Конспект уроку з математики для учнів 5 класу на тему: “Подорож в країну звичайних дробів”.
Автор: Вчитель математики Кикла Ірина Василівна
Щоб навчання для учнів було цікавим, часто проводжу уроки у нестандартній формі. Даний урок-подорож викликає в учнів цікавість до математики, бажання навчатися,підвищує увагу і працездатність; розвиває творчі здібності,бажання дізнатися про щось нове. Під час проведення уроку повторюються і узагальнюються знання учнів,які вони засвоїли раніше під час вивчення теми, використовується комп’ютерна презентація, яка розвиває в учнів бажання до «відкриття» нових знань , допомагає формувати між предметні зв’язки.
Тема. Подорож в країну « Звичайних дробів».
Мета:
- систематизувати й узагальнити знання учнів про звичайні дроби з однаковими знаменниками;
- закріпити практичні навички їх застосування;
- розвивати логічне мислення учнів, пам’ять, творчу активність, обчислювальні навички;
- виховувати вміння працювати в колективі, уважність, самостійність, позитивне ставлення до цінностей природи, готовність оберігати і відновлювати її.
Тип уроку: узагальнення й систематизація знань учнів.
Обладнання: комп’ютер, проектор, презентація, картки для індивідуальної роботи.
Девіз уроку: «Знати, мислити, вміти, діяти».
Хід уроку
- Організаційно-психологічна частина
Налаштувати учнів до роботи, створити позитивний настрій.
- Повідомлення теми,мети,завдань уроку
Дорогі діти ! Сьогодні у нас буде незвичайний урок , ми здійснимо подорож в країну «Звичайних дробів».
Пізнаємо багато нового,цікавого ,перевіримо і поповнимо свої знання.
III. Перевірка домашнього завдання
Завдання з ключем.
Три учня працюють біля дошки, отримують картки із завданням. Відповідям до завдань поставлено у відповідність буква, після того, як учень розв’язав завдання він шукає відповідь і відповідну букву.
1.Виконай дії і розшифруй слово:
Ключ:
Відповідь | 7 | 5 | |||||
Буква | А | Ч | В | Н | Е | Р | О |
Відповідь:Червона
2.Перетворити мішане число у неправильний дріб. Розшифрувати слово:
Ключ:
Відповідь | |||||
Буква | Н | Г | К | А | И |
Відповідь:Книга
2.Перетворіть неправильний дріб у мішане число. Розшифруйте слово.
Ключ:
Відповідь | 16 | ||||||
Буква | Н | К | У | И | Р | Ї | А |
Відповідь: України.
Учні складають слова «Червона книга України».
-Що ви знаєте про цю книгу?
IV. Актуалізація опорних знань ,вмінь,навичок .
- «Мозковий штурм»
Запитання
- Що означає риска дробу?
- Що показує знаменник дробу?
- Що показує чисельник дробу?
- Який дріб називається правильним?
- Який дріб називається неправильним?
- Як порівняти дроби з однаковими знаменниками?
- Що таке мішане число?
- Як додати дроби з однаковими знаменниками?
- Як відняти дроби з однаковими знаменниками?
- Як називається число виду ?
· Виконання усних вправ:
Як бачимо вправи із звичайними дробами привели нас до «Червоної книги України».
Мета нашої подорожі – поглибити екологічні знання, розкрити таємницю, що значить любити природу, збагатити свою скарбничку знаннями про Червону книгу.
Презентація
- V. Удосконалення вмінь і навичок
- Розшифруйте слово і ви дізнаєтесь, яка найбільша тварина в Україні:
3. Робота в парах. Розгадайте кросворд і ви дізнаєтесь ,які квіти першими розквітають на Україні.
5.Розвяжіть рівняння і розшифруйте слово із складів, ви дізнаєтеся назву багаторічної рослини, яку занесено до Червоної книги:
VI. Підсумок уроку.
–Сьогодні на уроці я…
Домашня робота:
Пов. §28,29. Вик. №788,794.
Творче завдання: Скласти казку про звичайні дроби.
Презентація до уроку
Завантажити презентацію на диск
Урок скоріше схожий на інтегрований, чим на урок – подорож. Вчитель зацікавлює учнів виконувати завдання з математики, щоб кожен раз дізнатися щось нове про рослини, звірів і птахів , занесених до Червоної книги. Розповідь доповнює презентація. Усі виконані завдання на уроці стосуються даної теми.
Ірина Василівна, урок – подорож в країну «Звичайних дробів» у Вашому виконанні цікава річ. Заслуговує увагу завдання, відповідь на які дає інформацію о представниках «Червоної книги України». Хороше доповнення – яскрава, насичена презентація.
Впродовж всього уроку Ірина Василівна не тільки формувала математичні компетенції дітей, а й виховувала дбайливе відношення до природи, знайомила з рідкими видами рослинного та тваринного світу України, розширюючи таким чином кругозір дітей, задовольняючи їх природнє бажання знати більше про багатство рідної землі. Урок продуктивний та навчальний, мети досягнуто.
Хороша розробка уроку математики. Витримані усі етапи. Вчителька обрала актуальну для обговорення проблему: поглиблення знань учнів про Червону книгу України. Вважаю, що мети уроку Ірина Василівна досягла, а учні впродовж уроку збагатили свої знання. Дякую, колего! Подальших Вам успіхів!