mail@urok-ua.com

Конспект уроку з математики для 1 класу: Лічба в межах 20. Розв’язування простих задач.

Автор: вчитель початкових класів Жмурко Світлана Іванівна

Screenshot_15Конспект уроку з математики для 1 класу: Лічба в межах 20. Розв’язування простих задач призначений вдосконалити обчислювальні навички в межах 20, повторити і узагальнити розв’язання простих задач; розвивати обчислювальні навички та логічне мислення учнів; виховати інтерес до вивчення математики та любов до природи.


 

Урок з математики для 1 класу

Тема: Лічба в межах 20. Розв’язування простих задач.

Мета: вдосконалити обчислювальні навички в межах 20, повторити і узагальнити розв’язання простих задач; розвивати обчислювальні навички та логічне мислення учнів; виховувати інтерес до вивчення математики та любов до природи.

Хід уроку

Ι. Організація класу

Ось дзвіночок пролунав,

І до класу всих зібрав.

Будем гарно працювати,

І всі руку піднімати.

ΙΙ. Контроль, корекція і закріплення знань

-Діти, чи любите ви казки?

Ось і зараз ми з вами помандруємо у казку. Ця казка незвичайна, а математична.

Щоб назву героїв прочитати, слід числа всі правильно назвати.

(З протилежного боку цифр – букви для розшифровки).

Screenshot_16

– Так, до нас завітала Чарівниця Осінь.

Чарівниця Осінь

– Я Чарівниця Осінь, до вас прийшла. Ось завдання вам цікаві принесла з птахами, комаками  і квітами – попрацювати хочу з вами і запрошую на галявину знань. Ця галявина не звичайна, а чарівна. Кожні мешканці галявини  принесуть  нам завдання.

  1. Робота з абаками

Викласти числа: 10, 12, 13, 18, 20, 11, 19,17.

Робота над новим матеріалом

ΙΙΙ. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні, діти, ми на уроці будемо лічити в межах 20 та розв’язувати прості задачі. На уроці ви повинні бути уважними, кмітливими, розумними та швидко й правильно виконувати різні математичні завдання.

-Назвіть число, в якому 1 дес. і 3 од., 1 дес. і 5 од., 2 дес., 1 дес. і 9 од.

– Назвіть число, попереднє від 19, 17, 12, 15, 14, 20.

-Назвіть число, наступне від  13, 18, 10, 17, 11, 14, 16.

-Числа, сусіди якого 16 і 18, 14 і 16, 18 і 20, 11 і 13, 17 і 19.

Чарівниця Осінь

Війнула Осінь вже крилом,

Пташки у вирій відлітають.

І на узліссі за селом

Листочки жовті опадають.

Робота з перфокартами

– Хто правильно запише сусідів чисел, той своїм листочком прикрасить лісову галявину.

Screenshot_17

Діти, багато пташок відлетіли в теплі краї.  Але не всі птахи відлетіли. У нас залишились зимуючі птахи. Яких зимуючих птахів ви знаєте?

– І одна з них принесла нам завдання. А яка саме ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.

Він людям вірно служить,

Їм дерева стереже.

Має дзьоб міцний і гострий,

Шкідників ним дістає. (дятел)

– Так, діти, це дятел. Він приніс у своєму дзьобу числа для порівняння.

13 18

 

12 20

 

16 10

 

7 17

 

14 16

 Фізкультхвилинка

Засиділися ми діти

Треба в казці відпочити.

Встали дружно ми відразу.

Посміхнулися три рази.

А тепер всі руки вгору

І захлопали в долоні.

Потім всі ми руки в боки,

і зробили три підскоки

Потім всі присіли враз.

Посиділи і ми трішки,

Щоб спочили руки, ніжки,

Всі веселі? От чудово!

І за парти сіли знову.

Чарівниця Осінь

– Сьогодні сонячний осінній день  і ніби влітку пурхають різнобарвні метелики. І от один метелик на своїх крильцях приніс нам задачу.

Задача. Діти посадили сім липок і п’ять берізок. Скільки всього дерев посадили діти?

Відповідь: 12 дерев посадили діти.

Трудівниця заповзята,

Не боїться зовсім праці.

Ця комаха дуже сильна

А зветься вона….(Мураха).

– Мурашки принесли такі нам завдання: потрібно скласти і записати приклади за віршованими задачами.

