Конспект уроку з англійської мови для 3 класу
Як ти провів вчорашній день?
Автор: вчитель англійської мови Капліна Тетяна Сергіївна
Цілі: закріпити лексико-граматичний матеріал теми, описувати дії в минулому часі (Past Simple Tense), удосконалювати навички читання і говоріння; навчати працювати індивідуально і в парах; виховувати вміння слухати інших.
Тип уроку: урок систематизації та узагальнення знань.
Обладнання: книга, дошка, тематичні малюнки, комп’ютер.
ХІД УРОКУ:
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ.
- Привітання, повідомлення теми і мети уроку.
Вірш-привітання (хором)
This nice early morning
How do you do?
Good morning, Good morning
Good morning to you!
(На дошці написана тема: «Daily Life», дата)
T: What day is it today?
P1: today is Friday.
T: What date is it today?
P2: the 17th (seventeenth) of April.
T: What is the weather like today?
P3: the weather is cold, windy, cloudy, warm.
T: Today we’ll revise lexical and grammatical material. We’ll revise the Past Simple Tense. Let’s start our lesson!
- Введення в іноземну атмосферу.
- A) Повторення вивченої лексики за вчителем: (Let’s revise our words and phrases)
T: Listen and repeat after me: get up, have breakfast, clean teeth, wash face, go to school, yesterday, today, now, watch TV, play games, go home. Потім вчитель називає слова, учні їх переводять.
Т: translate, please: get up, have breakfast, clean teeth, wash face, go to school, now, go home, дивитися телевізор, грати в ігри, сьогодні, вчора.
Б) Повторення граматики: минулий час.
T: let’s revise the Present Simple Tense and the Past Simple Tense. Look at the blackboard. You can see two sentences. Read the first sentence, please.
На дошці два речення: одне – в теперешньому часы, інше – в минулому часі. Учитель просить прочитати їх і перевести. Потім один учень пояснює, чим вони відрізняються один від одного. It is Tuesday today (Present Simple Tense). It was Monday yesterday. (Past Simple Tense).
- B) Перевірка домашнього завдання.
T: Now, let’s check your homework. На дошці написано завдання: надано речення, в які потрібно вставити пропущені слова: (who wants to insert the missing words into sentences?):
- Tom _____ at school today. (is)
- Ann _____ at home yesterday. (was)
- Taras was in the park _________. (yesterday)
- Kim is at the Zoo _________. (today)
Поки один учень працює біля дошки, вчитель називає речення, які діти перекладають:
T: translate the sentences:
- She was at school yesterday.
- Taras is at home today.
- Tom was not at his granny yesterday.
- Dan and Ann were not in the park yesterday.
Учитель зупиняється, щоб перевірити роботу на дошці. T: Please, read this sentences. You are right / you are wrong. Sit down, please!
T: Translatе from Russian to English:
1.Він була в зоопарку вчора.
- Він був у школі вчора.
- Вона зараз вдома.
- Мама і тато були вчора у парку.
T: Open your books, page one hundred and ten. Look ex.2. Is was your homework. Учитель показує малюнки на дошці і задає питання по них:
- Who is it? (it is a boy)
- What is his name? (his name is Alex)
- Was Alex in bad last Thursday night? (Yes, he was)
T: please, Evelina, go to the blackboard and and using this pictures tell us about Alex. Учениця виходить до дошки і розповідає текст.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ.
- Робота з лексико-граматичним матеріалом теми.
А) Читання тексту.
T: Open your books at page one hundred and twelve. Look ex. 2. Read, translate and choose the right picture. Учні читають по пропозиції і переводять. Потім обирають правильну картинку. (picture С).
Б) T: Look at the picture attentively. На дошці знаходиться 4 малюнка.
T: What are the childrens names? Учні відповіли. Учням необхідно сказати, хто і де був учора.
(Where was Tom? – Tom was on the river. Nick was at home. Kate, Peter and Taras were in the swimming-pool. Dan and Ann were in the forest.)
- Фізкультхвилинка (на комп’ютері)
Учні повторюють слова і рухи. (Физкультхвилинка присвячена розпорядку дня).
T: let’s have a rest!
- Робота в парах.
T: Приклад діалогу написаний на дошці. Учні читаю. Потім вони повинні поставити питання і відповісти за зразком.
A: Where were you yesterday?
B: I was on the river.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ.
- Оцінювання дітей. Підведення підсумку уроку.
T: Open your diary, your home task: Ex. 5 p. 113 (написати і вивчити діалог).
Учитель озвучує оцінки і цікавиться тим, що сподобалося дітям на уроці, що було складного, що вони вивчили за урок. T: Dear pupils! Our lesson is coming to the end. You worked hard today and got good marks.
- Кінець уроку.
T: Stand up, children! Our lesson is over. Good bye!
P-s: Good bye, teacher!
Урок побудований методично провильно з використаням різних методів та прийомів .Я лишеб рекомендувала використовувати англійські прислів’я та приказки це одне із джерел збагачення словникового запасу.