mail@urok-ua.com

Конспект уроку. Логіка 1 клас

Урок 5

Автор: вчитель початкових класів Грабчук Наталія Вікторівна

Тема. Логіка і мова. Тотожність.

Мета: формувати вміння аргументовано висловлювати думки, творчо мислити, виконувати прості мисленнєві операції, сприяти розвитку розумових здібностей, збагаченню словникового запасу, точності висловлювання; вчити добирати слова близькі за значенням; розвивати здатність по-різному дивитися на речі, описувати властивості предметів, порівнювати їх за певними ознаками, встановлювати зв’язки між різними предметами та явищами; виховувати самостійну та мислячу особистість, здатну вирішувати не тільки навчальні, а й життєві проблеми.

Обладнання: посібник «Логічний калейдоскоп», малюнок, ілюстрації до твору «Чарівник Смарагдового міста» ( Опудало).

Хід заняття

I.  Організаційний момент

Учитель

Всі почали працювати,

Час нам логіку вивчати.

Будем дружно міркувати

Із завданнями справлятись!

II. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Логічна розминка

Інтелектуальна гра «Все навпаки»

(Гра для навчання дитини вміння знаходити предмет, явища або слова з протилежними ознаками чи протилежним значенням.)

чорний -… (білий),
плакати -… (сміятися),
спускатися -…(підійматися),
відкривати -… (закривати),
починати – … (закінчувати),
ніч – … (день),
лівий – … (правий),
нагорі -… (внизу),
близько -… (далеко),
нападати -… (захищатися),
хороший -… (поганий),
тонкий – … (товстий).

Інтелектуальна гра « Один зайвий»

Завдання на логіку для 1 класу

Правильні відповіді: А-2, Б-5, В-4, Г-4, Д-3, Е-2

III. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу

1. Слухання вірша

Ми сьогодні, друзі, з вами
Познайомимось з словами,
Що ясніють в нашій мові,
Наче зорі світанкові.
Хоч вони й не родичі —
Схожі і близькі.
Як не скажеш, зміст один:
Горе або лихо.
Чи, скажім, вітряк і млин,
Пошепки і тихо.
Якщо хочеш, заміни
Водограй фонтаном,
На замурзаний — брудний,
На зажурений — сумний.
Іншим зміст не стане!
А яка їх роль у мові –
Треба добре знати.
Слова, близькі за значенням,
А деколи однакові,
Та різні за звучанням
І за написанням.
Чудову мову маємо,
Усі її вивчаємо.
Хоробрі, мужні і сміливі
Зростем на славу Україні!

  1. Пояснення вчителя за матеріалом посібника № 1, с.102. Робота з малюнком.

Діти, на що звертає увагу Опудало? (читання правила)

Динамічна хвилина

Встановлення тотожності між словами. Виконання № 2,3 під керівництвом вчителя.

IV. Узагальнення знань. Тренувальні вправи за посібником.

1. Самостійна робота за № 4, с. 104

  • Фізкультхвилинка

Руки дужче обертаймо
Та нікого не чіпаймо.
Повернімося ліворуч.
І так само – вже праворуч.
Нахилятися почнемо,
Ніби ягоди ми рвемо.
Будем дружно присідати
І мурашок розглядати.
Всім покажем залюбки,
Як летіли голубки.

2. Колективна робота за № 5, с. 104

V. Логічна цікавинка

1. Самостійне виконання № 6, с.104

2. Графічний диктант під керівництвом вчителя №7, с.104

VI. Підсумок заняття

  • Чи сподобалося вам наше заняття?
  • Чи важко було вам працювати?
  • Яким було заняття?

Метод «Абетковий суп»

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *