mail@urok-ua.com

Конспект уроку з математики, 4 клас

“Знаходження дробу від числа. Задачі на знаходження дробу від числа”

Автор: Вчитель початкових класів Мартиненко Ірина Володимирівна

Вчитель початкових класів Мартиненко Ірина ВолодимирівнаТема: Знаходження дробу від числа. Задачі на знаходження дробу від числа.

Мета: вчити учнів розв’язувати задачі на знаходження дробу від числа, закріплювати вміння порівнювати дробові числа; розвивати математичне мовлення, уяву, увагу, логічне мислення, уміння розв’язувати задачі; виховувати дисциплінованість, товариськість, любов до природи

Хід уроку

І. Організаційна частина

  1. Привітання
  2. Перевірка готовності до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Усний рахунок

– Сьогоднішній урок ми розпочнемо з усного рахунку. Але він буде незвичайним. Ви маєте обчислити ланцюжки усно, а відповіді записати в рядочок через клітинку.

73000 : 100 – 50 = 23

9900 + 2100 : 1000 : 4 = 3

999900 * 0 +1 = 1

10900 : 100 – 88 = 21

239900 : 239900 + 10 = 11

20000 – 2000 : 1000 = 18

1300 – 200 : 100 = 11

23, 3, 1, 21, 11, 18, 11

– Зачитайте відповіді.

– А зараз попрацюйте в парах. Під кожним числом зашифрована буква. Перед вами алфавіт. Співвіднесіть числа і букви.

– Отже сьогодні на уроці ми будемо говорити про тварин.

  1. Каліграфічна хвилинка

– Яка цифра повторюється найчастіше? (1) Скільки разів? (7) Подивіться як пишеться ця цифра. Пропишіть її сім разів.

– Яка цифра на 1 одиницю більша? (2) Скільки разів вона повторюється? Подивіться як пишеться ця цифра. Пропишіть її два рази.

– Яка цифра повторюється скільки ж разів? (3) Подивіться як пишеться ця цифра. Пропишіть її два рази.

– Яка цифра позначає найбільше число? (8) Подивіться як пишеться ця цифра. Пропишіть її два рази.

– Які цифри зустрічаються в каліграфічній хвилинці. Утворіть найменше чотирьохцифрове число. (1238) Розкладіть його на розрядні доданки.

3. Математичний диктант

– Але це ж не урок природознавства, щоб дізнатися тему уроку ми напишемо математичний диктант.

– Якщо будуть зустрічатись іменовані числа пишемо найменування.

– Знайдіть 1/4 від 320.

– Знайдіть 2/5 від 100 .

– Швидкість гепарда 110 км/год. Швидкість кролика на половину менша? Яка швидкість кролика?

– Довжина ліани по якій повзає мавпа 30 м. ЇЇ розділили на 3 частини. Яка довжина однієї частини?

– Довжина дитинчати удава 50 см. Наступного місяця його довжина збільшується на половину. Яка стала довжина дитинчати удава?

– Знайдіть 3/5 від 150

80, 40, 55 км/год, 10м, 75см, 90.

– Взаємоперевірка. Оцінювання на дошці.

– Найвища оцінка за диктант 10 балів. Але за активність та правильність ви можете отримати ще 2 бали. Тобто 10 + 2 = 12

  1. Робота на картках

І варіант

– Порівняй дроби

½   1/8

1/3   ½

1/8   1/10

¼     1/5

  • Розвяжіть задачу.

60 голубів було в парку. 2/6 відлетіло. Скільки голубів залишилось?

ІІ варіант

– Запишіть у порядку зростання

1/6, ½, 1/10, 1/8, 1/3, 1/5, ¼.

  • Розвяжіть задачу.

В зоопарку 80 тварин. 2/8 – це птахи. Скільки інших тварин у зоопарку?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

  1. Оголошення теми та мети уроку

– Що спільного в цих завданнях? Отже сьогодні на уроці ми поглиблюватимемо знання про дроби.

  1. Бесіда про дроби

– На скільки частин поділене коло?

– Як можна записати це дробом?

– Якщо я візьму 2 частини, то отримаю…

– Скільки мишей на малюнку?

– На скільки частин потрібно поділити сир?

– Одна мишка отримає…

– Скільки частин отримають 3 мишки?

– На що вказує чисельник?

– На що вказує знаменник?

  1. Порівняння дробів

1/3   1/8,

¼   1/7,

1/5    ½,

2/6   5/6,

3/8     6/8

– (Виключити телевізор)

  1. Робота з підручником

№667 (Додаткове завдання)

– Запиши цифрами дроби:

П’ять сьомих, чотири шостих, сім восьмих, дві дев’ятих,шість дев’ятих, одна десята.

№670

– Знайди 3/7 від 3864;

– Знайди 4/9 від 1575.

ІV. Систематизація та узагальнення матеріалу

1. Виступ довідкового бюро

Я труд поважаю,
Все літо літаю у поле до гаю,
Збираю медок
Із різних квіток.
Кого не злюблю,
Того жалом колю.
(Бджола)

2. Розв’язування задачі разом

Пасіка має 20 вуликів. Один вулик дає 52 кг меду. Пасічник 2/5 всього меду залишив бджолам, а решту віддав друзів. Скільки кілограмів меду пасічник віддає друзям?

Було – 20в. по 52 кг

Залишив – ? кг, 2/5

Віддав – ? кг

1) 52 * 20 = 1040 (кг) – було

2) 1040 : 5 *2= 416 (кг) – залишив

3) 1040 – 416 = 624 (кг)

  1. Розв’язування задачі з коментуванням

– Тигр біжить зі швидкістю 440м/хв, що становить половину від швидкості леопарда. Ці тварини вибігли на зустріч один одному і зустрілися через 3 хв. Яка була відстань між ними?

1) 440 * 2 = 880(м/хв) – швидкість леопарда

2) 440 * 3 = 1320 (м) – пробіг тигр

3) 880 * 3 = 2640 (м) – пробіг гепард

4) 1320 + 2640 = 3960 (м)

V. Підсумок уроку

1.Висновок

– На що вказує чисельник?

– На що вказує знаменник?

  1. Домашнє завдання

№ 671, 672,

Додаткові завдання  

  1. Розвязання задачі з логічним навантаженням

Цілий банан і ще ¼ банана Мавпочка продає за 1 грн. Скільки коштує цілий банан?

  1. Усний рахунок
882 636 939 244 848 666 339
1

2

1

3

1

3

2

4

1

4

3

6

1

3

441 212 313 122 212 111 113

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Твердо переконана, що вдала мотивація є необхідною умовою свідомого та ефективного засвоєння нових знань, а тому пропоную Ірині Володимирівні звертати більше уваги на дану проблему, відображаючи її в конспекті уроку та в безпосередній навчальній діяльності. Спасибі.

  2. На уроці вчитель намагається за допомогою питань, різноманітних завдань досягти мети уроку, присутній міжпредметний зв’язок.

  3. Конспект уроку складений методично правильно. Вдало підібрані завдання,які сприяють актуалізації опорних знань і підготовці до сприймання нового матеріалу. Розвиток різних форм діяльності учнів. Залучення учнів до підведення підсумків уроку.