Конспект уроку з історії для 5 класу “Проголошення Незалежності України”
Автор: вчитель історії та права Сопільник Руслана Миколаївна
Тема : Проголошення Незалежності України
Мета уроку : познайомити учнів з основними подіями , пов’язаними із проголошенням незалежності України , першими кроками розбудови держави , визначними діячами; формувати навички самостійної роботи з текстом підручника , роботи з історичними фактами ; розвивати інтерес до вивчення історії своєї держави ; виховувати почуття поваги до державних символів та власної держави .
Тип уроку : урок засвоєння нових знань
Методи проведення : частково – пошуковий метод
Обладнання : О. І. Пометун , А. І. Костюк , Ю. Б. Малієнко . Історія України ( Вступ до історії ) . – К. : Видавничий дім « Освіта » ; мультимедійні засоби , історична карта сучасної України
Хід уроку
І. Організаційний етап | |
Продзвенів уже дзвінок , починаємо урок | |
ІІ. Актуалізація чуттєвого досвіду і опорних знань учнів | |
Діяльність учителя Формуємо мовленнєву компетенцію Епіграф уроку В своїй хаті своя правда і сила , і воля! Т. Шевченко Бесіда: – Як ви розумієте слова Т. Шевченка? метод « Мікрофон » – Що таке незалежність ? Які асоціації виникають у вас ? « Асоціативний кущ » ( запис на дошці )
| Діяльність учнів
Висловлення думок учнів
Формування асоціацій |
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності | |
Діяльність учителя Формуємо мовленнєву компетенцію Бесіда : – Скажіть , будь ласка , які свята ви любите найбільше? – Яке свято відзначає весь український народ 24 серпня? | Діяльність учнів
Перелік свят |
Учитель читає вірш. Святковий день – 24 серпня , Так хочеться усмішок і пісень! Віднині Україна незалежна. Запам’ ятайте , люди , світлий день!
|
| |
IV.Повідомлення теми , мети і завдань уроку | ||
Діяльність учителя Формуємо логічну компетенцію Бесіда : – Які цілі ставите перед собою під час вивчення цієї теми? | Діяльність учнів
Формування цілей уроку Цілі ( очікування): – дізнатися , що таке державна незалежність; – ознайомитися із подіями з історії незалежної України; – згадати ті події та явища з історії незалежної України , які нам вже відомі; – назвати тих визначних людей , які зробили значний внесок у розбудову України . | |
V. Засвоєння нових знань і формування нових навичок | ||
Діяльність учителя Формуємо інформаційну компетенцію Робота з відео матеріалом « Проголошення незалежності » ( 20 кроків до мрії , крок 18 , 5 хв. ) Бесіда: – Що відбулося 19 серпня 1991 р.? – Яку роль на той час відіграв Леонід Кравчук? – Коли і за яких обставин проголошено незалежність України? – Що відбулося 1 грудня 1991 р. ?
Робота з термінами( стор. підручника 130). Робота в групах: 1 .Ознаки державної незалежності (стор. підручника 129) 2. Історичне значення прийняття Акту проголошення незалежної України ( стор. підручника 130). | Діяльність учнів
Робота з відеоматеріалом , пошуки відповідей на заздалегідь поставлені запитання до відео матеріалу.
Виписують у робочі зошити невідомі терміни із підручника
Робота з підручником | |
Формуємо здоров’язбережувальну компетенцію Україна , рідний край , поле , річка;
синій гай. Любо стежкою іти тут живемо я і ти!
Формуємо хронологічну компетенцію Розповідь учителя , опираючись на відео презентаційний матеріал , про правління Президентів незалежної України та основні події під час їхнього правління
Формуємо міжпредметну компетенцію Бесіда: – Назвіть державні символи України
Формуємо аксіологічну компетенцію Бесіда : – Якими досягненнями славляться відомі співвітчизники у формуванні сильної , демократичної та незалежної країни ? Робота з підручником ( стор. 133 – 134) – розгляд фотографій
|
– Учні розводять руки по сторонах – Піднімають руки догори – Повороти тулуба з розведеними по сторонах руками – Присідають – Ходьба – Взялися за руки
Перегляд відеоматеріалу
Перерахування державних символів України Виконання Державного Гімну України під музику М. Вербицького
Називають відомих людей і визначають їх внесок у розбудову держави
Робота з підручником | |
VI. Закріплення нових знань і умінь учнів | ||
Діяльність учителя Формуємо мовленнєву компетенцію І варіант – Вправа « снігова куля »
ІІ варіант Бесіда : – Напишіть свої побажання рідній Вітчизні | Діяльність учнів
1 – й учень класу називає відомий йому термін чи дату з даної теми , 2 – й повторює і говорить свій термін , 3 – й називає вже три терміни і т.д.
Прикріплення вирізаних квітів з кольорового паперу ( із побажаннями) по контуру до карти України , щоб вийшов своєрідний віночок. | |
VII. Підсумки уроку |
Рефлексія – Найбільше мене сьогодні вразило … – Єдине , що мене тепер дивує … – Для мене цей час … – Наш урок закінчився , але я …
|
Продовження змісту будь – якого речення в усній формі |
VIII. Домашнє завдання | |
|
Деякі завдання я вважаю є не посилі учня 5-го класу і були більш доречнішими для учнів 11-го класу. В обладнанні вказано історичну карту сучасної України, а під час уроку я не побачив її використання (тобто не було завдань учням до карти з метою формування просторових вмінь та навичок).
Пан Владислав! Учите государственный украинский язык! Повторите правила орфографии и пунктуации, пожалуйста!