Конспект уроку з математики для 2 класу на тему: Додавання виду 45+7 способом округлення. Розв’язування задач, які містять змінні.
Автор: Вчитель початкових класів Самостьян Людмила Ростиславівна
Урок-гра “Мова дорожніх знаків” (учні не лише використовують і вдосконалюють власні знання з математики, а й в процесі гри повторюють дорожні знаки)
ТЕМА: Додавання виду 45+7 способом округлення. Розв’язування задач, які містять змінні.
МЕТА:ознайомити учнів із новим прийомом додавання чисел із переходом через розряд, вчити розв’язувати задачі, що містять змінні; вдосконалювати знання з правил дорожнього руху та обчислювальні навички. Виховувати старанність та дотримання правил дорожнього руху.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Ось і дзвоник дав сигнал
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо
і урок розпочинаймо!
На уроці треба дружно працювати,
Щоб змогли на всі питання
Повні відповіді дати.
Створення емоційного настрою.
– Посміхніться один одному і скажіть:
«Я – найкращий, ТИ – найкращий, МИ – найкращі».
ІІ. Оголошення теми і мети уроку.
- Сьогодні у нас незвичайний урок. Прочитайте, як він називається «Урок – гра «Мова дорожніх знаків»
(Слайд 1)
Сьогодні будемо говорити:
Як правильно по вулиці ходити
Уважність, дисциплінованість до нас
Завітають нині в клас.
А ще до нас на урок завітав котик Мурчик зі своїми друзями. Розв’язуючи приклади способом округлення та задачі, які містять змінні., ви покажете йому свої знання не тільки з математики, а й доведете йому свої знання з правил дорожнього руху.
(На дошці розміщені дорожні знаки на намальованій вулиці).
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Коли ви їдете по вулиці, переходите дорогу треба бути дуже уважними. Мурчик хоче перевірити, чи вмієте ви бути уважними і чи правильно виконали домашнє завданнята чи вмієте усно рахувати?
- Перевірка домашнього завдання
№299-й учні зачитують числа та пояснюють, як заокруглити кожне із них:
№300
Діти зачитують розв’язання до задачі:
- «Усний рахунок»(Слайд 2).
Гра “Швидка відповідь”
Гра “Дощик”
12-5= 14-6= 16-9= 13-6= 18-9= 7+4= 15-7=
№301(2)
Діти, якщо ви правильно заміните подане число на кругле, то дізнаєтесь, які дорожні знаки допомагають нам на дорозі.
Слайд 3
- «Перехрестя»
Учень. Перехрестя, це місце, де перетинаються дороги або вулиці.
Перехрестя – дуже небезпечна ділянка, тому пішоходам потрібно бути дуже уважними.
Запам’ятайте! Переходити дорогу на перехресті треба тільки по пішохідних переходах.
- «Пішохідний перехід»
Учень. Місце, де пішоходи можуть безпечно перейти вулицю чи дорогу, позначені лініями розмітки, які називаються «Зебра». Також на наявність пішохідного переходу вказують дорожні знаки.
- «Рух на велосипедах заборонено»
А що ви знаєте про цей знак?
Учень. Дорожній знак «Рух на велосипедах заборонено» належить до групи забороняючи знаків. Його встановлюють в місцях, де рухатись на велосипедах небезпечно.
Зверніть увагу! Їздити на велосипеді проїжджою частиною дороги дозволяється лише з 14 років.
Молодці! Ви були уважними, довели Мурчику, що вмієте рахувати, впорались із завданням і можемо рухатись далі.
Щодня, виходячи з будинку, кожен з вас стає учасником дорожнього руху. Ідучи до школи й повертаючись додому, крокуючи знайомими вулицями, переходячи дорогу чи звертали увагу ви на дорожні знаки?
!!!Мурчик пропонує вам гру «Мова дороржніх знаків»
Потрібно впізнати дорожній знак та назвати його і виконати математичне завдання.
- «Рух пішоходів заборонено»
Він забороняє пішоходам рух у місцях небезпечних для життя.
Вчитель. «Будь уважним, пішохід,
Цей знак забороняє
Тут треба зупинити хід
Він вас попереджає »
Щоб продовжити наш шлях далі, виконайте таке завдання:
- Математичний диктант. (Слайд 8)
Розгорніть зошити та запишіть число та класна робота.
– Знайдіть суму чисел 47 і 8 (55);
- Знайдіть різницю чисел 78 і 4 (74);
- Збільш 17 на 10 (27) та 39 на 30 (69);
- Зменш 90 на 40 (50) та 100 на 20 (80);
(Самоперевірка) підніміть сигнальну картку, хто виконав без жодної помилки. Молодці.
Рухаємось далі.
V. Вивчення нового матеріалу
2. Знак «Діти»
Такий знак ви можете побачити біля школи, дитячого садочку, ігрових майданчиків.
Тут перехід дитячий
Шофере. Будь обачним
Ти швидкість трохи знизь,
А краще зупинись.
Як пройде малеча,
У путь рушай безпечно!
