застосування формули Ньютона-Лейбніца. |
5. Закріплення нової теми. Практична частина. | 10 | Розв’язування вправи з підручника. Інтерактивна вправа на Smart Board. | Закріплення набутих навичок використання формули Ньютона-Лейбніца при розв’язуванні визначених інтегралів. |
6. Аналіз мотиваційної діяльності. | 3 | Індивідуальна робота. | Поштовх до подальшого розширення інформаційного поля. |
7. Рефлексія | 5 | Аналіз діяльності та навчального процесу. Повідомлення учнів. | Розвиток дослідницької та пізнавальної діяльності учнів. |
8. Домашнє завдання. | 1 | Різнорівневе домашнє завдання | Реалізація диференційного навчання. |
9. Підсумок уроку | 1 | Лірична хвилинка. | Розширення кругозору учнів. Демонстрація міжпредметних зв’язків. |
Презентація до уроку
Урок надзвичайно цікавий, насичений, корисний для використання іншими вчителями.Цікавий історичний момент. Характерна творчість вчителя та обізнаність, що і пропонує своїм учням. Це позитивно.Кажуть:”Скажи, хто твій вчитель,- я скажу, хто ти”.А ще є така гарна думка, що інтелект виховується інтелектом. Тому, думаю, що в даному конспекті цей позитивний момент присутній і важливий. Дякую за можливість використати цікаві ідеї.
У презентації інтегральна сума називається визначеним інтегралом. Може і продумано все до останньої хвилини, але усі ці хвилини руйнуються такими помилками. Вибачте!
Дуже змістовий урок, детально побудований учителем. Сподобався методичний прийом “Мотивація на успіх”. Чудово, що на уроці створені умови для критичного та логічного мислення учнів. А презентація – безперечний додаток до знайомства школярів з історичними фактами про інтеграл. “Зоряний інтеграл” – блискуче!
З публікації чітко можна побачити, що урок ретельно продуманий …до хвилини!!! Мета відповідає віковим особливостям учнів. Застосований гарний прийом – “Мотивація на успіх”, який розвиває математичну “зоркість”. З таким учителем, як Тетяна Миколаївна, всі її учні зійшли на гору Олімп і відчули себе переможцями, не зважаючи на не легку тему уроку! Дякую знайомство з твором ЛКостенко “Зоряний інтеграл” виникло бажання перечитати поему.
Уже технологічна картка уроку свідчить про грунтовну підготовку вчителя, її майстерне володіння лекційним методом подачі матеріалу з опорою на ІКТ. Надзвичайно зацікавила вдала мотивація (Стадія «виклику»). Окремо хочеться відмітити презентацію: повно, науково та доступно. Особисто для мене публікація важлива та корисна. Величезна вдячність Тетяні Миколаївні за творчий підхід та цікаві ідеї.
Дякую за гарні слова! Дуже рада, що знайшла ресурс, на якому можна поділитися власними розробками та знайти нове і цікаве для себе. Дякую адміністраторам сайту за оперативність і зручність!