mail@urok-ua.com

Конспект уроку з англійської мови для 2 класу з теми «Шкільні речі»

Автор: вчитель англійської мови Молчанова Світлана Володимирівна

Screenshot_6Мета:закріпити вивчені лексичні одиниці з теми;
 формувати вміння будувати короткий діалог та монолог;
 активізувати вживання граматичних структур: Where is..?, It is…;
 удосконалювати техніку читання вголос;
 повторити назви шкільних речей та меблів;
 повторити прийменники місця;
 удосконалювати знання лексики та комунікативні вміння, набуті на уроках англійської мови;
 удосконалювати вміння утворювати питальні та стверджувальні речення
розвивати навички монологічного та діалогічного мовлення учнів, вміння розуміти співрозмовника, культуру праці та спілкування учнів; розвивати швидкість та мислення учнів, їх довільну пам’ять та мовну здогадку, мовленнєву реакцію, стійку увагу, вміння переносити знання та навички в нову мовну ситуацію, розвивати творчу уяву учнів, фонематичний слух та правильну вимову.Поглиблювати знання учнів про особливості англійської мови.
Формувати ціннісне ставлення учнів до праці, людей, виховувати у дітей старанність та наполегливість, почуття взаємодопомоги та дружби, прищеплювати інтерес до вивчення англійської мови.


 

 План-конспект уроку з англійської мови

у 2 класі

Вчитель: Молчанова Світлана Володимирівна

Клас: 2 клас

Тема уроку: Повторення і закріплення вивченого матеріалу з теми «Шкільні речі»

Мета:

Навчальна :

  • закріпити вивчені лексичні одиниці з теми;
  • формувати вміння будувати короткий діалог та монолог;
  • активізувати вживання граматичних структур: Where is..?, It is…;
  • удосконалювати техніку читання вголос;
  • повторити назви шкільних речей та меблів;
  • повторити прийменники місця;
  • удосконалювати знання лексики та комунікативні вміння, набуті на уроках англійської мови;
  • удосконалювати вміння утворювати питальні та стверджувальні речення.

Розвивальна: розвивати навички монологічного та діалогічного  мовлення учнів, вміння       розуміти співрозмовника, культуру праці та спілкування учнів; розвивати швидкість та  мислення учнів, їх довільну пам’ять та мовну здогадку, мовленнєву реакцію, стійку увагу, вміння переносити знання та навички в нову мовну ситуацію, розвивати творчу уяву учнів, фонематичний слух та правильну вимову.

Освітня:  Поглиблювати знання учнів про особливості англійської мови.

Виховна: формувати ціннісне ставлення учнів до праці, людей, виховувати у дітей старанність та наполегливість,  почуття взаємодопомоги та дружби, прищеплювати інтерес до вивчення англійської мови.

Тип уроку: урок повторення і закріплення вивченого матеріалу.

Підручник: О. Карп’юк “Англійська мова 2 клас”

Обладнання: мультимедійна дошка, проектор, презентація «Прислівники місця», презентація «Шкільні речі», відео «The song Hello!», відео на релаксацію, підручники, зошити, технічні засоби навчання, граматичні структури та картки зі звуками, тематичні картки «Шкільні речі»

Хід уроку:

І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення

  1. Greeting

Teacher: Good morning, children!

Pupils: Good morning, dear, teacher!

Гра з м’ячем

Teacher: Let’s see How do you feel?? ( вчитель кидає м’яч і ставить запитання) How are you ?

Pupils: I am fine. ( кидає м’яч назад вчителю)

Teacher:(кидає мяч одному із присутніх гостей і запитує:How are you?той відповідає:I am fine ).

Teacher:У нас сьогодні багато гостей на уроці,вони також почувають себе добре.То давайте заспіваемо пісенку.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Warming up.

Слайд 1

The song “Hello!” – video  

Т:Well done!sit down,please. Погляньте будь-ласка хто до нас ще завітав на урок ( відкриває половину дошки, де на малюнку зображений смайлик).
T: Do you know him?

P: Yes, we are.
T: Who is this?
P: This is a Smiley.

T: Yes, you are right. ( він допомагає нам у вивченні англійської мови, але сьогодні він допомагатиме не тільки нам, а й іншим діткам, тому він буде присилати нам свої «меседжі» із завданнями які ми протягом уроку будимо виконувати.

