mail@urok-ua.com

Конспект уроку з літературного читання 2 клас на тему “Чарівний образ квітки. Порівняння творів. І. Калинець “Про що розповіла нагідка”

Автор: вчитель початкових класів Деркач Оксана Адамівна

Деркач Оксана АдамівнаДаний конспект уроку полегшить підготовку учителя до уроку літератерного читання, дасть можливість провести його в цікавій формі.


 

Мета. Вдосконалювати навички свідомого виразного читання, розвивати вміння аналізувати , узагальнювати, робити висновки з прочитаного, порівнювати прозові тексти та віршовані твори, виховувати любов до природи.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.

Обладнання. Картки, малюнок нагідки, презентація.

 Хід уроку

I. Організаційний момент

  1. ПривітанняУсміхнемось всім довкола:

    Небу, сонцю, квітам, людям –

    І тоді обов’язково

    День для нас привітним буде.

    У мене сьогодні чудовий настрій. А з яким настроєм прийшли сьогодні наурок ви ? Мені приємно бачити ваші добрі , привітні обличчя. Розпочинаємо нашу зустріч з доброзичливості, усмішки, ми збережемо цей настрій і далі.На вулиці – прекрасний весняний день. Природа благословляє землю на щедрі врожаї, а людину – на любов і повагу до матінки – землі. Я теж вам бажаю блага, добра на сьогодні, на завтра, на всі наступні дні. Я сподіваюся, що ми сьогодні подаруємо один одному чудовий урок – урок творчості, натхнення, добра і радості.

-А що очікуєте ви від сьогоднішнього уроку?

  1. Девіз уроку: (слайд1)

Хто багато читає, той багато знає.

Хто швидко читає, той багато зробити встигає.

-То який висновок ви зробили, прочитавши девіз нашого уроку?

-Тож я пропоную дотримуватися цього девізу протягом усього уроку.

II. Мовна розминка.

  1. Читання складів на картках:
ска про тре кра зні
мла зне вла тво зна

-мовчки ;

-вголос повільно;

-швидко;

-у питальній інтонації;

-в наказовій інтонації .

-Назвіть у 2 рядку 3 склад зліва.

-Назвіть у 1 рядку 3 склад справа. ліс

  1. Розширення кута зору(слайд2) рос . ла

-Прочитали мовчки. цві . ла

-Разом. жов . та

-Швидше. квіт . ка

– 1 ряд, 2 ряд, 3 ряд, разом. сон . це

  1. Робота над скоромовкою (слайд 3)

На городі – нагідки,

На голівках в них віночки,

А в пелюсточках – без ліку

Нам несуть цілющі ліки.

-Прочитайте про себе.

– Прочитайте вголос по складах.

-Встали. Прочитайте як ведмедики. Як лисички. Як зайчики.

-Сіли. З гірки біжимо. Почали.

– По рядах.

– По одному.

III. Мотивиція навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

  1. Гра «Відгадай слово». Робота в парах.

-Попрацюйте в парах. Закресліть усі букви о та почитайте слово.

нооаоооогооооіоооодоооооокоооооа (нагідка)

-Пригадайте, який вірш про цю квітку ми вивчали.

-Хто його автор?

– Сьогодні ми знову зустрінемося із цією квіткою. Про неї розповість нам І. Калинець. Ми прочитаємо уривки з його казки «Про що розповіла нагідка».

IV. Опрацювання тексту «Про що розповіла нагідка»

  1. Передбачення за заголовком.

– Діти, давайте спробуємо передбачити за заголовком, про що може йтись у казці.

  1. Словникова робота.

а) Довідкове бюро (слайд4)

Цілющий — який має лікувальні властивості.

Нівроку — нічого собі, непогано, так як треба.

б) Читання стовпчиків слів (слайд5)

Мандри подорож

безкоштовно безплатно

довідалася дізналася

потягло захотілося

публіка глядачі

  1. Виразне читання тексту вчителем до слів «…гаї і сади…»(слайд6)

– Як називали нагідку на її Батьківщині?

  1. Фізкультхвилинка.
  2. Читання уривка учнями (слайд7)

-А зараз я хочу послухати, як прочитаєте цей текст ви. До кого потрапить на парту нагідка,той і буде читати.

