mail@urok-ua.com

Конспект уроку з математики
3 клас

Закріплення вивчених випадків множення і ділення

Автор: вчитель початкових класів Константінова Альона Миколаївна

Мета: вчити способи обчислення випадків множення і і ділення; розвивати вміння розвязувати задачі за коротким записом, знаходити периметр прямокутника; виховувати зацікавленість до уроку математики.

Хід уроку

І .Організаційний момент.

ІІ.Робота над темою уроку

  1. Усний рахунок.

– Давайте згадаємо, що ми вивчали на минулих уроках. І виконаємо кругові приклади

15 * 3 = 45           72 : 9 = 8       9 * 4 = 36     8 : 8 = 1               60 : 10 = 6

6 * 12 = 72           45 : 5 = 9       1+14 = 15   360 : 6 = 60         36 * 10 = 360

  1. Каліграфічна хвилинка

– Відкрийте зошити і запишіть каліграфічну хвилинку. Але перш ніж ви запишете, потрібно подумати, як продовжити ряд чисел:

100  150 200 250   …   …   … 500

  1. Творча робота над задачею.

– Складіть задачу за скороченим записом.

Задача з математики

1) Складання задачі.

2) Повторення задачі

– Що привезли до магазину?

– Скільки привезли лінійок?

– Скільки олівців?

– Скільки гумок?

– На скільки дій задача?

– Що знайдемо у першій дії?

– Якою дією?

– Що знайдемо у другій дії?

– Яку відповідь запишемо?

3) Розв’язання задачі.

Фізкультхвилинка

Щось стомилась наша спинка

І затерпли пальці.

Встанем, друзі, на хвилинку.

Скачем на скакалці.

Присідаєм і встаємо,

Пальцям працю ми даємо:

В кулачок і з кулачка,

Щоб була рука гнучка.

Трохи шию розімяли

Головою похитали

Пострибали, пострибали,

І за парти посідали

  1. Геометричний матеріал

– Які фігури ви бачите?

– Що таке прямокутник? ( Прямокутник – це чотирикутник, у якого всі кути прямі)

– Як знайти периметр прямокутника? (Треба всі сторони додати)

– Знайдіть периметр другого прямокутника.

  1. Самостійна робота

1) Обчисли приклади

180 * 3 =                 240 * 2 =

2) Розв’яжи задачу

Лялька коштує 420 гривень, а ведмедик у 6 разів дешевше. Скільки заплатили за ведмедика?

ІІІ. Підсумок уроку

– Що робили на уроці?

– Що найбільше сподобалося?

– Що було найлегшим ? Найважчим?

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Альона Миколаївна, дійсно, продемонструвала конспект традиційного уроку. Але ж учні початкових класів добре навчаються лише за умови, коли їм цікаво, коли вони переживають хоча б невеликий успіх. Бажаю Вам натхнення!

  2. Альона Миколаївна пропонує традиційну форму уроку формування умінь та навичок: грамотне поєднання усних вправ, творчих задач та завдань геометричного змісту сприяють досягненню поставленої мети. Хотілося б побажати ширшого впровадження інтерактивних методів та нестандартних форм роботи.