Конспект уроку
Одиниці вимірювання часу
4 клас

Вимірювання часуТема уроку: Урок № 16. Одиниці вимірювання часу. Перетворення одиниць вимірювання часу. Задачі, які розв’язують за допомогою відношення

Вступ
Сьогодні на уроці ми розглянемо одиниці вимірювання часу.

Пояснення нового матеріалу
За рік Земля обертається навколо Сонця. Наближено рік дорівнює 365 днів 5 годин 48 хвилин 46 секунд. Доба – це проміжок часу, за який Земля обертається навколо власної осі. 1 доба = 24 год
1 хвилина складається з 60 секунд, а 1 година містить 60 хвилин.
1 хв = 60 с
1 год = 60 хв

Первинне закріплення
Розв’яжіть задачу. О четвертій годині лунають 4 удари годинника за 12 секунд. Скільки секунд тривають 8 ударів о восьмій годині?

Якщо пролунало чотири удари, то проміжків між ними було три. Тобто, кожний проміжок триває 4 секунди (12 : 3 = 4).
А якщо пролунало 8 ударів, то проміжків було 7. Тому 8 ударів годинник відіб’є за 28 секунд (4 х 7 = 28).
1) 12 : 3 = 4 (с.) – триває проміжок між ударами;
2) 4 • 7 = 28 (с.) – час, за який годинник відіб’є 8 ударів.
Відповідь: 28 секунд.

Визначте, який зараз день і котра година, якщо від дев’ятої години суботнього вечора й донині годинна стрілка здійснила рівно 40 обертів.

Кожен оберт годинна стрілка здійснює за 1 годину, а 40 обертів – за 40 годин. Отже, від дев’ятої години суботнього вечора й донині минуло 40 годин.
Через добу (24 год) була дев’ята година вечора неділі. Ще через три години – 12 година ночі, після чого настав понеділок. Тобто, до 12 години ночі неділі минуло 27 годин (24 + 3 = 27).
Залишилося 13 годин (40 – 27 = 13) на понеділок. Отже, зараз понеділок, 13 година.

Якщо о 12 годині дня йде дощ, то чи можна сподіватися, що через 36 годин погода буде сонячною?
Через 36 годин сонечко не сяятиме, адже буде 12 година ночі.

Розвиток математичних знань
Розв’яжіть задачу. Кажуть, що 3 хвилини сміху подовжують людині життя на 5 днів. На скільки більше вона проживе, якщо сміятиметься щодня не менше, ніж 90 хвилин?

Підсумок уроку
Уміння визначати час і виконувати обчислення з одиницями часу необхідні кожній людини. Це допомагає нам організовувати своє життя, роботу і справи. Саме тому сьогодні на уроці ми вчилися розв’язувати завдання з використанням одиниць часу.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Я так розумію, це лише стислий фрагмент конспекту уроку. Тому і коментар буде теж стислий. Це така прикладна тема, щоб створити умови для формування мотиваційних установ до вивчення матеріалу. До того ж доречно додати матеріал із історії. Це буде цікаво.