Конспект уроку англійської мови в 2 класі
Автор: вчитель англійської мови в початковій школі Затворніцька Тетяна Володимирівна
За підручником О. Карпюк «English, 2”
Тема: This Is My School.
Підтема: Шкільне приладдя. Буквосполучення “оо” у закритому складі
Мета: Представити учням нові лексичні одиниці з теми та повторити раніше вивчені; навчати школярів застосовувати нові слова у мовленні; продовжити роботу над накопиченням досвіду комунікативної діяльності; навчити учнів читати слова з буквосполученням “оо” у закритому складі. Формувати життєву компетентність молодших школярів, необхідну в різних сферах діяльності.
Розвивати памʼ ять, мислення, здатність порівнювати мовні явища рідної та англійської мов; уяву учнів в умовах гри.
Виховувати відповідальність; стійкий інтерес до вивчення англійської мови;
Обладнання: підручники, зошити, предметні малюнки, записи на дошці, картки із завданнями, шкільне приладдя, презентаційний матеріал, диск
Тип: урок формування мовленнєвих навичок
Хід уроку
1. Привітання. Введення учнів в іншомовне середовище
–Good morning, children! I am glad to see you!
Я рада вас бачити на уроці англійської мови. Допомагатиме мені незмінний помічник Смайлі. У нашого смайлика є друг – дракончик Гого, якого ви вже добре знаєте. Сьогодні Гого надіслав відео повідомлення про свої пригоди у школі. Подивимося його разом? Під час перегляду намагайтесь запам’ятати, які предмети були у Гого.
Перегляд мультика “Gogo loves English”
2. Повідомлення теми уроку та мотивація учнів.
“Асоціативний кущ”
-Діти, назви яких предметів вивчали англійською дракончик та його друзі?
(Учні називають шкільні предмети і кріплять їх зображення на дошці)
-Well done! З якої теми всі ці слова? (School)
-Правильно! То яка тема нашого уроку ви мабуть вже здогадались…
Учні повторюють хором: “This is my school”
Тема нам не нова. Ви її вивчали у першому класі. Навіщо продовжувати її вивчати далі?
(Щоб знати більше слів, уміти краще розмовляти англійською мовою , самостійно дивитись мультик про пригоди Гого….)
3. Рольова гра “New Teacher”
– Чи сподобалась вам вчителька, яка навчала Тоні та Гого? Хотіли б спробувати себе в цій ролі? Olenka, come to me. Speak in English, please!
-Good morning, children. My name is Olena Petrivna. I am your new teacher…..
– Що ж, бачу і учні, і майбутні вчителі готові ознайомитися з планом нашого уроку.
Ознайомлення з планом ( на моніторі комп’ютера).
4. Фонетична зарядка. Промовляння скоромовок
-Але спочатку давайте приготуємось до вимовляння англійських звуків.
[t] “Tick-tock, tick-tock”-says the clock- “Tick-tock”
[n] Ding-dong, ding-dong! Sing the song “Ding-dong”
[u] good, book, look, school, room
-Well done! Щоб правильно вимовити цей звук, промовте український звук [у] . Звук [u] позначають ось таким транскрипційним знаком (кріплю на дошку).
Пропоную вам бути дослідниками і з’ясувати, які літери передають цей звук.
book- вимовляємо слово, діти з’ясовують, підкреслюють, знаходять ще слова на дошці з цим буквосполученням (school, copybook)
5. Актуалізація опорних знань учнів. Тренування в монологічному мовленні.
Гра “I can pack a bag”.
-Now let’s play a game. Давайте пограємо в гру. Умова: швидко та правильно зібрати портфель до школи, коментуючи свої дії.
Діти складають портфель, коментуючи свої дії : “I can pack a bag. This is my pen…”
Інші учні за допомогою сигнальних карток контролюють правильність дій гравців.
