План-конспект уроку з англійської мови для учнів 2 класу
“The World Around. Weather”
Автор: вчитель англійської мови Котьман Марина Валеріївна
План-конспект уроку розроблений за підручником А.Несвіт та орієнтований на учнів 2-го класу, які на уроках англійської мови вивчають туму “Природа”
Клас: 2
Підручник: А.Несвіт
Тема: The World Around. Weather
Тип уроку: урок практичного застосування знань, навичок і вмінь
Обладнання: підручник А.Несвіт, робочий зошит, картки із завданнями, тематичні малюнки, комп’ютерна презентація.
Мета:
- Повторити та активізувати ЛО теми;
- Розвиток навичок монологічного мовлення;
- Розвиток навичок читання й аудіювання;
- Формувати навички правильної вимови звуків англійської мови.
- Розвивати комунікативні здібності учнів.
- Виховувати дбайливе ставлення до природи.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап.
- Привітання.
- Повідомлення теми та мети уроку.
T: At this lesson you’ll remember the topic «Seasons and Weather» and we’ll talk more detail about winter and spring.
So, open your copybooks and write down date and class work and the theme of our lesson “The World Around. Weather”
- Введення в іншомовну атмосферу.
1) Мовна розминка
Whether the weather is hot
Whether the weather is not
We‘ll weather the weather
Whatever the weather
Whether we like it or not.
2) Гра «Try to Guess»
Учні за описом учителя мають відгадати, про яку пору року йдеться
(Наприклад: It is a beautiful season/ The weather is frosty and cold. The sky is often grey. It is often snowy. What season is it?)
3) Фронтальне опитування “Be Quick”
– How many seasons are there in a year? Let’s name them! (хорове повторення)
– What season is it now?
– What is your favourite season?
ІІ. Основна частина уроку.
- Активація ЛО теми
– What’s the season on this picture? It is …
– What’s the weather in winter/spring/summer/autumn? It is ___ in ___.
– What kind of weather do you like?
– What kind of weather don’t you like?
– How many months are there in a year? Let’s name them!
– How many months are there in each season?
- Гра “Season’s Balloons”
на дошці розміщені малюнки із зображенням повітряних куль. Кожна куля відповідає певній порі року. На парті – картки із назвами місяців. Учні виходять по черзі і групують місяці за порами року.
winter | spring | summer | autumn |
December | March | June | September |
January | April | July | October |
February | May | August | November |
У кінці учні хором формують речення за поданим мовним зразком:
December, January, February are winter months.
- Гра “Find the Word”
(учням роздаються картки, де зашифровані місяці. Учні мають знайти усі 12 зашифрованих слів. Перший, хто впорається із завданням – отримує подарунок)
J | W | M | A | R | C | H | J | U | L |
A | V | S | A | K | Q | J | F | H | Y |
N | N | T | P | A | U | G | U | S | T |
U | G | Y | R | U | O | C | T | O | B |
A | Y | S | I | G | W | S | K | H | E |
R | J | Q | L | U | T | F | L | Q | R |
Y | H | F | E | B | R | U | A | R | Y |
J | U | N | E | N | O | V | E | M | B |
S | E | P | T | E | M | B | E | R | E |
L | K | L | D | G | M | A | Y | W | R |
F | D | E | C | E | M | B | E | R | W |
- Фізкультхвилинка “Weather Song For Kids: The Sun Comes Up!”
- Розвиток усного мовлення
What can we do in winter? (to skate, to ski, to sledge, to play snowballs, to make a snowman)
(Учні розшифровують слова та формують з ними речення)
- What can we do in winter/spring? (учні формують речення)
- I can … in …
- What do you wear in winter/spring? (учні формують речення)
- I wear … in…
- Розвиток навичок письма
Учні записують у зошити попередньо повторені фрази за зразком
§ I can _____ and _____ in winter. § I wear a ____, _____ and ___ in winter. § I can _____ and _____ in spring. § I wear a ____, _____ and ___ in spring |
- Розвиток навичок читання
В.4/5, с. 83
(Спершу текст читає учитель, а учні слухають та слідкують за підручником. Потім вони дають відповідь на запитання, що міститься у завданні вправи. Після цього вони читають твердження в.5 с.83, погоджуючись із правильними та виправляючи неправильні)
- Розвиток навичок аудіювання
(учні слухають текст, потім заповнюють пропуски у тексті. Робота виконується на картках)
It is winter now. December, January and February are winter month. It is cold and frosty in winter . I wear a fur coat, a scarf and mittens . I can ski and sledge . I like snowy weather. |
It is … now. …, … and … are … month. It is … and … in … . I wear …, … and … . I can … and … . I like … weather. winter (3), December, February, January, frosty, snowy, cold, mittens, a fur coat, ski, sledge, a scarf. |
ІІІ. Заключна частина уроку.
- Підведення підсумків уроку
– Бесіда в режимі T→P1→P2→P3.
– Гра “The Fields of Wonders”
Ведучий (один із учнів) загадує слово за темою й малює на дошці відповідну кількість клітинок. Учні по черзі називають букви, намагаючись відгадати слово. Той, хто першим відгадає слово, займає місце ведучого.
- Домашнє завдання
В.6, с.83 (письмово)
В.7, с.83 (усно)
- EVALLUATION. Оцінювання.
Презентація до уроку
урок не дасть сумувати дітям, адже в ньому так багато форм і методів роботи. ІКТ допоможуть зробити урок цікавим і зосередити увагу на головному. Також подобається те, що тема погода поєднана з одягом. тобто, урок наближений до життя.
На уроці використовуються такі інтерактивні методи навчання як лексичні ігри. Зазначена форма навчання виконує на уроці багато функцій – навчальну, інформаційну, мотиваційну, стимулюючу. Спасибі за яскравий конспект
на уроці використано багато різних форм роботи, діти весь час зайняті – це прекрасно! але для другокласників я б зробила більш яскраву та цікавішу наочність (в малюнках може, а не фото). Можна було б напередодні уроку попросити учнів зробити малюнки за порами року, і на основі цих дитячих творінь якраз і зробити презентацію
Урок ефективний. Використання на уроці ІКТ сприяло більш ширшому засвоєнню знань учнів. Запровадження ігрових видів діяльності є стимулом розумової активності школярів. Ваш урок цікавий не тільки для учнів, але й для вчителів. Бажаю вам успіхів!
Урок англійської мови в 2 класі побудований методично вірно і згідно до педагогічних вимог до проведення уроку. Вказана мета до уроку , і досягнення її прослідковується протягом уроку.Учитель постійно активізує учнів до роботи на уроці. Прослідковується робота над словниковим запасом учнів ,використовуються інтерактивні технології,різні види роботи на уроці англійської мови: аудіювання,читання тощо.Нестандартне закінчення уроку у формі гри .Робота учнів на уроці оцінюється. Вдячна молодому ,але творчому вчителю.Наснаги і терпіння,творчого натхнення і уміння це використати,сил і постійної молодості,любові від учнів і вдячності від батьків.
Урок сподобався. Хороший матеріал, методично правильно скомпанований. Зрозумілі для учнів завдання. Яскравий, психологічно комфортний урок. Урок враховує рівень знань і можливостей учнів. Урок доповнений дуже необхідною презентацію. Творчих успіхів авторові викладеного матеріалу.