Конспект уроку зарубіжної літератури у 6 класі за темою “Урок-КВК за творчістю Антона Павловича Чехова”
Автор: вчитель зарубіжної літератури Желізко Юлія Вікторівна
Мета: узагальнити знання учнів про творчість А. П. Чехова; розвивати пам’ять, ерудицію, логічне мислення; формувати мовленнєву, загальнокультурну, комунікативну компетентність; виховувати шанобливе ставлення до слова, мови, міжособистісну повагу.
Обладнання: підручник, комп’ютерна презентація із завданнями, картки із завданнями, картки для оцінювання.
Тип уроку: урок-узагальнення у формі гри.
Хід уроку
1. Мотивація навчальної діяльності учнів.
2. Оголошення теми і очікуваних результатів (слайд 1).
2.1. Інструктаж до проведення КВК, поділ учнів на команди, обирання командами капітанів.
Клас ділиться на 2 команди. Кожна команда за правильну відповідь отримує відповідну кількість балів. Пропоную ввести кольорові картки із позначенням балів: оранжева – 1 бал, синя – 2 бали, зелена – 3 бали, червона – 5 балів. (Додаток 1)
3. Змагання
3.1. Розминка
Завдання зачитуються вчителем або проектуються на екран(за правильну відповідь – 1 бал) (слайди 2-16)
- Антон Чехов – письменник:
а) чеський.
б) російський.
в) англійський.
- Від товстого пахло:
а) кагором і котлетами
б) шампанським і одеколоном
в) хересом і флердоранжем,
- Від тонкого було чути:
а) горілкою і ковбасою
б) хересом і вітчиною
в) вітчиною і кофейною гущою.
- Товстий і тонкий знайомі з давніх часів, а саме:
а) в дитинстві жили на одній вулиці
б) разом навчались в гімназії,
в) співали в церковному хорі
- Тонкого в гімназії приятелі прозвали Ефіальтом. Чому?
а) за підлабузництво
б) за нашіптування (доноси),
в) за сором’язливість.
- Хто з героїв у розмові вихваляється досягненнями у житті?
а) товстий
б) Нафанаїл
в) тонкий.
- Що ввело тонкого приятеля в конфуз?
а) несподівані досягнення товстого,
б) радість за товариша
в) незручність перед власною дружиною
- Місце зустрічі двох приятелів:
а)вокзал,
б)вагон поїзда,
в)привокзальне кафе.
- Городового з оповідання «Хамелеон» звали…:
а) Очумєлов;
б) Пічугін;
в) Єлдирін.
- Хто вкусив Хрюкіна?
а) Ротвейлер;
б) кавказька вівчарка;
в) маленьке хортеня.
- За оповіданням «Хамелеон» собака вкусила Хрюкіна, бо:
а) «він їй цигаркою в морду для сміху»
б) «він йшов повз неї з палкою»
в) «вона була скаженою»
- Поліцейський наглядач Очумєлов і влітку в шинелі, бо вона для нього:
а) нова і гарна
б) засіб зігрітися
в) ознака влади
3.2. Найуважніший читач
Завдання зачитуються вчителем або проектуються на екран (за правильну відповідь – 2 бали) (слайди 17-31).
- Жанр творів Антона Павловича Чехова «Хамелеон», «Товстий і тонкий»…
- На що скаржиться товстий тонкому?
- Ставлення товстого до тонкого на початку оповідання й у кінці.
- Хто з героїв оповідання «Хамелеон» стоїть за фразою: «Ти ж … відомий народ! Знаю вас чортів»?
- Пояснити, що таке художня деталь.
- Чому, на ваш погляд, «правосуддя» відбувається не в залі суду, а на базарній площі?
- Зав’язка оповідання «Товстий і тонкий»….
- Розвиток дії оповідання «Товстий і тонкий»….
- Кульмінація оповідання «Товстий і тонкий»…
- Хамелеоном Чехов називає героя …Що має на увазі?
- Як саме змінює думку Очумєлов щодо собаки?
- Потерпілим в оповіданні «Хамелеон» виявився … Що саме з ним сталося?
- Якою була зустріч однокласників? («Товстий і тонкий»)
- Як поводять себе обидва герої у перші хвилини зустрічі?
3.3. Командна робота
Діти записують декілька прикладів, а потім зачитують (за правильну відповідь – 3 бали) (картки із завданнями, Додаток 2)
Команда 1 Заповніть таблицю «Висміювання людських вад в оповіданні А. Чехова «Хамелеон» Людські вади Приклади з тексту |
Команда 2 Заповніть таблицю «Висміювання людських вад в оповіданні А. Чехова «Товстий і тонкий» Людські вади Приклади з тексту |
3.4. Битва капітанів.
Гра «Знайдіть і поясніть зайве слово» (слайди 32-34)
Завдання може виконуватись на час (за правильну відповідь – 1 бал)
- Очумєлов, Хрюкін, Єлдирін, Порфирій, Жигалов.
- Миша, Порфирій, Ванцебах, Нафанаїл, Прохор.
- Херес, флердоранж, аґрус, вітчина, кофейна гуща.
3.5. Юні актори
Кожна команда отримує ілюстрацію до твору А.П. Чехова. Завдання: інсценізувати уривок, зображений на ілюстрації. (за виконання – 5 балів, слайди)
4. Підбиття підсумків, оголошення переможців.
5. Домашнє завдання.
* Підготувати повідомлення про Джека Лондона (індивідуальні завдання для учнів)
Додаток 1
Додаток 2
Команда 1 Заповніть таблицю «Висміювання людських вад в оповіданні А. Чехова «Хамелеон» Людські вади Приклади з тексту |
Команда 2 Заповніть таблицю «Висміювання людських вад в оповіданні А. Чехова «Товстий і тонкий» Людські вади Приклади з тексту |
Презентація до уроку
супер матеріал!Обов’язково скористаюся на своїх уроках з учнями.Щиро дякую.
Бачила багато методичних матеріалів, але Ваша розробка – це просто скарб. Робота змістовна, цікава, корисна. Обов*язково використаю на своїх уроках при вивченні творчості Чехова. Натхнення Вам та творчих успіхів! Дякую!
Юлія Вікторівна обрала вдалу форму проведення уроку для дітей 6 класу за творчістю А.П.Чехова.Ігрова діяльність на уроці формує ключові компетентності учня:уміння вчитися й відстоювати свою думку,працювати в команді,розвивати та висловлювати власну думку,бути готовим брати на себе відповідальність,бути активним у прийнятті рішень.Дякую
Змістовний і творчий сценарій. Детально викладено інструктаж, правила. Завдання різноманітні, різні за складністю, за змістом, деякі з ілюстраціями, що оживлює процес заходу. Змагальний ефект безперечний.
Цікавий матеріал. Творчо розроблений сценарій уроку дає змогу учням творчо проявити себе. В матеріалі враховані компетенції учнів в предметі, їхні вікові можливості. Насиченість уроку не дає змоги нудьгувати, а дух змагання виявляє найкращі учнівські якості. Дуже добрий доробок. Творчої наснаги Вам, Юліє Вікторівно!
Уроки у формі КВК завжди подобаються учням. Можна показати ерудицію і уважність при знайомстві з творами, також акторські здібності. Ви творчий учитель. Щиро дякую за урок.
Щиро вдячна! Такі слова надихають на роботу.
Урок зарубіжної літератури в 6 класі за темою “Урок-КВК за творчістю А. П. Чехова” методично вдалий та нестандартний. Ви і форму проведення обрали дуже вдало та цікаво. Дякую Вам за це.