-Де жила нагідка і як вона називалася?

-Чи шанували квітку в Італії?

-За що вона була в пошані?

-Що побудували на честь цієї квітки?

-Чому квітка втратила спокій?

-Чи взяв її з собою музикант?

-Як вигадаєте, чи сподобалось нагідці в країні, куди вона хотіла потрапити?

  1. Робота в групах.

– Складіть продовження казки. Розкажіть, як нагідка побачила світ, як пережила зиму.

  1. Гра «Рибки».

-Прочитайте самостійно заключну частину казки.

-Як прозвали Календулу на новій Батьківщині?

-Чому її називають Нігтики?

  1. Цікаво знати.

1-й учень: Як ви думаєте, чи є в країні квітів годинники? Виявляється, що є.Це самі квіти. Запам’ятайте, що календула (нагідки) розкривається о 9-11 годині ранку, картопля-т о 7-й, кульбаба та мак-о 5-й, цикорій та шипшина—о 4-й.

2-й учень: Дивне створіння—квіточка!Скільки сили і ніжності в кожній із них. Не лінувалась матінка природа над прикрашанням нашої Землі. Тай люди почали спостерігати, що світ квітів – чарівний і загадковий. Квітка – це не лише годинник, а й барометр.

3-й учень: Прооліски розкривають свої пелюстки на хорошу погоду, закриваються на негоду. Коли черемха цвіте, завжди холодно. Чим раніше починає цвісти черемха, тим спекот ніше буде літо.

4-й учень: Усім із самого дитинства відомі нагідки. Вони радують око від початку літа і аж до кінця осені. Наукова назва рослини –календула. Який же зв’язок існує між досить милою зовні рослиною і нігтями чи кігтями? Виявляється що насіння нагідок дуже нагадує нігтики або кігтики кішки, такі ж загнуті, гострі з одного кінця.

V. Порівняння тексту казки з віршем «Нагідка» Т. Коломієць.

– Пригадайте вірш Т. Коломієць «Нагідка». Давайте порівняємо нагідку з вірша та нагідку з казки.

Нагідка з вірша «Нагідка» Т. Коломієць Нагідка з казки «Про що розповіла нагідка» І. Калинця
сором’язлива, невпевнена в собі, вважала себе не привабливою, про неї розповіли інші квіти весела, активна, знала про свою красу та потрібність людям, хотіла мандрувати, показала себе людям у різних країнах, розповідає про себе сама

VI. Підсумок уроку. Релаксація

  1. Перегдяд відео про нагідку.

-Пропоную переглянути відео про нагідку—квітку сонця.

  1. Вправа «Мікрофон»

-Чи здійснилися ваші очікування від сьогоднішнього уроку?

-Що було найбільш цікавим?

-Що нового дізналися?

– Продовжіть речення «Сьогодні на уроці я навчився…»

– Чи сподобався вам урок?

VII. Домашнє завдання.

Виразно читати і переказувати казку.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Вчитель надає учням можливість самостійно сформулювати тему уроку, вдало планує роботу над текстом. Учні аналізують, висловлюють власну думку, порівнюють текст казки з віршем. Перегляд відео влучно завершує урок.

  2. Урок сподобався своєю побудовою. Завдання творчо продумані, цікаві, збуджують пізнавальний інтерес учнів. Робота ведеться над змістом твору. мовними засобами. Вчителька досягла мети, створивши в уяві дітей чарівний образ нагідки. Подальших Вам успіхів.

  3. Важливим є вміння вчителя зацікавити та підібрати навчальний матеріал у відповідності до особливостей даного класу, я думаю вчителю це вдалося.Урок змістовний і цікавий.Дякую

  4. Спасибі за цікавий урок. Вчитель вміло використовує різні методичні прийоми та форми роботи. Поєднання різноманітних аспектів методу проблемного викладу сприяє не тільки набуттю учнями необхідної системи знань, умінь та навичок, але й досягненню високого рівня їх розумового розвитку, формуванню в них здатності до самостійної творчої діяльності, розвиває інтерес до навчальної праці, забезпечує грунтовні результати навчання.