Конспект уроку з математики, 1 клас.

Ознайомлення з термінами “доданок” і “сума”. Складання і розв’язування прикладів на додавання за числовим відрізком.

Автор: вчитель початкових класів Басова Віра Вікторівна

Тема: Ознайомлення з термінами «доданок» і «сума». Складання і розв’язування прикладів на додавання за числовим відрізком.

Мета: ознайомити учнів з термінами «доданок» і «сума»; вчити користуватися числовим відрізком під час розв’язування прикладів на додавання; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

Обладнання: проектор, ноутбук, таблиця, індивідуальні картки

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Продзвенів дзвінок – почався наш урок.

  • До якого уроку приготувалися?
  • Давайте повторимо правила поведінки на уроці.
  • Спитати хочещ – не гукай, а тільки руку піднімай.

Щоб урок пройшов немарно, сидіти треба рівно, гарно.

Не стрекочи на уроці, як папуга чи сорока.

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.Гра «Сигнальщики». Веселі задачі.

  • 5 горішків на пеньку

Спочивало в холодку.

А вечірньої пори

Білка ще принесла 3.

Так до ранку й пролежали.

Скільки всіх горішків стало? (8)

  • Дві сороки прилетіли,

Скрекотіли, скрекотіли…

Глянь! Он три іще летять,

Скрекотух вже стало…(5)

  • На лугу пасуться гуси,

Їх пасе мала Маруся.

7 гусей ще біля броду,

3 вже увійшли у воду.

Ми попросимо дітей

Полічіть усіх гусей! (10)

  1. Каліграфічна хвилинка

Записати в зошитах число 6 (показ зразка на дошці).

Дайте характеристику числа 6.

  1. «Сусіди» числа
  2. Попереднє число
  3. Наступне число
  4. Склад числа
  5. Математичний диктант. Індивідуальні картки (7 учнів)

— Запишіть числа 8; 2; 9; 10; 1.

— Запишіть число, яке іде за числом 6.

— Запишіть число, яке передує числу 5.

— Запишіть «сусідів» числа 7.

— Запишіть число, яке стоїть між числами 5 і 7.

ІІІ. Ознайомлення з новим матеріалом. Повідомлення теми і мети уроку.

  1. Сьогодні ми помандруємо до країни Прикладів.(слайд 1)
  2. Щоб потрапити до неї – треба розв’язати приклад:

( Слайд 2)

5+3=8

В цій країні живуть два гарних друга:

Перший Доданок(слайд 3)

і Другий Доданок (слайд 4).

І які б числа до них не потрапляли, вони їх додавали і перетворювали на суму. (слайд 5).

Навіть, цих друзів разом почали називати коротко «сумою» (слайд 6).

Підведемо підсумок: які назви мають компоненти дії додавання.

Тож на сьогоднішньому уроці ми вивчимо компоненти дії додавання, навчимося читати різними способами приклади на додавання.

  1. Робота з підручником.

Прочитати різними способами приклади на сторінці 41 завдання 2

ІV. Фізкультхвилинка (під музику діти виконують танцювальні вправи)(слайд 7)

  1. Робота з таблицею

Письмо з коментуванням (вчитель пише на дошці)

  • Списати приклади коментуючи, підкреслити в 1 стовпчику 1 доданок, а в 2 – другий доданок.
  1. Робота з підручником

Розв’язувати приклади можна застосовуючи числовий ряд. Він у вас є на лінійці.

(Ознайомлення з додаванням, застосовуючи числовий ряд0

Завдання 3 ст.41

  1. Геометричний матеріал

З яких геометричних фігур складено чоловічка? (слайд 8)

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

А зараз я хочу подивитися, як ви засвоїли матеріал.

  1. Гра «Так, ні?»
  • Доданок, доданок, сума — це назви чисел при додаванні. (Так)
  • 2 + 4 = 7 .(Ні)
  • 5 + 5 = 10. (Так)
  • Відрізок має початок і кінець. (Так)
  • Довжину відрізка вимірюють лінійкою. (Так)

VІ. Підсумок уроку. Гра « Мікрофон»

  • Як називаються 1 компонент при додаванні?
  • Як називаються 2 компонент при додаванні?
  • Як називається результат ?

Література

М.В.Богданович, Г.П.Лишенко. Математика, 1 клас.-К. «Генеза», 2012

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Для ознайомлення із компонентами дії додавання авторка застосовує цікавий ігровий момент. Багато фронтальної роботи. Завдання однотипні. Не помітила диференційованої роботи, або ж взаємодії.

  2. Робочий, навчальний урок, що спрямований на усвідомлене засвоєння нових понять: завдання доступні, відповідають віковим особливостям. Ігрова форма уроку сприяє його емоційному наповненню. Хотілося б ще й презентацію побачити.

  3. Простий, зрозумілий урок. Новий матеріал викладено учням доступно в ігровій формі. Урок містить інтерактивні технології – це зацікавлює дітей та стимулює їх до роботи.

  4. Добре показана робота на різних етапах уроку, які мають логічний зв’язок. Відмінно показані ігрові технології, які допомагають прищеплювати інтерес до вивчення математики.

  5. Урок побудований методично правильно. Здійснено особистісно-зорієнтований підхід до учнів. Учитель чітко уявляє місце і значення нового матеріалу в системі раніше вивченого і наступного. Хороший урок.