mail@urok-ua.com

Конспект уроку з математики 3 клас

“Утворення трицифрових чисел. Читання і запис у нумераційній таблиці. Творча робота над задачами.”

Автор: вчитель початкових класів Миколюк Оксана Анатоліївна

Миколюк Оксана АнатоліївнаУрок розроблений у формі змагання, де діти зможуть відчути себе сильним, хитрими козаками, метою уроку є вправляти учнів у читанні й утворенні трицифрових чисел; вдосконалювати обчислювальні навички


 

Тема. Утворення трицифрових чисел. Читання і запис у нумераційній таблиці. Творча робота над задачами.

Мета. вправляти учнів у читанні й утворенні трицифрових чисел; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення учнів, творчу уяву, зв’язне мовлення; виховувати інтерес до математики.

Обладнання: мультимедіа, ілюстрації

Тип уроку: урок-змагання

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент (слайд 2)

Гість прийшов сьогодні в клас,

Щоб послухати всіх нас,

Як умієм рахувати,

Віднімати й додавати.

Тільки гість у нас незвичний ,

Він у нас математичний.

ІІ. Вправа «Очікування»

Звучить уривок з пісні «Гей, там на горі, Січ Іде» (слайд3)

– Яка пісня прозвучала? (Козацька)

– Хто такі козаки? (Козаки – це вільні люди, воїни, які боронили українські землі та український напрод від татар, турків, поляків)

– Хто міг стати козаком? (Сильний, сміливий, винахідливий, мужній, відважний, розумний, кмітливий)

– Де жило козацьке військо? (на Січі)

– Як називали площу, на якій вони тренерувалися? (Майдан)

– Яка зброя була у козаків-запорожців? (Шабля, рушниця, гармати)

– Яка основна зброя учнів? (Знання)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

– Сьогодні ми побуваємо у ролі козаків і вправлятимемося в математичних обчисленнях на Козацькій Січі.

ІV. Повідомлення теми і мети уроку (слайд 4)

–  Свою Січ ми  назвемо «Математичною».

Місяця листопада, числа 30, року 2016 на Майдані нашої Математичної січі відбудеться змагання за темою: «Утворення трицифрових чисел. Читання і запис у нумераційній таблиці. Творча робота над задачами.»

Отже тема нам відома. А тепер з’ясуєм, які завдання ставить нам урок. (слайд5)

Screenshot_1

Сьогодні ми повинні працювати так, щоб виграти й отримати 12 балів.

V. Вивчення нового матеріалу. (Слайд 6)

– У Математичній Січі видано наказ, щоб усі взяли участь у змаганнях.

 

Screenshot_2

  • Нас зустрічає МАЙДАН «РАХУНКОВИЙ»
  1. Усні обчислення за завданням 406 (с. 61)
  2. Порахуй сотнями (слайд 7)
  • Від 100 до 500;
  • Від 300 до 1000:
  • Від 900 до 200.
  1. Назви «Сусідів» числа: 345, 200, 832
  2. Порахуй «ланцюжком» від 125 до 133, від 206 до 212
  3. Гра «Допоможи потрапити на Січ»

Screenshot_3

 

МАЙДАН «НАВЧАЛЬНИЙ» (слайд 8)

  1. Підготовча робота. Читання чисел за нумераційною таблицею.
  • Запишіть числа, подані в першій таблиці.
  • Прочитайте числа, записані в другій таблиці.
  1. Утворення чисел шляхом додавання чисел різних розрядів (с. 61., впр. 409)
  • Розв’яжіть приклади з коментуванням
  • Подивіться чи всі приклади мають розряди?
  • Назвіть приклади, де немає першого розряду
  • Назвіть приклади , де немає третього розряду
  • Назвіть приклади, де немає другого розряду
  • Отже, давайте зробимо підсумок. Трицифрові числа утворюються із сотень, десятків та одиниць, наприклад число 446. Також можуть утворюватися із сотень та одиниць, наприклад число 306.

VІ. Закріплення нового матеріалу.

МАЙДАН «ЗАДАЧНИЙ» (слайд 9)

  1. Робота над задачею на спільну роботу (с. 61, впр. 410)

Аналіз умови задачі. Складання і запис на дошці короткої умови задачі.

Умова задачі:

1-й оператор за 1 год. – 3 сторінки

2-й оператор за 1 год – 4 сторінки

Разом за ? год – 49 сторінок.

  • Скільки сторінок набирають за 1 год. 2 оператори?

