mail@urok-ua.com

Конспект уроку з математики для 10 класу. Показникова функція в природі, науці і техніці.

Автор: викладач математики та інформатики Богачова Ірина Анатоліївна

Screenshot_3Урок систематизації і узагальнення знань і умінь учнів з теми „Показникова функція”. Матеріал уроку тісно пов’язаний з життям і наукою, що є запорукою зацікавленності учнів, а також дозволяє розвивати логічне мислення, пам’ять, навички самостійної роботи, уміння аналізувати, співставляти; виховувати толерантність, увагу, старанність, відповідальність, культуру математичної мови.


 

Тема: показникова функція в природі, науці і техніці.

Мета: систематизувати і узагальнити знання і уміння учнів з теми „Показникова функція”; розвивати логічне мислення, пам’ять, навички самостійної роботи, уміння аналізувати, спів ставляти; виховувати толерантність, увагу, старанність, відповідальність, культуру математичної мови.

Тип уроку: узагальнення та систематизація вивченого матеріалу.

Обладнання: комп’ютер, проектор, картки відповідей, комп’ютерні презентації, роздатковий матеріал.

Міжпредметні зв’язки: інформатика, фізика, світова література, біологія.

Людині, яка вивчає алгебру, часто корисніше розв’язати одну і ту саму  задачу трьома і більше способами, ніж розв’язати три – чотири різні  задачі.

 Розв’язуючи одну задачу різними способами, можна шляхом порівняння  з’ясувати, який з них коротший та ефективніший. Так набувається досвід.

У. Сойєр

(автор низки популярних книг з математики,  серед них найбільшу популярність завоювала «Прелюдія до математики», що витримала багато видань)

План проведення уроку

I.Усне опитування.

II.Математичний тест.

III.Звіти творчих груп.

IV.Розв’язання прикладних задач.

V.Розв’язання логічних задач.

Хід уроку.

  1. Організаційний момент.
  2. Оголошення теми, мети і задач уроку.

І. Усне опитування:

  1. Яка функція називається показниковою?
  2. Назвіть область визначення показникової функції.
  3. Назвіть область значень показникової функції.
  4. Через яку точку проходе графік будь-якої показникової функції?
  5. За якої умови показникова функція зростає?
  6. За якої умови показникова функція спадає?
  7. Яка особливість розміщення графіків функції
  8. Чи може значення показникової функції бути від’ємним числом?
  9. Чи може значення показникової функції бути рівним нулю?
  10. Що таке експонента?
  11. Яке наближене значення числа е зазвичай використовують?

В картку з оцінками учні, які дали правильні відповіді на запитання, записують відповідну кількість балів (1 або 2).

 Математичний тест.

Завантажити документ на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Дуже часто чуєш від дітей: “А де це в житті знадобиться?”. Саме цей урок наочно показує необхідність вивченого матеріалу. Ціним є поєднання математики і з іншими науками: інформатикою, фізикою, біологією. Вважаю, занадто багато логічних задач.

  2. На мою думку, Ірина Анатоліївна розробила цікавий конспект. Є в ньому завдання різного виду складності, тобто прослідковується чітка диференціація. Задіяні групи учнів підготували інформацію, яка потрібна й корисна для учнів всього класу. Цікава розробка! Ірино Анатоліївно, Ви молодець!

  3. На мою думку, урок узагальнення та систематизації вивченого матеріалу служить для підведення підсумків та підготовки до контрольної роботи, значить повинен нести більше навантаження на розв’язування практичних задач, а не просто повторення теорії та розгляд елементарних тестових завдань. Без сумніву цінний матеріал, підготовлений творчими групами, але думаю збагнуть його далеко не всі десятикласники, а от на засіданні гуртка його розгляд вважаю більш доречним. Логічні задачі цікаві, але , нажаль, не побачила наскільки органічно вони вписані в тему “Показникова функція”. А взагалі-то, можна тільки позаздрити Ірині Анатоліївні, яка має учнів, що свідомо та глибоко розуміються в таких нелегких питаннях. Так тримати!