mail@urok-ua.com

Конспект уроку розвитку зв`язного мовлення з української мови. «Підготовлений публічний виступ на тему: «Видатні люди України».

Автор: Паламарчук Марія Іванівна Паламарчук Марія Іванівна

Screenshot_1Зміст уроку – монологічні і діалогічні повідомлення одинадцятикласників про видатних мовознавців, поетів, спортсменів України, місцевого поета, а також місцевого художника, картини якого відомі всьому світу.


 

Тема. Розвиток мовлення. Підготовлений публічний виступ на тему: «Видатні люди України»

Мета: розвивати усне зв’язне мовлення, стилістично та граматично правильно будувати висловлювання, удосконалювати виразність та темп мовлення, вчити учнів красномовству; виховувати на прикладах видатних людей України почуття гуманності, порядності, формувати активну громадянську позицію.

Тип уроку: розвиток мовлення.

Обладнання: портрети видатних людей України, виставка робіт поета і художника Кононенка І.І., персональний комп’ютер, мультимедійний проектор з відповідним програмним забезпеченням.

Форми роботи: робота в парах, робота творчої групи, індивідуальні промови, екскурсія до виставки.

Хід уроку:

І.       Організаційний момент.

ІІ.      Ознайомлення одинадцятикласників з темою, метою і завданнями уроку.

Оголошення та записування в зошити епіграфів до уроку.

Самий смисл буття чи не в тому, щоб знати… поезію людської величі? І щоб навчитися цим дорожити, треба відчути потребу це берегти.

О. Гончар

Уся сила оратора – в умінні підкорити собі слухача.

Цицерон

ІІІ.    Мотивація навчальної діяльності.

  1. Настанови вчителя щодо важливості теми, мети і завдань, щодо встановлення тісного зв’язку між промовцями і слухачами.

IV. Актуалізація опорних знань.

  1. Повторення основ ораторського мистецтва (мовна розминка).

V. Виступи учнів з промовами.

  1. Підготовлена публічна промова на тему: «Агатангел Кримський – мовознавець, вчений, поет, політолог».

Завдання для слухачів

а) Виконання тестів на основі почутого.

б) Робота в парах із словниками. Пояснення слова «феномен» у фразі «феномен А. Кримського»

в) Усний аналіз слухачами виступу промовця.

г) Записи у зошитах:тема виступу, основна думка, короткий відгук.

  1. Виступ оратора на тему: «Василь Стус – поет-земляк, борець, патріот». Аналіз промови слухачами.
  2. Промова учня на тему: «Віталій Кличко – спортсмен-боксер, Герой України». Запитання слухачів, відгуки про промову.
  3. Виступ творчої групи на тему: «Видатні талановиті випускники Новотроїцької ЗОШ №2»:

а) Минко О.Ф – художник земляк

б) Кононенко І.І. – учитель школи, поет, художник.

в) Екскурсія до шкільного фойє на виставку робіт Кононенка І.І.

VI. Підведення підсумку учителем.

VII.   Оцінювання.

VIII. Домашнє завдання: 1. Промовці пишуть твір-мініатюру «Видатні люди України». 2. Слухачі готують усне повідомлення «Видатні люди України».

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Дякую за орієнтовний матеріал для такої роботи! Напрацювання варте уваги, але його можна ще доповнити яскравими та корисними додатками. Дякую! Бажаю Вам натхнення та творчих успіхів!

  2. Урок дійсно змістовний, але конспект розрахований на вчителя досвідом роботи, бо дуже короткий .Можна було б у додатки викласти матеріали , а ще краще – презентацію.

  3. Марія Іванівна, урок змістовий. Але, вважаю, сам конспект уроку досить краткий. Мені, як вчителю математики, не зовсім все зрозуміло. Напевно, не вистачає і презентації для візуалізації інформації.

  4. Уроки розвитку зв”язного мовлення вчать красномовству,логічно та правильно висловлювати думки.Марія Іванівна створила умови для підвищення самооцінки та залучила школярів до привабливої для них діяльності.Але конспект уроку призначений для вчителів з досвідом роботи.Дякую