mail@urok-ua.com

Конспект уроку. Логіка 1 клас

Урок 2

Автор: вчитель початкових класів Грабчук Наталія Вікторівна

Тема. Комбінаторика. Комбінування шляхом перестановки предметів.

Мета: дати уявлення учням про комбінування шляхом перестановки предметів, формувати вміння обґрунтовувати свої думки; роз­вивати логічне мисленням, увагу; виховувати інтелектуальну культуру, вольові риси характеру, прагнення доводити справу до кінця.

Обладнання: предметні малюнки, кольорові олівці, палички, підручник О. Митник, С. Ігнатьєва, Т. Карпенко «Логічний калейдоскоп» (К.: «Початкова школа», 2011р.)

Хід заняття

I. Організація учнів до уроку

Учитель

Логіка – наука, друже,

І цікава дуже – дуже!

Вона розум розвиває,

Мислить правильно навчає.

II. Актуалізація опорних знань

  1. Логічна розминка.

Відгадай!

З копитами, але не коза.

З хвостиком, але не котик.

З ріжками, але не лось

Завдання на логіку

2.Розв’яжи задачі.

Знайди два однакових чоловічка.

Завдання на логіку

3.Робота з паличками.

На малюнку ви бачите корову, у якої є все, що належить: голова, тулуб, ноги, роги і хвіст. Корова на малюнку дивиться вліво.  Перекладіть рівно два сірники так, щоб вона дивилася вправо.

Завдання на логіку

III. Мотивація навчальної діяльності

На сьогоднішньому уроці ми будемо вчитися комбінувати предмети шляхом перестановки. Як саме це ми будемо робити нам допоможуть вправи на логічне мислення.

Ми любимо ходити в гості і до нас також приходять наші друзі. Гостям пропонуємо сісти за стіл. Як ми можемо розсадити наших друзів?

IV. Засвоєння нових знань

А ось гості завітали до Елі.

Завдання 1.

На свято до Елі зібралися гості. Всі сіли за стіл.

Завдання на логіку

Як ще можна розсадити друзів?

Зверни увагу!

Комбінування можна виконувати шляхом перестановки предметів.

Фізкультхвилинка

Потягнутись і прогнутись,

І пригнутись, розігнутись…

Ваші м’язи всі проснуться,

Ваші губи посміхнуться!

Навіть ваші пальці – в танці.

Це ніяк не приховати!

Кожним пальцем, кожним пальцем

Можна танок танцювати.

V. Застосування знань у процесі практичної роботи

Завдання 2.

Прочитай числовий вираз: 9+3+2. Знайди його значення. Скомбінуй доданки іншим способом. Скільки варіантів перестановки доданків у вас вийшло? Чи вплинуло це на результат обчислень?

Завдання 3.

Опудало та Залізний Дроворуб вирішили привітати Елі зі святом. Яке і букети вони можуть скласти з квітів, що ростуть у їхній теплиці?

У букеті має бути 5 квіток.

Намалюй букети, використовуючи зображені квіти.

Завдання на логіку

Завдання 4.

Тотошка змайстрував Елі дощечку для нарізання хліба і задумався над її оздобленням. Допоможи йому розфарбувати дощечку за допомогою синього, червоного, жовтого та зеленого кольорів. Скільки існує варіантів оформлення дощечки, якщо кольори на ній не повинні повторюватися?

Завдання на логіку

VI. Логічна цікавинка.

Завдання 5

На столі стоять у ряд шість чашок – три перші наповнені чаєм, три останні – порожні. Що треба зробити, щоб порожні і повні чашки чергувалися (повна, порожня…), якщо можна брати тільки одну якусь чашку?

Завдання на логікуЗавдання 6.

Виконай графічний диктант. Починай від точки старту: 2 клітинки праворуч, 2 клітинки вниз, 2 клітинки праворуч, 2 клітинки вниз, 2 клітинки праворуч, 2 клітинки вниз, 2 клітинки праворуч, 2 клітинки вниз, 2 клітинки ліворуч, 1 клітинка вгору, 2 клітинки ліворуч, 2 клітинки вгору, 2 клітинки ліворуч, 2′ клітинки вгору, 2 клітинки ліворуч, 3 клітинки вгору. Домалюй ніжки та вусики. Чи вийшла в тебе гусінь?

Розфарбуй отриманий предмет.

Завдання 7.Гра «Фотограф»

Діти дивляться на зразок 2 хв. Потім “проявляють знімок”: на аркуші паперу відтворюють подану композицію з фігур.

Завдання на логіку

VII. Підсумок уроку

Що таке комбінування?

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Дані завдання орієнтовані на закріплення нового матеріалу, повторення вивченого, містить завдання на кмітливість, увагу, перевірку швидкості мислення, побудову тощо. Дякую за доступний матеріал!