6. Введення нової лексики (впр.1, стор.40)
Настав час дізнатися нові назви шкільних предметів. Open your books at page 40, ex.1
-Look and repeat! Computer. Bookcase. Blackboard. Desk. CD player. CD (Діти повторюють хором, групами)
-Show me a desk… (Діти відшукують малюнок даного предмета, показують. Далі ведучим стає хтось з дітей, естафету передає учневі за бажанням)
Фізкультпауза (діти співають пісеньку, повторюючи рухи)
7. Закріплення лексичного матеріалу. Розвиток діалогічного мовлення (впр.2, стор.40)
-Now look at task 2. Ask and answer. Прочитайте умову вправи.
– What can you see on this pictures? (I can see a…)
-Яке питання цієї вправи? Чи підійде воно до всіх малюнків? Як має звучати відповідь?
Діти знаходять собі пару. Розігруємо міні-діалоги в парах. Декілька пар розігрують біля дошки.
-What is it?
-It is a desk.
Отже, які ви нові слова запам’ятали?
8. Тренування в монологічному мовленні (впр.3, стор.41)
-Now look at task 3. What can you see on this picture?
( I can see a classroom. It is a…)
Діти описують малюнок, наступні намагаються доповнити. Декілька дітей пробують описати малюнок повністю.
9. Навчання читанню слів з буквосполученням “oo” у закритому складі
(Впр.4, стор.41)
-На початку нашого уроку ви познайомилися зі звуком [u] та буквосполученням “оо”. Пропоную вам прочитати слова та речення з даним буквосполученням. А смайлик нам допомагатиме! Які звуки вимовляє Смайлі?
-Lets read the words!
Діти читають слова та речення.
-Отже, слова з яким буквосполученням ми читали? Який звук це буквосполучення передає? В якому складі (закритому чи відкритому) буквосполучення “оо” передає звук [u]?
10. Розвиток навичок письма.
Робота у зошитах.
– Open your copybooks. Look at task 5, page 41. Read the task.
Пропоную виконати цю вправу різними способами:
-відтворити речення у себе в зошиті за зразком;
-списати речення прописними літерами;
-списати речення прописними літерами, знайти слово зі звуком [u] та підкреслити його
-завдання із зірочкою: виписати слово з буквосполученням “оо” та написати до нього транскрипцію.
На виконання вправи маєте 4 хвилини.
-Lets do the task!
Виконавши завдання, учні здають зошити.
11. Підсумок уроку.
-Діти послухайте початок речення та доповніть його
Сьогодні на уроці я дізнався…
Я навчився….
– Чи виконали ми всі завдання уроку, які були заплановані?
-Діти, чи зможеми ми примінити свої знання з цієї теми в житті? Як ви гадаєте, де саме?
-Давайте покажемо на прикладі . (Розігруємо діалог “У магазині”)
12. Рефлексія настрою
-З яким настроєм ви закінчуєте цей урок? Домалюйте смайлику посмішку, якщо ви задоволені успіхами на уроці, або ж навпаки. (Показую зразок)
Діти вибирають смайлика, який символізує настрій.
13. Повідомлення домашнього завдання
Повторити (вивчити) слова, впр.1, стор.40
Читати впр.4, стор.41
*Тренуватись у розігруванні сценки ” Я ваш новий вчитель” (вибірково)
* Знайти в словничку або Інтернеті нові слова з цієї теми та презентувати нам на наступний урок.
Треба обов’язково знайомитись з досвідом колег! Ще раз переконалась в цьому, розглянувши план вашого уроку. Дуже цікавий “Асоціативний кущ”,Рольова гра, а також Рефлексія настрою. Рефлексію настрою буду обов’язково практикувати зі своїми учнями – принаймі молодщої школи. Дякую!
Цікавий урок, мої учні теж дуже люблять вчити англійську мову з Gogo!
Урок дуже цікавий його структура відповідає типу уроку формування мовленнєвих навичок.