ІІІ. Перевірка д/з      

( Звучіть запис СМС- повідомлення)
Т:  Look here! We have already got  the first sms from Smiley. Have a look. Who would like to read this sms? ( діти піднімають руку, вчитель вибирає одного учня, який дістає смс і читає його в голос) Let’s go to the blackboard Vova. Take the phone and read the sms .

SMS 1:  Пропоную переглянути домашнє завдання. (Homework)

Слайд 2

  1. T. Thank you .Sit down please. Open your workbooks at page two and four. Look at task one. Work in pairs. Check your task. What did you choose in the first sentence?
    Учні читають один одному свої слова та перевіряють їх. Тим часом учитель ходить по класу і перевіряє наявність домашнього завдання в усіх учнів.
    B – a book. Read your word, Tania.
    P1. On
    T. Well done! Say the sentence.
    P1. The pencilbox is on  the desk.

T: What did you choose in the second sentence?

What did you choose in the third sentence?

Please your sentence Sonja. You are right .Thank you.

Аналогічно учитель перевіряє решту вправ. Наприкінці уроку він збирає зошити учнів для детальної перевірки та оцінювання.  

ІV. Актуалізація вивченого.

  1. Мотивація до повторення лексичного матеріалу.

( Звучіть запис СМС- повідомлення)                                                                           Т:  Look here! We have already got  the second sms from Smiley.Have a look. Who would like to read this sms? ( діти піднімають руку, вчитель вибирає одного учня, який дістає смс і читає його в голос.  Sasha let’s go and read the second sms.

SMS 2:  Пропоную пограти в гру перекладача, повторити слова з теми Шкільні речі.  

Слайд  (Шкільні речі зображення)

T: Thank you Sasha, sit down. 

         Слайд 3

  1. Мовленнєва зарядка

Гра з м’ячем.   

T:Let’s play.(вчитель прпопонує пограти в перекладача)
,Вчитель кидає м’яч. Називає слово англійською або українською мовою, діти повинні швидко сказати переклад і повернути м’яч T: Pencil. – P: Олівець. T: Copy-book. – P: Зошит. T: Shelf. – P: Полиця. T: T: Стіл. – P: Table. T:. T: Chair. – P: Стілець. T: Book. – P: Книга

Слайд 4

V. Вивчення нового матеріалу.

  1. Aim. Повідомлення теми та мети уроку.

Teacher: Well done!. Let’s start our lesson .Today we are going to speak about our classroom. We’ll review prepositions of places; we shall do different interesting exercises. The topic of our lesson is “School Things”. Тема нашого уроку «Шкільне приладдя».We are going to practice in a listening, speaking, writing and reading.To train make up words and sentences.

Revise the phrases wich we have studied

To train a question like  “ Where is the … ? ”

And train a little dialogue like “ Where is the…? ”

Сьогодні ми з вами повторимо слова з теми, які ми вже почали вивчати.Вивчемо буквосполучення «wh» Який дає звук [ w]. І на цьому уроці ми навчимося будувати питальні речення про те, де знаходиться  шкільне приладдя.)  

2.Мотивація до фонетичної зарядки.

( Звучіть запис СМС- повідомлення)                                                                           Т:  Look here! We have already got  the third sms from Smiley. Who would like to read this sms? ( діти піднімають руку, вчитель вибирає одного учня, який дістає смс і читає його в голос.

SMS 3:  Пропоную вивчити новий звук, який позначається буквосполучення «wh» 

Cлайд 5

  1. Phonetic drills   

Фонетична зарядка

T: Зробимо зарядку для нашого язичка. Teacher: Look at the screen, please! You can see the letters “W” and “h”. Together they make the sound [W]: , щоб правильно вимовити цей звук, округліть губи, наче хочите подути на свічку, і швидко вимовте український звук [в]. При цьому не торкайтеся верхніми зубами  нижньої губи. Repeat all together [ w w w] (учні повторюють). Звук [ w] позначають таким транскрипційним знаком ( показує картку із зображенням транскрипційного знака [ w] та прикріплює її на дошку).  Repeat after me: [w], [w], [w], (Діти повторюють за вчителем) Repeat, please  this sound one by one.[w] (діти повторюють один за одним ланцюжком  звук [w] .
Слайд 6

Teacher: Very well! Зверніть увагу, що буквосполучення  «wh» ( бере картку і чипляє її на дошку поруч з звуком»w») завжди буває на початку слова, і його читають як  [ w]

T:Look at the screen,please. Who is he? What is he doing?

P:  He is a boy.He is crying .

