Конспект уроку з інформатики, 2 клас
Знайомство з графічним редактором “Tux Paint”
Автор: вчитель інформатики Проценко Альона Павлівна
Тема: Незвичайний урок малювання 2 клас
Мета: закріпити правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп’ютерному класі. Ознайомити учнів з інтерфейсом графічного редактора «Tux Paint», навчити користуватися інструментами і палітрою кольорів. Розвивати увагу, пам’ять, творчі здібності. Виховувати інтерес до предмету, акуратність, дисциплінованість, самостійність учнів.
Обладнання: підручники «Сходинки до інформатики» авт. В. Ломаковська, Г.О.Проценко, Й.Я. Ривкінд, Ф.М. Ривкінд; картки із завданнями; комп’ютерна програма Tux Paint.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація знань
- Гра «Згоден – не згоден»
– На минулому уроці ми вивчали з вами тему «Історія виникнення комп’ютера». Зараз перевіримо, як ви запам’ятали матеріал. Я читаю вам твердження, а ви мені скажете згодні з ним чи ні. Якщо не згодні, то вам потрібно виправить це твердження. (Додаток №1)
III. Вивчення нового матеріалу
- Загадки
– Отже, тема нашого уроку… Ой, а що це сталося з нашими словами? Я все зрозуміла. Слова вирішили з нами пограти, вони розбилися на склади, які сховалися за цифрами. Щоб відкрити цифри потрібно відгадати загадки. Тож почнемо…
(Графічний редактор)
- Невелика деревина,
Із графіту середина,
Всім потрібна, щоб писати,
Щоб картини малювати (Олівець)
- Він для фарби — незамінний,
Бо художник він відмінний.
Розфарбує все, як треба,
І малюнок є вже в тебе (Пензлик)
- Постирає все, що бачить,
Це не іграшка, не м ‘ячик,
Опусти ти руку в сумку
Та дістань в долоні… (Гумку)
- Пензлик, аркуш та вода…
Де ж малюнок? От біда!
Що іще забув я взяти,
Щоб пейзаж намалювати? (Фарби)
– Молодці! Ви впоралися із цим завданням. Отже, тема нашого уроку: Графічний редактор «Tux Paint».
– А скажіть мені, хто знає, що таке графічний редактор?
- Словникова робота
Графічний редактор – це програма, призначена для створення картинок, аплікацій, вітальних листівок, рекламних оголошень, запрошень, ілюстрацій та інших зображень.
– З сьогоднішнього дня ми будемо вчитися створювати дивовижні малюнки за допомогою комп’ютера.
– Ми будемо працювати в графічному редакторі Tux Paint. Англійське слово paint означає «писати фарбами», а Тих – ім’я пінгвіна, персонажа, який буде супроводжувати нас протягом роботи з цією програмою.
- Знайомство з програмою Tux Paint
3.1. Розповідь вчителя + показ на екрані
– Ось значок цього графічного редактора. Він знаходиться на Робочому столі комп’ютера. Підведіть до цього значка покажчик та двічі клацніть ліву кнопку миші. Почне працювати програма Tux Paint, і перед вами відкриється вікно цієї програми.
– Як ви вважаєте, в якій частині вікна ми будемо створювати наші малюнки.
Правильно по середині, на білому полі, схожого на аркуш паперу.
У нижній частині екрана розташована палітра кольорів, на якій ви зможете вибрати колір малювання.
У графічному редакторі Tux Paint можна малювати пензликом, а можна скористатися штампами та іншими інструментами для малювання.
Ці інструменти можна вибрати на панелі інструментів, розташованої в лівій частині екрана.
3.2. Робота з підручником с.112-113
VI. Музична фізхвилинка
VII. Формування знань і умінь
- Знайди пару
– Вам потрібно з’єднати кнопки редактора Tux Paint з їх назвою. І розповісти значення кожної кнопки (додаток №2)
- Виконання практичного завдання.
– Повторення правил безпеки в кабінеті інформатики
– Читання інструкції до практичної роботи (підручник с. 113-114)
– Робота за ПК + виконання завдань у зошиті (поділ дітей на 2 групи: 1 група працює за ПК, 2 група виконує завдання в зошиті з учителем, через 10 хв. групи змінюються)
VIII Физхвилинка для очей
IX. Підсумок уроку
Гра «Мікрофон»
- Згадай, що означає слово Tux і вибери правильну відповідь:
ім’я котика;
ім’я пінгвіна;
ім’я цуценя.
Яка програма використовується для створення малюнків, ілюстрацій до казок і вітальних листівок?
3. Як запустити на виконання програму Tux Paint?
4. Які ти знаєш інструменти малювання графічного редактора Tux Paint?
5. Як завершити роботу з програмою Tux Paint?
Презентація до уроку
Додаток №1
Спочатку люди рахували за допомогою рахівниця. (Пальців на руках і ногах).
Пізніше рахували, роблячи зарубки на палиці або стовпі.
Для складних обчислень використовували пристрій для лічби камінчиками, який називався вузликовий рахунок. (Абак, а вузликовий рахунок – це мотузки зроблені з листя агави для лічби).
Першу механічну машину, що виконує складні обчислення, називали паскаліна, створив Чарльз Беббідж. (Французький учений Блез Паскаль, Чарльз Беббідж – розробив проект ЕОМ).
В Україні була створена перша в Європі ЕОМ. І створив її Сергій Олександрович Лебедєв.
Додаток №2
Діти дуже люблять працювати із цим графічним редакторм, тому дана публікація є досить доречною і актуальною. Загадки безпосередньо збадьорать учнів як розумово так і морально і налаштують їх на активну роботу. Сподобався методичний прийом “Знайди пару” дозволяє перевірити рівень сприйняття учнями матеріалу. Гарний матеріал, дякую