Конспект уроку з англійської мови для 3 класу на тему “MY FRIEND’S FAVOURITE LESSON”
Автор: Вчитель англійської мови Сазіна Оксана Анатоліївна
Дана розробка спрямована на розвиток основних видів мовленнєвої діяльності шляхом використання нових освітніх технологій. Матеріали уроку можуть бути використані для закріплення матеріалу по темі “Улюблені уроки”.
Тема: MY FRIEND’S FAVOURITE LESSON
Мета: повторити та закріпити граматичний та лексичний матеріал, вивчений протягом тем “School Lessons” та “The Days of the Week”; вдосконалювати навички аудіювання, читання, говоріння та письма на матеріалах теми; розвивати пам’ять, увагу, мовну здогадку; комунікативні здібності учнів; виховувати толерантне ставлення до однокласників під час роботи в парах; сприяти формуванню позитивної мотивації до вивчення англійської мови.
Обладнання: підручник Карпюк О., 3 клас, робочий зошит «Англійська мова, 3 клас» (автор Карпюк О.), роздатковий матеріал для роботи в групах та парах; демонстраційні картки з лексичними одиницями на тему «Чим ми займаємося на уроках», сигнальні картки для позначення правильних і неправильних речень, роздатковий матеріал для написання листа, граматичні таблиці, аудіо- та відео-файли, відповідне технічне забезпечення уроку.
Хід уроку
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
- Привітання.
– Good morning, children! – How are you today? – I hope you all are ready for the lesson.
– What day of the week is it today?
- Повідомлення теми та мети уроку.
– Today we are speaking about our friends’ favourite lessons and you’re training to write the letter to your friend.
- Мовна розминка. Інтерактивна гра «Снігова куля»:
Вчитель задає одному з учнів запитання: «What lessons have you got on Monday?”, учень відповідає: “On Monday I’ve got Reading”, наступний учень називає предмет, який було названо попереднім учнем, і додає свій варіант “On Monday I’ve got Reading and Maths”, наступний учень повторює те, що сказали попередні 2 учні, і додає ще одну назву уроку, і так далі. Питання вчителя може змінюватися протягом гри, щоб потренувати лексику з теми «Дні тижня».
ІІ. Основна частина уроку.
- Активізація лексики за темою уроку. Інтерактивна гра «Карусель»:
Діти утворюють 2 кола: зовнішнє і внутрішнє, діти зовнішнього кола і внутрішнього стоять обличчями одне до одного, утворюючи таким чином пари для спілкування. Внутрішнє коло нерухоме. Діти, які стоять в зовнішньому колі, рухаючись по колу, змінюють співрозмовника. Практикується питання на зразок : “Do you sing / draw at Music / Maths lessons?“ Кожен учень внутрішнього кола придумує і ставить одне і те ж питання партнерам з зовнішнього кола. Учні зовнішнього кола відповідають: “Yes, I do.” або “No, I don’t”. І, відповідно, ставлять своє питання співрозмовнику, на зразок: “What is your favourite lesson?”. Учні внутрішнього кола відповідають за зразком: “I like …”. Завдання завершується, коли кожен учень повертається до свого першого співрозмовника, або за сигналом вчителя, якщо кількість учнів в класі велика і завдання затягується в часі.
- Перевірка домашнього завдання. Робочий зошит с.36, завдання 3.
Учні по черзі зачитують утворенні речення.
- Повторення граматичного матеріалу.
Використовуючи граматичні таблиці, які вже знайомі учням, вчитель спрямовує учнів згадати:
- Що потрібно пам’ятати, коли розповідаєш про те, що робить інша людина. (Очікувана відповідь учнів: -«У дієслів з’являється закінчення –s або –es»).
- Як сказати, про те, що інша людина не робить. (Очікувана відповідь учнів: -«Почати речення словами «He/She doesn’t»
- Розвиток навички читання і говоріння. Робота в групах. Робочий зошит с.37, завдання 2.
Клас ділиться на групи: кожен учень витягає номерок групи, відповідно до яких об’єднуються в групи.
Завдання: Вчитель пропонує учням прочитати запитання, що містяться в зошиті та ознайомитись з набором відповідей, розданих кожній групі. Учні повинні якомога швидше знайти відповідь на кожне питання.
Перевірка: Представники кожної групи по черзі пропонують варіанти питання-відповідь. Помилки, допущені учнями однієї групи, виправляються учнями іншої групи.
Набір відповідей:
– He/She lives in Ukraine.
– He/She likes Reading and PE.
– His/Her name is Nancy.
– Yes, he/she does.
– He/She likes reading books.
– He/She is 9.
– No, she doesn’t.
- Розвиток навички аудіювання. Робота в парах.
Учням роздаються картки для роботи в парах. І пропонуються ймовірні імена дітей (демонструються на дошці): CAROL, PETER, MANDY,TONY.
Завдання: Послухати, що розповідає вчитель про вподобання дітей, і записати відповідні імена на картці.
Текст для прослуховування:
Mandy likes Reading and she does not like IT.
Peter likes Art and he doesn’t like Reading.
Tony likes Maths and he does not like English.
Carol likes English and she doesn’t like Sport.
Перевірка: Кожна пара по черзі розповідає про одного з дітей, 1 учень, що любить дитина, інший – що вона не любить. (Фактично, відтворюючи почуте).
- Фізкультхвилинка. Пісня-рухівка “If You’re Happy”.
- Розвиток навички читання. Робота з підручником: с.56-57, завдання 1,2.
Pre-reading activity: p. 56 Task 1.
- Look at the picture.
- Who are these children? What are their names?
- Look at Bill. What is he doing? ( He is reading a letter/ an E-mail)
While-reading activity:
- Listen to the speaker and repeat sentences by sentence.
Перед читанням листа вчитель звертає увагу учнів на його структуру.
Post-reading activity: Page 57, task 3.
Учні читають речення вправи. Використовуючи сигнальні картки червоного та зеленого кольору, сигналізують, яке речення правильне (зелений колір), а, яке не відповідає прочитаному (червоний колір).
- Розвиток навички письма. Написання листа за зразком.
Використовуючи роздані основи для написання листа, разом з вчителем учні складають листа Білу.
Основа для написання листа:
Hello, Bill!
Thank you for your letter.
My favourite day of the week is __________.
_________ is my favourite lesson.
I like ______ing and ______ing at _______.
Bye,
_________________(your name)
III. Заключна частина уроку.
- Підсумки уроку.
- Did you like today’s lesson?
- What task did you like most of all?
- Did you like to write the lesson?
- Оцінювання з обґрунтуванням.
- Домашнє завдання (за робочим зошитом): с.37 №1, с.38 №3 – написати листа, за зразком, як в класі.
На уроці вчитель обирає доцільні методи та прийоми роботи з погляду їх придатності для реалізації завдань уроку. Умотивовано поєднано колективну, групову та індивідуальну роботу. Інтерактивні вправи націлені на формування комунікативних умінь учнів.
Урок, запропонований Оксаною Анатоліївною, комплексний, наповнений інтерактивними іграми. Під час навчання усного мовлення спостерігаються різноманітні форми роботи. Широкий асортимент наочно – практичного матеріалу, записів робить урок цікавим школярам.