Конспект уроку: Множення одноцифрового числа на двоцифрове виду 3*24
Автор: вчитель початкових класів Миколюк Оксана Анатоліївна
Урок знайомить учнів з прийомом множення одноцифрового числа на двоцифрове; удосконалює вміння розв’язувати задачі; формує вміння усних обчислень
Тема: Множення одноцифрового числа на двоцифрове число виду 3 * 24. Складання рівностей. Розв’язування задач на порівняння двох часток.
Мета: знайомити учнів з прийомом множення одноцифрового числа на двоцифрове; удосконалювати вміння розв’язувати задачі; формувати вміння усних обчислень; розвивати логічне мислення, пам’ять;
виховувати інтерес до предмета.
Обладнання: презентація, роздатковий матеріал.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Хід уроку
І. Організаційний момент
Учитель.
Любі діти, у наш клас
Завітали люди щирі,
Привітайте в добрий час.
Гостей посмішкою своєю щирою.
Учні
Ми вам раді, люди добрі,
І вітаєм щиро вас
І запрошуєм ласкаво
На урок в наш третій клас
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Девіз уроку:
«З маленької удачі починається великий успіх»
Вчитель.
- Як ви розумієте слово «успіх»?
- Я бажаю вам успіху на сьогоднішньому уроці. Побажайте успіху один
одному (Діти обмінюються оплесками, тиснуть один одному руки, бажають успіху на уроці)
- Але пам’ятайте, що успіх приходить тільки до того учня, який старанно
та сумлінно працює.
- Отож, ми сьогодні з вами спробуємо прийти до успіху на уроці
математики та створити своє дерево успіху. На ваших партах є листочки різних кольорів, кожний листочок це оцінка вашої діяльності на уроці. Отож, ви спробуєте самостійно себе оцінити
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
- Ну що ж приступимо до роботи. Переш за все перевіримо знання, які ви
набули на попередніх уроках математики.
- Математичний диктант
- Перший доданок 100, другий доданок 50. Знайти суму чисел.
- Знайди добуток чисел 17 та 1.
- Знайди частку чисел 35 і 5
- Назви попереднє та наступне число, числа 462.
- Назви скільки десятків в числі 587.
- Давайте, перевіримо як ви справилися із цим завданням. Увага, на слайд!
- Подивіться на дошку. Кого ми бачимо на дошці? (сова). І так, яке
завдання принесла нам сова?
- Усний рахунок
- Правильно. Давайте перевіримо, що нас просить виконати пані сова
- Гра «Шифрувальник»
- Основна зброя учнів?
(ЗНАННЯ)
1000:100=10 Н 423+7*0=423 Н
10*10=100 А 10*0+4=4 З
80*10=800 Я 100*2= 200 Н
ІV. Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні на уроці ми ознайомимся з прийомом множення одноцифрового
числа на двоцифрове число.
V. Вивчення нового матеріалу
- Ознайомлення з прийомом обчислень (с. 130, завдання 834)
– Відкрийте підручник на ст. 130, завдання 834.
– Зверніть увагу в нас є вираз 3* 24, як ми можемо усно його обчислити. Нам потрібно двоцифрове число розкласти на розрядні доданки 20 і 4. Спочатку ми множимо 3 на 20, отримуємо 60, тоді 3 на 4, отримуємо 12. Отримані числа додаємо 60+12=72. Маємо правило
– Ну що ж за зразком давайте спробуємо виконати завдання 2 вправи 834
- Завдання 835 (усно)
1) 16*5=80 (грн)
2) 14*5=70 (грн)
3) 80+70=150 (грн)
Відповідь: 150 грн.
VІ. Розвиток математичних знань
- Для успіху потрібно не тільки вивчати, але і розвивати математичні
знання.
- Завдання 835. Коментоване обчислення виразів
- Давайте пригадаємо наш девіз уроку
- «З маленької удачі починається великий успіх»
- Щоб прийти до успіху потрібно не тільки працювати, але і вміти
відпочивати.
- Музична фізкультхвилинка
- Для успіху важливо точно та чітко вирішувати поставлені завдання, так і
в математиці, не менш важливе завдання правильно розв’язувати задачі.
- Розв’язування задачі 838.
- Прочитайте задачу. Про кого говориться у задачі?
- Скільки працював один оператор?
- Скільки працював другий оператор? Що означає «той самий час»?
- Скільки набирає 1 оператор?
- Скільки набирає другий оператор?
- Що ми бачимо в задачі? (два оператори працюють однакову к-сть год.,
але набирають різну к-сть стор.)
- Що запитується в задачі? Ми можемо зразу дати відповідь на запитання?
- Що ми повинні знайти спочатку?
- 32:8=4 (ст) перший оператор
- 40:8=5 (ст.) другий оператор
- Тепер ми можемо сказати, який оператор набирає більше і на скільки сторінок?
- 5-4=1 (ст.) на стільки більше набирає перший оператор
Відповідь: на 1 сторінку більше набирає 1 оператор
- Офтальмологічна пауза
- Задача 839. Короткий запис задачі
15 г крейди з’їдає 15 курей за день
? г крейди денної норми потрібно 27 курам
- 15:5=3 (г) з’їдає 1 курка за день
- 3*27=81 (г) потрібна денна норма
Відповідь: 81 г крейди.
VII. Підсумок уроку. Рефлексія.
- Отже, скажіть з яким прийомом множення ви сьогодні познайомилися?
- Повторимо правило
- Наш урок підбігає до свого завершення. І зараз ми перевіримо, яке буде
наше дерево, успіху чи невдачі
- На дошці «Дерево успіху». На партах листочки трьох кольорів: зелений
виконував поставлені завдання, активно працював. Жовтий – допускав помилки, не дуже був активним, червоний – не все виходило, але я старався.
VIII. Домашнє завдання
Завдання 841 обчислити вирази, 842 розв’язати задачу
Презентація до уроку
Урок побудований методично правильно. Важливо, що вчителька на протязі всього уроку, ведучи дітей до успіху, привертає увагу до девізу уроку. Це спонукає до продуктивної роботи. Цікавим є створення дерева успіху. Діти вчаться оцінювати свої знання, бачити свій листочок на фоні усіх листочків учнів класу. Такі уроки мені подобаються.
Урок традиційний , стандартний. План уроку складений відповідно структурі уроку набуття нових знань .Заплановано багато завдань:усні, письмові, складання й розв`язування виразів, задач. Основна форма роботи фронтальна.
Оксана Анатоліївна продемонструвала хороший, правильно спланований урок, відповідно мети та вікової категорії. Яскрава, наочна презентація – чудове доповнення до уроку. Вважаю, вчителю вдалося досягти мети уроку, створивши атмосферу доброзичливості та співпраці.