mail@urok-ua.com

Конспект уроку з інформатики
3 клас
Повідомлення та способи подання повідомлень

Автор: вчитель інформатики та математики Царук Єлизавета Олександрівна

Тема: Способи  подання повідомлень (текстовий, графічний, звуковий, відео, умовні жести та сигнали, комбіновані).

Мета: нагадати учням способи подання повідомлень, навчити розрізняти повідомлення за способами подання. Розвивати у дітей логічне мислення. Виховувати повагу до вчителя, один до одного.

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.

Обладнання: підручник, зошит, ПК.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Добрий день, мої малята!
Рада вас я привітати,
Розпалю бажань багаття,
Починаємо заняття.

Отже, ми розпочинаємо вивчення теми «Інформаційні процеси та комп’ютер». Сьогодні ми з вами розглянемо тему: «Способи подання повідомлень».

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Донесення інформації

До нас завітали прибульці, як с ними намагаються привітатися місцеві мешканці?

ІV. Пояснення нового матеріалу

Інформація передається за допомогою повідомлень.

Одну і ту ж інформацію можна передавати різними мовами, усно та письмово або у вигляді малюнку. Сприйматися інформація (повідомлення) може також по різному. Наприклад, кивок голови згори вниз у нас означає слово «Так», а у Болгарії слово «Ні». Або слово «коса» також має три значення коса дівчини, коса на річці та коса для скосу трави. Таким чином інформація залежить від того, як трактується повідомлення і за допомогою чого воно передається.

Форми подачі інформації бувають: текстова, графічна, звукова, числова, мультимедійна(кіно), керуюча(інструкції, команди).

Серед способів подачі інформації:  мова(усний обмін інформацією), писемність, преса, книги, радіо, кіно, телебачення, комп’ютер.

Отже:

Способи подання повідомлень

занотувати схему в робочому зошиті.

Фізкультхвилинка

Розмовляли та писали,

Багатенько працювали.

А тепер у нас розминка

Танцювальна фізхвилинка!

(грає музика, діти розминіються.)

Добре розім’ялися. Працюємо далі.

Роздивляючись картинку, діти намагаються зробити висновки.

Типи повідомлень

V. Практична робота за комп’ютером.

Використовуючи  Блокнот написати повідомлення про звіра, щоб інші діти змогли відгадати, що то за звір.

VІ. Домашнє завдання

Читати §______, відповісти на питання стор._____

VІІ. Підсумки уроку

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Вважаю що дану тему уроку можна розкрити у більш цікавій формі, мені не вистарчає ігрових прийомів, можна використати також і проблемні ситуації, наприклад запропонувати дітям закрити очі і доторкнутись до парти, запитати що вони відчули, як дізналися що прта тверда, таким чином підвести їх до того що ми можемо сприймати інформацію тактильним способом.

  2. Дякую за роботу, але мені не вистачило роботи з учнями, адже це молодший шкільний вік, у школярів добре розвинена ігрова діяльність, так їх краще зацікавити, спонукати до вивчення нового матеріалу.

  3. Все добре, але не бачу повторення правил з техніки безпеки при роботі за комп’ютером, адже це преба робити на кожному уроці, якщо навіть діти все добре засвоїли. Фізкультхвилинка хороша, але треба було зробити вправи для очей.