А нам, щоб безпечно перейти дорогу потрібно розв’язати приклади.
№ 302 (пояснення вчителя) – дошка
56+8=56+10-2=64
Даний вираз можна обчислити заокругливши другий доданок до 10, а потім віднявши різницю цих чисел.
№ 303 (з коментуванням біля дошки)
VІ.Фізкультхвилинка.
VІІ. Розвиток математичних вмінь
Задача 305
- Про що говориться в задачі?
- Яка це задача проста чи складена?
- Що відомо?
- Яке питання у задачі? ……
Задача 306
- «Світлофор» ( Світлофорне регулювання). (Слайд 6 ).
Вчитель біля дороги стоїть
Цілу добу він не їсть і не спить
Тільки слідкують яскравих три ока,
Щоб була вам безпечна дорога.
- Що означають три кольори світлофора?
- На який колір можна переходити вулицю?
Щоб нам загорівся зелений колір, потрібно розв’язати приклади.
Розв’язування прикладів за варіантами (Взаємоперевірка).
№ 304 (вирази
1ряд (червоний)
2ряд (жовтий)
3ряд (зелений)
У кого не було жодної помилки піднімітьруку.
VIII. Домашнє завдання.
С. 55, № 307, 308 (Слайд 8).
ІХ. Підсумок уроку. (Слайд 9).
- «Кінець шляху»
Ось ми і дійшли до знаку «Кінець шляху». Мурчик побачив, що дійсно знаєте мову доріг і вмієте нею розмовляти. А я впевнена у ваших математичних здібностях.
Загадки. Слайд (10)
- Що за коник полосатий на дорозі коло хати?
«Зебра», кажуть,уляглась.
Звідки вона взялась?
«Зебра» в нас на переході та чи є така в природі?.
(Пішохідний перехід «Зебра»)
- Перехрестя.
Я правдиво вам скажу,
Всім це місце я вкажу
Друзі, слово честі,
Де схрестилися дороги
Рух, порядок має строгий
Там і (перехрестя).
- Різні скельця є у мене
Червоне, жовте і зелене
Можу ними я сказати
«Йти», «Стояти», «Зачекати».
(Світлофор)
Презинтація до уроку
Творчість учителів немає границь. Поєднати урок математики з повторенням правил дорожнього руху – це майже фантастика. Якщо навчально–пізнавальну діяльність постійно “підживлювати” новими нестандартними підходами та ігровими елементами, то навчання стає більш цікавим, глибоким і гнучким, а це все веде до значного підвищення його результативності. Натхнення!
Представлену розробку уроку-гри з математики для 2 класу можна швидше назвати інтегрованим уроком математики та безпеки дорожнього руху. Переконана, що авторка доклала чимало зусиль, готуючись до даного заняття. І все задумане Людмилою Ростиславівною, впевнена, вдалося. Дякую! Творчих Вам здобутків та вдячних учнів! З задоволенням ставлю Вам найвищу оцінку.
Урок цікавий. Багато різних завдань, спрямованих на вирішення завдань уроку. Присутні різні форми і методи роботи. Використовуються прийоми розвитку критичного мислення, самооцінювання. До того-ж діти повторили правила дорожнього руху. Я, вважаю, що урок вийшов яскравий, барвистий, емоційний!
Даний урок можна назвати інтегрованим.Вчителька привела в систему знання про правила дорожнього руху з основ здоровя та доповнила новими. Виконано багато завдань, але не можна у 2 класі забувати за каліграфічну хвилинку. Бажаю успіхів у роботі!
Урок проходить невимушено завдяки ігровим ситуаціям. Велика увагу звертається на повторення правил дорожнього руху, особливе місце учитель відводить дорожнім знакам. Вдало задумане розв язування виразів за трьома кольорами світлофору. Людмило Ростиславівно, наснаги Вам в подальшій роботі.
Урок-гра “Мова дорожніх знаків” сплановано нестандартно. Учитель об’єднує математику з основами здоров’я ( правила дорожнього руху) , таким чином формується всебічно розвинена особистість. Презентація допомагає поринути у світ гри , а всі завдання мають практичне спрямування. Емоційного забарвлення уроку надали загадки .Дякую.
Це «урок – гра «Мова дорожніх знаків», – говорить на початку дітям Людмила Ростиславівна. І я з нею згодна, складається враження, що головне на уроці – повторення правил дорожного руху, а не розв’язування задач. Але це ж урок математики, хотілося б в канву математики вплести розповідь про роль дорожних знаків, а не навпаки. В презентації 15 слайдів, з них лише 2 має відношення до теми” Додавання виду 45+7 способом округлення”.
Запропонова гра зі знаками необхідна, корисна, але органічно ну ніяк не пов’язана з розкриттям даної теми. Вибачте, але таке моє бачення цього уроку.
Урок вчитель проводить у формі гри, спостерігається інтеграція знаь математики та основ здоров*я. Вдалому початку гри сприяє емоційне налаштування учнів.Завдання уроку виховують дисциплінованість, увагу, відповідальність. Презентація доцільно супроводжує навчання.