Конспект уроку зі світової літератури в 9 класі

Образ Фауста як утілення динамізму нової європейської цивілізації. Пошуки сенсу буття і призначення людини

Гвоздікова Олена ВалеріївнаАвтор: учитель російської мови та світової літератури, заступник директора з навчально-виховної роботи Гвоздікова Олена Валеріївна

Представлено конспект уроку за трагедією Й.В.Гете “Фауст”, в ході якого розкривається гетевське розуміння проблеми справжнього сенсу буття як невпинного пошуку, характеризується образ Фауста;  в учнів розвиваються навички текстуального, проблемного та літературознавчого аналізу художнього твору та вдосконалюється уміння формування власної думки, роботи в малих групах; формується  повага до людини, яка прагне знань, виховується вдумливий свідомий читач.

Тема. Образ Фауста як утілення динамізму нової європейської цивілізації. Пошуки сенсу буття і призначення людини

Мета уроку: розкрити гетевське розуміння проблеми справжнього сенсу буття як невпинного пошуку, характеризувати образ Фауста;  розвивати навички текстуального, проблемного та літературознавчого аналізу художнього твору формування власної думки, уміння працювати в малих групах; виховувати вдумливого свідомого читача та повагу до людини, яка прагне знань.

Обладнання: портрети письменника, роз даткові картки для роботи в групі

Тип уроку: аналіз драматичного твору

Конспект уроку

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Передивилася конспект уроку. Вчитель доцільно пропонує учням роботу в парах, професійно використовує матеріал тексту для розвитку аналітичного мислення школярів під час виконання проблемного завдання “Пошуки Фустом сенсу буття і призначення людини” та при підведенні підсуків уроку, доречно подає план характеристки образу Фауста з метою економії часу на уроці. На жаль, цю тему при вивченні творчості Гете видалено з Програми для вивчення у 9 класі.

  2. Олена Валеріївна! Вітаю Вас з Новим Роком! Мені дуже сподобався Ваш конспект уроку ” Образ Фауста як утілення динамізму нової європейської цивілізації. Пошуки сенсу буття і призначення людини” Вдалий підбір завдань, психологічна взаємодія з дітьми, логічність, інтегрованість – все це допомагає не лише контролювати процес навчання, а й виховувати справжнього думаючого читача, знавця літератури та просто Людини. Диференційований підхід до учнів у процесі навчання, який забезпечує оптимальний розумовий розвиток учнів, попереджає неуспішність. Арсенал стимулів: проблемні питання. літературна вікторина, тести. гронування, робота в групах, мозковий штурм….В умовах оновлення змісту освіти Ваш Урок – ефективний сучасний зразок філософського пізнання Світу. Дякую.

  3. Добро і зло – вічні рушійні сили.Авторка зуміла переконати школярів у цьому за допомогомою різних форм роботи.Вдала актуалізація опорних знань за допомогою тестів,цікава робота в групах.Грамотно придумані таблиці та схеми до уроку.Вдалий урок і його рішення.Дякую

  4. Дуже сподобався урок автора. Структура чітка, змістовна, доступні завдання для учнів, чудові таблиці та схеми. В ході уроку простежується проблема справжнього сенсу буття як невпинного пошуку. Дякую!!!