Конспект уроку природознавства для 2 класу

Ранньоквітучі трав’янисті рослини

 Урок – подорож «Весняні стежини»

Конспект уроку з природознавства

До вашої уваги конспект урок з природознавства, який підготувала вчитель початкових класів Жидачівської ЗОШ І – ІІІ ступенів Климкович Анна Ярославівна.

Конспект може бути використаний дял проведення уроку з природознавства у 2 – 3 класі.

 1. Слухання учнями вірша з метою визначення теми уроку.  Називання  ознак весни в живій та неживій природі, про які дізналися з вірша. (Додаток 1).
 2.  Знаходження в текстах необхідної інформації (за завданням вчителя) про зміни в житті трав’янистих рослин навесні. Обговорення здобутоїінформації.  Виконання ТЗ «продовж речення». Робота в групах.       (Додаток 2).
 3. Розпізнавання за фотографіями ранньоквітучих трав’янистих рослин своєї місцевості. (Додаток 3).
 4. Читання  акровіршів.  Називання та показ названих первоцвітів на фотографіях.  (Додаток 4).
 5. Називання за фотографіями первоцвітів , які  занесені у Червону  Книгу та охороняються Законами України . (Додаток 5).
 6. Встановлення  відповідності  між описом весняного первоцвіту та його назвою. (Додаток 6).
 7. Відгадування загадок про первоцвіти. (Додаток 7).
 8. Знаходження в  тексті «Чому не можна зривати первоцвіт»  інформації  про те,чому треба оберігати первоцвіти. Аналіз інформації, висування пропозицій щодо розв’язання завдання збереження первоцвітів. (Додаток 8).
 9. Презентація учнями творчого завдання –  міні – проекту «Не зривай   первоцвітів» ( у відповідності до завдань, отриманих у ході виконання проекту). Робота в групах.
 10. Висловлення учнями оцінних суджень щодо завдань , виконаних однокласниками,  і власної діяльності у міні – проекті самооцінювання).
 11. Підведення підсумків уроку

Конспект уроку з природознавства

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

 1. Цікава подача самого конспекту уроку: план і додатки. Більшість завдань у додатках підібрано таким чином, що вимагають не механічного виконання, а носять творчий характер. Матеріал з додатків забираю собі в скарбничку. Дякую!

 2. Матеріал з додатків до уроку цікавий та корисний. Його можна використати на різних уроках або на виховних бесідах. Завдання різноманітні – є і загадки, і навіть актровірші, кожне з них містить характеристику першоцвітів. Тема екологічного виховання дуже актуальна. Дякую.