mail@urok-ua.com

Конспект уроку із зарубіжної літератури для 6 класу. Позакласне читання: Гра долі (за повістю Джека Лондона “Біле Ікло”)

Автор: учитель зарубіжної літератури Страх Людмила Михайлівна

Страх Людмила МихайлівнаУрок позакласного читання із зарубіжної літератури для 6-ого класу за повістю Джека Лондона “Біле Ікло” “Гра долі. Пошуки справедливого устрою світу.”


 

Тема. Гра долі. Пошуки ідеалів розумного і справедливого устрою світу. Джек Лондон «Біле Ікло». Урок позакласного читання.

Мета:

  • поглибити знайомство учнів із творчістю Джека Лондона;
  • ознайомитися зі змістом повісті «Біле Ікло»;розвивати навички аналізу художнього тексту; зв’язного мовлення; виховувати в учнів любов до природи ,гуманізм, відповідальність за братів

наших менших.

Обладнання:мультимедійний проектор,тексти повісті «Біле Ікло», ілюстрації до твору, комп’ютерна презентація.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань, урок-роздум.

Життя – це великий апетит, а світ – це сила силенна апетитів.

Джек Лондон

Хід уроку

І. Оголошення теми,мети, представлення очікуваних результатів

  • Учні знатимуть, які твори називають анімалістичними
  • Вмітимуть порівнювати різних героїв за характером і поведінкою, виховуватимуть у собі співчуття, відповідальність.

ІІ. Усвідомлення змісту уроку

  • «Мікрофон». Як ви розумієте зміст епіграфа?
  • Слово вчителя. Слайд№1,2.

Життя Джека Лондона – це також сила силенна апетитів, які йому приходилося приборкувати, втамовувати, а іноді, як справжньому ґурману , з нетерпінням очікувати приготування найвишуканішої страви. О, скільки він перепробував,переробив, знайшов,створив…

У творчому його доробку знайшлася ніша і для серіі анімалістичних творів: «Бурий вовк», «Поклик предків», «Біле ікло».

  • Словникова робота

Анімалістичний-твір,основна художня тема якого – зображення тварин(від лат.animal-тварина).

Визначити композицію повісті «Біле Ікло»

  • Зав’язка – Показ людей і тварин у екстремальній ситуації. Біла Пустеля, зграя вовків, рух людей по пустелі.
  • Розвиток подій — Життя маленького вовченяти у пустелі поряд з матір’ю,поки що він не переймається тим,що є напівсобакою, напіввовком; доля проводить його через найрізноманітніші зовнішні обставини,які спочатку розвивають його природні інстинкти, а потім формулюють його характері знову відшліфовують набуті інстинкти і підштовхують до переродження.
  • Кульмінація –Біле Ікло вступає у смертельний поєдинок із злодіями
  • Розв’язка – всеперемагаюча сила любові людини до свого вихованця, нове життя Білого Ікла

5.Доведіть, що життя Білого Ікла було грою долі.Слайд№3.

«Текстовий ланцюжок»

  1. Життя Білого Ікла у дикій природі. Він терпить голод,холод, переживає смерть братів і сестер, ледь не стає здобиччю хижаків. Природа – жорстокий учитель, але справедливий.
  2. Неволя. У індіанському таборі у Сивого Бобра Біле Ікло переживає перші уроки дорослого життя. Він дізнається про закон сили(поєдинок з Ліп-Ліпом), про свої уподобання (йому подобається, коли його гладять, він ненавидить, коли з нього сміються), Біле Ікло зазнає зради з боку господаря.
  3. У полоні у Красеня Сміта Біле Ікло розуміє, що не належить собі. Його життя і, навіть, його смерть тепер повинні задовольняти побажання його жорстокого хазяїна.
  4. Відон Скотт подарував вовкові любов, турботу, надію, піклування. Біле Ікло повірив людям. Слайд№4.
  5. Творча робота . Сформулюйте риси характеру Білого Ікла, поясніть хто і чому вплинув на їх формування? Слайд№4,5,6.

ІІІ. Рефлексія

1. Визначте тему повісті «Біле Ікло» та її проблематику.

2. Для чого автор надає своєму герою людських рис?

3. Які емоціі ви пережили під час читання твору?

4. Які висновки про стосунки людини з природою ви зробили?

Слайд №7.

Узагальнююче слово вчителя

Зображуючи екстремальні ситуаціі та гострі конфлікти у житті Білого Ікла, автор показує складність та непереборність життєвих проблем,неможливість їх передбачення. Але саме у подібних ситуаціях загартовується характер людини. У творі ми бачимо,що життя природи невівід’ємне від життя людей. Природа скоряється перед силою людини. Але влада людини буває доброю і злою, залежно від тих моральних принципів, які та сповідує. Життє-

Радісна, мужня і гуманна натура буде захищати слабких і спрямовувати свою діяльність  на пошуки ідеалів справедливого устрою світу. Саме ці проблеми турбували і Джека Лондона. Усі твори письменників – анімалістів написані для людей із метою пробудити їхні душі.

ІV. Домашнє завдання.

Підібрати гострі конфліктні ситуаціі у творі, які демонструють найкращі або найгірші риси характеру героя.

Презентація  до уроку

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Дякую, цікавий урок. Візьму собі на замітку. Давно хотіла поговирити з учнями про цей твір.

  2. Я також палка прихильниця творчості Джека Лондона, тому із радістю ознайомилась з Вашою розробкою. Робота мені дуже сподобалась, багато чого можу взяти і для свого методичного архіву. Дякую!

  3. “Біле ікло” Джека Лондона – це одна з найулюбленіших моїх книг.Тому я із великим задоволенням ознайомилась із конспектом уроку позакласного читання цього прекрасного автора.Урок-роздум підводить до висновку,що людські долі складні й непередбачувані.Але існує,напевне,якась закономірність,якщо ти безкорисливо робиш добро,то воно обов”язково до тебе повернеться.Один тільки урок,і правильні вчинки можуть змінити світ на краще.Дякую!

  4. Урок позакласного читання за повістю Джека Лондона “Біле Ікло” прищеплює учням бажання читати інші твори письменника і виховує гуманне ставлення до тварин. Велике спасибі.