Конспект уроку з алгеби у 9 класі
Автор: Вчитель фізики і математики Гаращук Валентина Анатоліївна
Урок дає можливість повторити і узагальнити матеріал з теми “Квадратична функція” за допомогою учнів-консультантів,які проводять урок, використовуючи власні презентації. Вчитель підводить підсумки та має можливість оцінити знання, вміння та навички учнів,використавши нетрадиційну форму роботи.Учні із задоволенням працюють, з іще більшим задоволенням одержують солодкі призи за роботу на уроці.
Тема уроку: «Графік квадратичної функції»
Мета уроку:
Навчальна: систематизувати знання учнів по основних темах ,що вивчались протягом семестру; вдосконалити навички розв’язування лінійних та квадратичних нерівностей , побудови графіка квадратичної функції ; дослідження властивостей квадратичної функції за її графіком; перевірити рівень знань учнів з даних тем.
Розвивальна: підвищувати загальний рівень освіченості учнів , розвивати самостійне мислення , вміння мислити нестандартно.
Виховна: вдосконалювати навики роботи у команді, у групі , вироблення спільного рішення; навички взаємопідтримки , взаємодопомоги ; виховувати інтерес до новизни , нестандартної подачі матеріалу.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок.
Обладнання: ноутбук , проектор , екран , картки з індивідуальними тестовими завданнями ,ключі до тестів, аркуші ватману , олівці , фломастери , “заохочувальні сніжинки”, коробка з печивом (приз), учнівські презентації , фільми, музичні записи.
Хід уроку
(Урок проводять 3 учні.)
І.Організаційний момент. Вчитель оголошує тему уроку , основні завдання уроку , форму проведення уроку і надає слово учням-помічникам.
1 учень. (читає вірш ) :
«Урок відкритий…що ж такого?
Це все не раз уже було.
Якогось року, дня ясного,
І все минуло, відпливло…
І не повернеться ніколи.
Такий, на жаль, закон життя.
Та знову хтось біжить до школи 1
І вчить до самозабуття.
Нові долає перешкоди,
Піднесено летить у клас.
Буває іноді аж шкода,
Що гості прийдуть не до нас…
Та що робити? Все минає
І тихо йде у небуття.
Та знову сонце розквітає!
Такий уже закон життя…
Сьогодні на уроці ми повторимо основні теми , які вивчали протягом семестру , перевіримо свої знання за допомогою карток з тестовими завданнями, усі учні отримають оцінки . Під час виконання усних вправ можна буде заробляти бонусні бали(у вигляді сніжинок), які покращать результати тестової роботи. Крім того в кінці уроку між групами буде розігруватись головний приз- (секретна коробка), за краще виконану групову роботу. Також у вас будуть хвилини релаксації (перегляд фільму) . А зараз увага на екран, починаємо працювати.
2 учень. Презентація «Розвязування лінійних нерівностей ».
На цьому етапі уроку учні повторюють основні властивості числових нерівностей , навики розв’язування лінійних нерівностей, позначення розв язку на числовій прямій , запис розв язку. Після цього учні розв’язують завдання № 1-4 з індивідуальних тестових карток (під супровід спокійної мелодії, що сприяє зосередженню уваги).
3 учень. Презентація «Побудова графіка квадратичної функції».
Учні повторюють означення квадратичної функції , основні етапи побудови графіку квадратичної функції , точки перетину з осями координат , формули визначення координат вершини параболи, напрям віток. Для заданих функцій визначають координати вершини , перетин з осями, встановлюють відповідність між заданими формулами та графіками . Далі учні знов повертаються до тестової роботи і виконують завдання №5-8 (музичний супровід ).
4 учень. Презентація «Дослідження властивостей квадратичної функції»
Матеріали презентації дають змогу повторити схему дослідження квадратичної функції , а саме, знаходження проміжків знакосталості , проміжків монотонності , знаходження точок екстремуму та екстремумів функції. Учні повторюють методи розв’язування нерівностей : метод параболи та метод інтервалів. Після активізації знань учні завершують роботу з тестовими завданнями , виконуючи останні завдання № 9-12(музичний супровід)
5. Ведучі уроку перевіряють тестові завдання , використовуючи ключі до кожного варіанту, всі інші переглядають короткометражні комедійні фільми (серії «Єралашу») , про випадки на уроках математики
6. Оголошення результатів тестових завдань із врахуванням бонусних балів. Таким чином , кожен учень отримує оцінку. Підводяться перші підсумки уроку. Пропонується останнє завдання уроку – групова робота –виготовлення плакату, що підсумовує семестр; враховується змістове наповнення та художнє оформлення.
7. Журі із вчителів , присутніх на уроці визначає найкращий плакат, вручається приз для групи переможців, підводяться підсумки уроку; вчитель підводить підсумки роботи за семестр, дякує учнів за роботу на уроці.
Даний урок нагадав мені про технологію перевернутого класу, коли учні працюють самі над вивченням нового матеріалу, вчитель тільки направляє їх, допомагає, є просто консультантом. такого типу уроку є найбільш продуктивними і дають кращі результати. Учням приємно слухати своїх однокласників і сприймають їх краще я к вчителя біля дошки. Дякую, що в наших школах так багато творчих вчителів, які працюють над собою.