3+4 = 7(ст.) обидва за 1 год.

  • Скільки часу оператори повинні працювати разом у такому темпі, щоб набрати 49 сторінок?

49:7= 7 (год.) – повинні працювати обидва оператори

Відповідь: 7 годин.

МАЙДАН «РОЗВАЖАЛЬНИЙ» (слайд 10)

Музична фізкультхвилинка

МАЙДАН «КОЗАЦЬКІ РЕМЕСЛА» (слайд 11)

Аналіз задачі.

  • Скільки чобіт шиють за 1 год?
  • Скільки потрібно годин, щоб пошити 72 чоботи?

54:6=9( ч.) – шиють за 1 год.

72:9=8 (год) – потрібно, щоб пошити

МАЙДАН «КМІТЛИВИХ» (слайд 12)

Кожен учень отримує картки з тестами.

  1. Тестові завдання
  2. Числа при додаванні називають:

А) зменшуване, від’ємник, сума

Б) доданок, від’ємник, сума

В) доданок, доданок, сума

  1. Числа при відніманні називають:

А) зменшуване, від’ємник, різниця

Б) різниця, від’ємник, сума

В) зменшуване, від’ємник, дільник

  1. У якому рядку написано приклад зі зменшуваним 6:

А) 6-5

Б) 7-6

В)6:3

  1. У якому рядку написано приклад із від’ємником 4:

А) 5*4

Б) 6-4

В) 20:4

  1. Яке число є розв’язком рівняння 10+х=30

А)22

Б) 20

В)53

  1. Яке число є розв’язком рівняння х-20=40

А) 40

Б) 21

В) 60

  1. Робота з математичним ребусом (слайд 13)

Screenshot_4

VІІ. Підсумок уроку.

  • Наше змагання підбігло кінця. Ми повертаємось із майдану в клас
  • Яке головне завдання ми ставили перед собою на уроці?
  • Чи вдалося це нам?
  • Мені було приємно подорожувати майданами знань. Незабаром ми вирушимо у нову мандрівку!

VІІІ. Домашнє завдання (слайд 14)

Вправа 414, 415

Презентація до уроку

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 коментарів

  1. Дуже гарний нестандартний урок, який вчить дітей не тільки математиці, а ще й виховує патріотичні почуття. Цікаві завдання, викладені в ігровій формі, стимулюють учнів до активної роботи. Дякую, у вас є чому повчитися!

  2. Оксана Анатоліївна, спасибі за змістовий, пізнавальний урок. Математика – це лише мала доля в океані патріотизму. Учні з великим інтересом розв’язують задачі, в яких говориться про рідний край, його традиції. Окремо, спасибі за презентацію.

  3. Даний урок – вдалий задум для поєднання навчальної мети з проблемами патріотичного виховання, реалізації можливостей інтерактивного навчання для розвитку логічного та критичного мислення. Вправа «Очікування» дала гарний старт, хотілося б такого ж розгонутого підсумку уроку.

  4. Шановна Оксано Анатоліївно! Дуже дякую за прекрасний урок. Діти на уроці вивчають нумерацію чисел в межах 1000, закріплюють поняття розряду як основи нумерації чисел, опановують прийоми додавання і віднімання, закріплюють множення та вчаться розв’язувати задачі. І все це в цікавій ігровій формі поєднаній з національно-патріотичним вихованням.

  5. Оксано Анатоліївно! Схвально, що у вашого уроку національно – патріотичне спрямування. У його зміст включені завдання, сприятливі ігрові ситуації, що виховують маленького патріота. А також завдяки продуманій роботі на уроці, Ви одночасно досягли поставленої навчальної та розвивальної мети. Хороший у Вас урок!

    1. Дякую Вам за такі слова чесно кажучи, набагато краще чути, ніж отримувати сертифікат (хоча сертифікат також приємно получити)

  6. Радію за воістину справжніх педагогів, які навіть , здавалося б сухі математичні знання вміють передати дітям в такій цікавій, лаконічній формі, грамотно і вміло поєднати з національно-патріотичним вихованням засобом змагання в Козацькій математичній січі, використавши ще й прекрасно скомпоновану презентацію.Дякую.

  7. Урок інноваційний, насичений інтерактивними вправами та методами з використанням мулютимедійної презентації активізує пізнавальну діяльнсть учнів на уроці. Чітка постановка мети уроку націлила учнів на продуктивну, активну роботу. Дякую,деякі моменти уроку візьму до своєї меиодичної скриньки.