1.П’ять комах  зліпив Степанко,

дві – малий Омелянко.

Ви  комах цих полічіть,

Скільки діти зліпили їх? (5+2 =7)

2.У акваріумі вдома,

Є сім рибок золотих,

Ще п’ять рибок дасть Анжела

Скільки стане їх тоді? (7+5=12)

3.Мчаться на велосипедах

Семеро малят.

Двоє з них хлоп’ята.

Скільки ж тут дівчат? (7-2=5)

  1. 4. У малої Дарини

Сімнадцять ягід ожини,

Три  дала вона брату.

Що лишилось – порахувати? (17-3=14)

5.По морквини заєць йшов,

10 він морквин знайшов.

2 він з’їв йдучи додому.

Порахуйте скільки ж всих

Залишилося  морквин? (10-2=8)

Вітерець легенький повіває,

І листячко з берези опадає

І тихо падають листочки

На стежку, на траву й грибочки.

На наших грибочках написані приклади. Давайте виправимо помилки і запишемо правильні відповіді.

Приклади.

Screenshot_18

Ось і впоралися із цим завданням. Молодці!

– А зараз ми дізнаємося чи сподобалося чарівниці осені як ви працювали на уроці.

– Розмістити картки так, щоб суми чисел, записані на них, зростали.

4+4-н

3+3-є

2+1-п

3+2-и

2+2-р

4+3-м

4+5-о

Розв’язок:

2+1-п

2+2-р

3+2-и

3+3-є

4+3-м

4+4-н

4+5-о

Чарівниці осені було дуже приємно побувати у нас на уроці. А зараз глянемо, яка красива і чарівна осіння галявина з листками, птахами та комахами.

Підсумок уроку:

Вправа «Мікрофон»

– Чим займалися на уроці?

–  Що вас зацікавило?

– Чи були завдання, які вам було складно розв’язати?

– Які завдання ви виконували з задоволенням?

– Який висновок ви зробили для себе?

-Діти, мені дуже сумно, що наш урок, такий цікавий – вже закінчився. Але я радію від того, що ви всі активно працювали. Молодці!

 

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

  1. Світлана Іванівна дуже нестандартно підійшла до створення свого уроку. Урок проходить у гостях чарівниці Осени. Такі уроки покликані посилити враження вихованців, надати пізнавального змісту, казкової незвичайності, звернути увагу учнів на те, що існує поряд, але вони цього не помічають. Сподіваюся, цей урок не залишив нікого байдужим. Натхнення Вам!

  2. На уроці використано багато ігрових моментів, які не дають учням втомлюватися. Виконуючи завдання вони граючись навчаються. Вчитель спонукала учнів до зацікавленості змістом уроку. Але, на мій погляд, робота над задачею ведеться неправильно і відсутня робота з підручником, яка є обовязковою під час уроку.

  3. На цьому уроці використані саме ті методи, які підходять для вікової категоріїї учнів 1 класу. Даний урок не тільки забезпечує засвоєння знань з математики, а й, на мою думку, розвиває в школярів спостережливість, логічне мислення (приклад з грибочками). Впродовж уроку проглядається принцип міжпредметних зв’язків: математики та літературного читання. Вчителька молодець!

  4. Урок творчого вчителя – це завжди, як казка! Переглядаючи дану розробку склалася така думка і про Вас, Світлано Іванівно! Враховано вікові особливості дітей, адже саме через казку та гру можна найлегше навчати діток 1класу. Використано елементи психогімнастики (фізкультхвилинка ) та звуки птахів, що дає можливість зробити профілактику втомленості нервової системи. На мою думку урок мети досяг! З повагою.

  5. Методично вірно построєно урок, і мотивація на початку є, і різноманітні форми роботи на уроці використовує учитель, також відбувається зв`язок з уроком читання. Але за новими стандартами в першому класі повинні бути 2 фізхвилинки на 12 хвилині уроку і на 24 хвилині. Я побачила тільки одну.

  6. Використання казкових мотивів завжди доречне на уроках, а в першому класі, та ще й на уроках математики корисніше вдвічі, адже перетворює звичайний рахунок на цікаве та захоплююче дійство. Грамотно проведена мотивація та налаштування на продуктивну роботу, вміло підібрані віршовані задачі, весела фізкультхвилинка – ось арсенал яким Світлана Іванівна досягла ефективного здійснення поставленої мети. Творчих успів Вам !