Конспект уроку з економіки, 11 клас
“Економічна і політична криза в Україні 2013-2014 р.”
Автор: вчитель економіки Когут Марія Зіновіївна
Тема: Економічна і політична криза в Україні 2013-2014 р.
Мета: Сформувати поняття “криза”, “економічна криза”, “політична криза”, уявленя про причини виникнення та ознаки економічної та політичної кризи в Україні, ознайомити з наслідками кризи. Розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, вміння складати та аналізувати схеми, таблиці, аналізувати отриману інформацію, робити висновки. Виховувати економічно освідчених особистостей.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: підручник, словник економічних термінів, презентація.
Хід уроку
І Організація класу до уроку
- Перевірка присутності учнів на уроці.
- Перевірка наявності необхідних засобів навчання на уроці.
- Психологічне налаштування учнів до роботи на уроці.
ІІ Перевірка засвоєних ЗУН
- Прийом “мозкова атака”
- за допомогою яких показників визначають багатство країни;
- що таке ВВП;
- що враховується при розрахунку ВВП;
- що таке ВНП;
- Що враховується при розрахунку ВНП;
- Місце України за ВВП і ВВП на душу населення;
- охарактеризуйте експортну частку України на світовому ринку;
- охарактеризуйте імпортну частку України на світовому ринку.
ІІІ Повідомлення теми. Постановка мети і завдання
– Учням роздаються афоризми відомих людей про економіку і політику, проаналізувавши їх вони вибирають ті які стосуються України. Отже, тема уроку: “Економічна і політична криза в Україні 2013-2014р”.
План
1) Ознаки економічної і політичної кризи;
2) Наслідки економічної і політичної кризи для України;
3) Психологічні особливості кризи.
IV Формування і засвоєння нових ЗУН
- Еврестична бесіда
- Як ви охарактеризуєте сучасний стан економіки і політики в Україні?
- Що таке криза?
Отже, криза — це розклад, занепад, загострення (політичних, економічних, соціальних) протиріч.
- Що таке екнономічна криза?
- Чи відчуває ваша см’я економічну кризу?
Отже, Економічна криза — різке погіршення економічного стану країни, що виявляється в значному спаді виробництва, порушенні виробничих зв’язків, що склалися, банкруцтво підприємств, зростанні безробіття, і у результаті — в зниженні життєвого рівня, добробуту населення.
- Що таке політична криза?
- Як ви вважаєте чи українська політика перебуває в кризі?
Отже, Політична криза — це ситуація в державі, яка склалася через неможливість узгоджених дій між політичними силами, наслідком чого є припинення всіх законотворчих процесів і ослаблення державного контролю.
- Робота з схемою
- Розгляньте схему 1, і зробіть висновок які виділяють види кризи.
Схема 1. Види кризи.
- Робота в групах
- Клас ділиться на дві групи, кохна група має опрацьовувати ознаки кризи. Перша група — ознаки економічної кризи, друга — політичної. По завершенні роботи кожний представник групи має охарактеризувати одну із ознак кризи.
- Евристична бесіда
- Що стало причиною кризи в нашій країні?
- Як народ може виявити своє незадоволення стосовно даної ситуації?
- як ви вважаєте, чи можна назвати єврореволіцію, революцією гідності українського народу?
- Творча робота
- Кожен учень повинен запроронувати один із шляхів полодяння кризи.
- Робота з презентацією
- Після перегляду презентації учні діляться враженнями про єврореволюцію
- Прийом “асоціації”
– З чим асоціюється у вас слово «криза»? Учні висловлюють власні асоціації зі словом «криза», які вчитель записує на дошці.
- Метод “мозкового штурму;
– Учні називають позитивні та негативні сторони кризи.
Негативні:
- Порушення звичного стилю життя,
- Руйнування фінансового благополуччя,
- Ситуація невизначеності, неможливість спрогнозувати майбутнє,
- Зміна цінностей людини (перевага матеріальних цінностей),
- Необхідність адаптації до нових умов,
- Необхідність прийняття вимушених рішень (наприклад вибір професії),
- Перевага групових інтересів над індивідуальними, особистість схильна підпадати під вплив різного роду організацій (релігійні секти, громадські організації, мережевий маркетинг тощо).
Позитивні:
- Відкриття нових ресурсів та можливостей,
- Поштовх до дії та руху вперед.
V Узагальнення та систематизація засвоєних ЗУН
- Намалюйте малюнок який на вашу думку може позначати кризу,
- Схематично зобразіть ознаки економічної і політичної кризи;
- Охарактеризуйте наслідки кризи для України.
VI Організація домашньої роботи
– Підготувати відповіді на пункти плану записаного в зошиті. Подивитися та проаналізувати фільм “Мирний воїн”.
VII Підсумок уроку
– Про, що нове ви сьогодні дізналися на уроці?
Оцінка учнів за роботу на уроці.
Презентація до уроку
Мені сподобався новий матеріад з данного питання.Спробую собі викласти такий урок.Дякую за допомогу в проботі.