And now read and say each sound in the words all together. Прочитайте та вимовте кожен звук у слові.Now  Lool  at the screen please.Follow and read the words with the sound [ w] . Now please listen to the chant. (Звучить запис )

Tongue twisterWhy, Williemp3 (діти слухають, потім звучить запис у друге діти повторють за диктором хором, учитель зупиняє аудиозапис  після кожної репліки, а учні повторюють їх хором. Say the chant all together! (Учні читають вірш разом з учителем під аудіозапис)        

 Відпрацювання практичних навичок.

( Звучіть запис СМС- повідомлення)                                                                                T : Look here! We have already got  the fourth sms  from Smiley.Who would like to read this sms? ( діти піднімають руку, вчитель вибирає одного учня, який дістає смс і читає його в голос.     Sonja  Let’s go to the board and read it.

SMS 4:  Пропоную  навчитися будувати запитання про те,  де міститься шкільне приладдя, тобто навчитися будувати речення Where is the…? і застосовувати його в діалозі.

Cлайд 7

  1. Аудіювання монологу з опорою на малюнок (PB, task 1 p. 46). Робота з підручником

T: Сьогодні на цьому уроці ми вчимося запитувати про те, де міститься шкільне приладдя.

T: Open your pipil’s book at page fourty six. Look at task one

Вчитель показує на вправу у підручнику і запитує Who is this? ( Указує на малюнок із зображенням хлопчика).

P1: A boy.

T: Well done! Що він робить ?

P2: Хлопчик дивиться на крісло, де лежить його шкільне приладдя.

T: OK! Name all school things you see.

P: (один за одним) A pencil-case, a bag, a pencil, a chair.

P: ( хором) Where is my pencil-case?

T: Well done! Що  хлопчик про книгу? Say all together, please.

P: ( хором) Where is my book?

T:  Well done! Якщо нам потрібно запитати, де міститься певний предмет, то слід використовувати запитання “Where is …?”.  ( Учитель бере книжку зі свого столу і кладе її на першу парту). Where is the book? Repeat, please. (Учні повторюють хором). Where is the book, Oleh?

P3: The book is on the desk.

T: Well done!

VI . Закріплення вивченого.  

    Слайд 8

  1. “Where is…?” construction. Робота з підручником в парах.

Тренування та застосування нових граматичних одиниць
 (PB, task 2 p. 46) 

T: Самостійно побудувати речення  за поданим зразком  типу Where is the…? і застосовувати його в діалозі.

Look at the picture ( task 2) . Point to number one. Where is the bag? (Указує на малюнок під номером 1).

P: It is under the chair.  ( Учні вказують на малюнок із зображенням портфеля під кріслом, і повторюють хором).

Т:  Well done!. Ask and answer. Use “ Where is … ? Ті діти, які сидять від вікна ставлять запитанням до тих, хто сидить від дверей.

P: Учні працюють. Один із  учнів за партою ( І варіант) ставить запитання,  другий учень за партою ( ІІ варіант) дає відповідь.

Т:  вчитель  спостерігає, виправляє помилки. 

Слайд 9    

  6.Relaxation                          (22-25хвилина)

Teacher: Let’s relax and do some exercises /video/.  (Виконуємо вправи. Приклад рухів на моніторі)                                                                           

(Звучіть запис СМС –повідомлення)

Т:  Look here! We have already got  the fifth sms from Smiley. Who would like to read this sms? ( діти піднімають руку, вчитель вибирає одного учня, який дістає смс і читає його в голос .Katja Let’s go to the board and read the sms.

SMS 5:  Пропоную почитити. Lets read 

       Слайд 10

             7.Reading                                  

  Навчання читанню слів із буквосполученням «Wh» (PB, task 5 p. 47)!
  |слайд 5 /повернути назад

Т: : T: Зараз  ми читаємо англійські слова із буквосполученням  «Wh»

(Чипляє слова:What,White,Where  на дошці ). Укажіть пальчиком на слова у хмарці з цими літерами. ( учні вказують, а вчитель дивиться, чи всі пізнали літери).
Follow and read the words with letters “Wh”.(Учитель читає  , а учні стежать пальчиком і читають за вчителем слова у хмарці).
 Well done.Read and say each sound in the words one by one.(Решту слів учні читають та вимовляють по звуках по черзі один за одним /у парах/один у голос,а решта мовчки).Now follow and read the sentences.Very well done!Look at the first sentence.Read the word with the sound  [w].(Учні читають слово what).Read the word with the sound [w] in the third sentence.(Учні читають слово where).OK!Work in groups.The group one reads the guestion.The group two reads the answers.Let’s read!(Учні читають речення хором).Well done! Very well done! Де знаходиться буквосполученя «wh у словах, які ви щойно прочитали?
P:1: на початку слова

T: Well done!  

