Конспект уроку з математики для 4-го класу на тему: Заміна одних одиниць вимірювання довжини і маси іншими. Розв’язування задач
Автор: Вчитель початкових класів Агаркова Вікторія Вікторівна
Урок формує в учнів уміння замінювати одні одиниці вимірювання довжини і маси іншими; вдосконалює навички усних і письмових обчислень; розвиває мислення; виховує інтерес до предмета.
Тема. Заміна одних одиниць вимірювання довжини і маси іншими. Розв’язування задач.
Мета: формувати в учнів уміння замінювати одні одиниці вимірювання довжини і маси іншими; закріплювати роботу над задачами; вдосконалювати навички усних і письмових обчислень; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.
Обладнання: презентація, картки для роботи в парах.
Тип. Урок подорож вулицями міста Математика.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
- Слово вчителя.
Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з вами вирушаємо у подорож.
Відвідаємо чудове місто – місто Величин. Тема уроку «Заміна одних одиниць вимірювання довжини і маси іншими. Розв’язування задач».
Гляньте, скільки тут вулиць! Ми вирушаємо у подорож вулицями міста Математики. Перевіримо здобуті знання, уміння думати, прагнення досягти мети.
(Очікування учнів від уроків).
Для того, щоб досягати мети людям потрібні певні риси характеру. Давайте прочитаємо, які ж риси характеру бувають….(лінь, завзятість, воля, наполегливість, акуратність, егоїзм).
Які риси нам сьогодні не знадобляться на уроці? Які будуть нам заважати?
Отже, сьогодні я чекаю від вас нових знань, повідомлення інформації, вміння використовувати набуті знання, а для цього вам потрібно бути уважними і все запам’ятовувати.
- Девіз уроку.
Але перш, ніж вирушити у дорогу, давайте з вами спробуємо прочитати девіз нашого уроку, з яким ми будемо сьогодні працювати.
Склавши цифри від найменшої до найбільшої ви зможете прочитати девіз.
ІІ. Розвиток математичних знань
Отже, подорож почалась…
- Повторення одиниць вимірювання довжини і маси (фронтально)
Перша вулиця на яку ми завітаємо , називається « Підготовча».
Молодці! Гарно впоралися із завданнями. А ми продовжуємо нашу подорож і вирушаємо далі, а попереду нас чекає провулок «Каліграфічний».
Відкрийте свої зошити, запишіть число. Знайдіть цифри, які заховались у словах. Каліграфічно самостійно їх запишіть. Самоперевірка.
- Перетворення одиниць вимірювання довжини, маси
Прямо перед нами вулиця «Перетворень».
Письмово. Усно.
- Робота над геометричним матеріалом.
Наша подорож наближається до наступної вулиці «Геометрична»
Аналіз роботи. Розв’язування задачі.
ІІІ. Фізкультхвилинка для очей
Попереду нас чекає сквер відпочинковий
- Колективна робота.
Далі ми повертаємо та надлижаємось до перехрестя «Порівнянь»
- Робота над задачею.
Ось ми з вами і прибули на площу «Задачна»
Аналіз роботи. Розв’язування задачі.
- Робота в парах.
На вулиці відповідних рівностей нам приготували цікаву роботу в парах
Знайдіть картки, на яких указано однакову довжину. Зафарбуйте одним кольором відповідні рівності.
ІV. Підсумок уроку.
Наша подорож закінчується. Чи сподобалось вам подорожувати? Які одиниці вимірювання ви запам’ятали?
А чи знали ви, що багато років тому назад первісні люди використовували зовсім інші одиниці для того, щоб зробити певні вимірювання. Прослухайте цікаву та корисну інформацію (інформація з електронного посібника).
Сьогодні існує дуже багато різних одиниць вимірювання маси, а чи змажемо ми дібрати більш зручні з них для вимірювання наприклад маси слона, яблука, портфеля, картоплі…
V. Домашнє завдання
От і завершилася наша подорож Математичним вулицями.
На нас чекає бульвар домашнього завдання (різнорівневе).
Молодці! Ви гарно впоралися. Так тримати!
Презентація до уроку
Шановна Вікторіє Вікторівно, читаю Ваш другий конспект уроку і захоплююся Вашим творчим почерком. Мені подобається чіткісь постановки завдання, творчий підхід до виконання завдань, зв’язок із життям. Презентація чудова, учням працювати цікаво. Дякую.
Спасибі за конспект, не зважаючи на попередні зауваження, хочу сказати , що урок гарний. А доцільність перевірки домашнього завдання має визначати сам вчитель. Та й не завжди домашнє завдання має бути задано.
Презентація дуже мені сподобалась.А ось починати урок з того,що ви оголошуєте тему уроку якось неправильно.Перевірки домашньої роботи немає.Треба, на мою думку, допрацювати конспект.
Урок подорож вулицями міста Математика у виконанні Вікторії Вікторівни хороший. Створені умови для мотивації навчання, розвитку інтересу до закріплення матеріалу. Використані різні форми роботи. Яскрава презентація підвищує ефективність уроку. Вважаю, учитель досяг мети уроку.