( Звучіть запис СМС- повідомлення)                                                                           Т:  Look here! We have already got  the sixth sms from Smiley.Who would like to read this sms? ( діти піднімають руку, вчитель вибирає одного учня, який дістає смс і читає його в голос .Kyryl Let’s go and read the sixth sms,please. 

SMS 6:  Пропоную пописати. Lets writing

      Слайд 11

 

8. Writing

T: Навчимося правильно записувати вивчене питання Where is the….?

Розвиток навичок письма. Робота в зошитах(WB,tasks 1-2p.25) T:Open your workbooks at page two and five.Task one.Read the task.(Учні читають завдання). Що слід зробити в завданні?(Написати речення)Polina,read the sentence.(Учень читає речення).Well done!Let’s do the task.(Учні виконують завданя).

( Звучіть запис СМС- повідомлення)

Т:  Look here! We have already got  the seventh sms from Smiley.Who would like to read this sms? ( діти піднімають руку, вчитель вибирає одного учня, який дістає смс і читає його в голос .  Polina let’s go to the board and read the sms.                                                                        

VII. Систематизація та узагальнення . Удосконалення навичок діалогічного мовлення.

  SMS 7:  Пропоную скласти діалог 

             Слайд 12 

9.Making minidialogues  

T:Let’s listen the dialogue. Складіть діалог  у парі, використовуючи речення, вивчені раніше, а також питальне речення типу « Where is the …?» . (Учитель викликає дітей по парах до дошки, діти виходять у парах і ставлять один одному запитання).

P1:Helo

P2:Hi!What   is your name?

P1:My name is…What is your name?

P2:My name is..Nice to meet you.

P1:Nice to meet you too.How old are you?

P2:I am seven.How old are you?

P1:I am seven.Where do you live?

P2:I live in Ukraine.Where do you live?

P1: I live in Ukraine.  What is your hobby?

P2: My hobby is sport.What is your hobby?

P1:My hobby is drowing.What is it?(показує олівець)

P2:It is a pencil.

P1:  Where is the pensil?

P2: The pencil is in the pencilbox

P1: Where is the pensil?

P2:The pensil is on the desk.

P1:Goodbye!

P2: Goodbye!

T: Tank you very much for the great dialogues.

VІІІ. Рефлексія.

  1. So, our lesson is coming to the end. What do you remember from the lesson?

Що ми з вами робили на уроці і чого ми навчились?

Чи сподобався вам урок?Чи важко вам було працювати на уроці?Was it difficult for you?

P:No,(діти відповідають віршем)”English is easy”

  1. Домашнє завдання.
  2. Workbook ex. 2, page 25
  3. T:Look at task too.Read it.(Учні читають завдання).Look at the first picture.Where is my copybook?It is on the chair. Look at the second picture.Where is my bag?It is under the desk.Усі зрозуміли,як виконувати завдання?(Yes)It is your homework.Також прочитайте вдома слова та речення із вправи 5своїм бтькам.Task five,page four and seven.
  1. X. Зясування емоційного стану
  2. 3 Evaluation

А зараз давайте з’ясуємо, із яким настроєм ви закінчуєте урок. На парті

в кожного з вас є різні «фейсики»: Той, кому сподобався урок, наклеє усміхненого смайлика на середню дошку,той, кому не зовсім сподобалося, наклеє серйозного смайлика справа, а той, кому зовсім не сподобався урок, наклеє сумного смайлика зліва. L  J  K

(Учні розміщують смайли на дошці  .).

XІ.  Вербальне оцінювання учнів.                                                                                                            T. I see that you like the lesson very much I liked the way you worked at the lesson, thank you very much.

Сьогодні на уроці зразком для інших були:

Сьогодні на уроці старанними були:

Сьогодні на уроці активними були:

Сьогодні на уроці умілими були:

Сьогодні на уроці молодці:

Сьогодні на уроці добре працювали:

Оскільки усі мають на кінець уроку веселий настрй, давайте заспівємо веселу пісеньку.

Пісенька-прощання.

The song “Goodbye!” – video  Слайд 13

The lesson is over.

Good-bye! I wish you good Luck!

Ps:Thank you, the same to you .

Презентація до уроку

Завантажити презентацію на диск

Документ бінарного заняття

Завантажити документ на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *