mail@urok-ua.com

Конспект уроку з математики, 5 клас

“Рівняння”

Автор: вчитель математики Пяткіна Тетяна Миколаївна

вчитель математики Пяткіна Тетяна МиколаївнаТема. Рівняння

Мета:

  • закріплення навичок складання та розв’язування рівнянь, вдосконалювати навички усного рахунку;
  • розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість, вміння правильно висловлювати думку;
  • виховувати зосередженість, допитливість, інтерес до математики, любов до предмету.

Тип уроку: застосування вмінь та навичок.

Обладнання: мультимедійні засоби, дидактичний матеріал, підручник Тарасенкова Н.А. та ін.. «Математика 5 клас»

Хід уроку

І. Організаційний момент

Любі діти, сьогодні у нас незвичайний урок! На ньому присутні гості, тому покажемо свої гарні знання та вміння. Перш ніж розпочати урок, дізнаємося його тему, відгадавши ребус

Ребус

Темою нашого уроку є «Рівняння».

II. Перевірка домашнього завдання.

На минулому уроці ми з вами вже розв’язували рівняння. Яке домашнє завдання було? (відповідь учня). Перевіримо його!

Перевірка домашнього завдання

ІІІ. Відпрацювання знань, умінь. А зараз виконаємо усно арифметичні дії чарівного ланцюжка

чарівний ланцюжок

IV. Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні ми закріпимо навички складання та розв’язування рівнянь. Перш ніж розпочати перевіримо як ви засвоїли матеріал попереднього уроку. Проведемо математичний диктант.  Записуємо в зошитах число, класна робота. Математичний диктант.

V. Актуалізація опорних знань

Кожне завдання оцінюється в 2 бали. Тому у кожного за вас є шанс отримати 10 балів.

Математичний диктант.

  1. Рівність, що містить невідоме, значення якого треба знайти – це… (Рівняння)
  2. Значення невідомого, при знаходженні якого рівняння перетворюється на правильну числову рівність – це … (Корінь рівняння)
  3. х + 25 = 40 (х=15)
  4. 2 · х = 50 (х=25)
  5. 3х + 10 = 40 (х=10)

Обмінялись зошитами з сусідом по парті. Перевіряємо відповіді.

Підніміть, будь-ласка, руки хто отримав 10 балів? А хто 8? У кого вийшло 6 балів? Вчитель виставляє оцінки.

VІ. Вдосконалення вмінь, відпрацювання навичок

Для вдосконалення вмінь та навичок розв’яжемо кілька задач з теми. № 566

  • 2х+39=81    2х=42        х=21
  • (32-у)·2=64 32-у=32      у=0
  • (х+12):2=40 х+12=80     х=68
  • (х+12) =15·3 х+12=45   х=33
  • (у-12):6=18 у-12=108    у=96
  • 3(у-17)=63 у-17=21      у=38

№570

(х-14):5=13      х-14=65   х=79

Задача

У трьох п’ятих класах учнів порівну було. Якби в кожний з них ще по три учні прибуло. То разом у трьох класах 108 чоловік стало б. Скільки учнів в одному класі спочатку було?

(х+3)·3=108     х+3=108:3      х+3=36    х=33

VIІ. Повторення

Розв’яжіть рівняння, запишіть відповідь у відповідний рядок. У виділених клітинках отримаємо слово.

Кросворд

  1. 2x – 10 = 4 Сім
  2. 3x + 8 + 5x = 16 Один
  3. 25 – 5x = 25 Нуль
  4. x + 10 + 4x = 30 Чотири
  5. 3x + 8 = 14 Два
  6. 3 · x = 30 Десять
  7. 110 : x + 10 = 20 Одинадцять
  8. x 4 + 8 = 32 Шість

Отримали слово Молодець! Ви всі сьогодні молодці, гарно попрацювали. Тож підведемо підсумки уроку

VIІІ. Підсумки уроку. Оголошення оцінок

Що сьогодні виконували на уроці?

Що зрозумів?

Що було цікавим?

Що буде корисним в житті?

ІХ. Домашнє завдання Запишіть, будь-ласка, домашнє завдання §16 № 567, 569, 573.

Урок закінчено. Дякую за увагу!

Презентація до року

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 коментарів

  1. Ознайомилась з конспектом уроку “Подорож в країну знань” вчителя Кикли Ірини Василівни. Дуже сподобався конспект уроку і думаю, що урок буде результативним, змістовним, цікавим та пізнавальним для учнів. Крім того, несе виховний зміст про захист природи .Вважаю, що продумано вчителем кожен момент уроку.Гарний конспект і дякую за можливість ознайомитись з цікавим конспектом.Гарних вам успіхів.

  2. Ознайомилась з конспектом уроку ” Рівняння” вчителя Пяткіної Тетяни Миколаївни.Дана тема завжди є нелегкою для дітей і , як правило, завжди учні допускають багато помилок. Багато в чому залежить від незнання правил учнями. Тому я б повторила правила знаходження невідомих членів рівняння на початку уроку, а ребус перемістила б в час релаксації .Усні вправи на початку уроку корисні, але можна було включити рівняння для усного розв’язання. Математичний диктант учні 5 класу пишуть довго, а тому питання диктанту, можливо, краще б було проговорити усно.Достатньо 1 балу за завдання матдиктанту. Корисним для учнів було розв’язання кросворду під час повторення, це учням цікаво не рутинно і результативно. Я дякую за можливість ознайомлення.Бажаю вам гарних успіхів.

  3. Гарний урок з ігровими елементами (кросворд, ребус). Дітям буде цікаво. Дякую за розробку урока та презентацію до нього. Успіхів в Вашій роботі!

  4. Урок дійсно дуже гарний. Правильно Підібрані завдання як для усного розв’язування так і для письмового виконання. Увагу привернув кросвод за правильного розв’язання завдань учні одержать МОЛОДЕЦЬ.

  5. Тетяна Миколаївна, дякую за цікавий, змістовий урок, яскраву, насичену інформацією презентацію. Такий урок, безумовно, стимулює пізнавальну самостійність, творчу активність та ініціативу школярів. Навчання на ньому спрямоване на підвищення їхніх знань, формування працьовитості, потрібних у житті навичок і вмінь. Бажаю Вам натхнення!

  6. Погоджуюсь з колегами: рівняння дійсно важко даються учням середніх класів, особливо, якщо мова йде про складені рівняння. А от Тетяна Миколаївна задіяла відповідні методи та засоби, щоб полегшити сприйняття учнями даної теми, налаштувала їх на плідну співпрацю. Особливо сподобався мені на етапі повторення кросворд, складений авторкою. Проте, на мою думку, варто краще продумати оцінювання математичного диктанту (можливо додати кілька пунктів), дати учням можливість заробити оцінку 5, 7 та 9.

  7. Традиційно важко сприймається 5 – ками тема “Рівняння” і Тетяна Миколаївна вдало задіяла арсенал методичних прийомів, щоб забезпечити свідоме сприйняття учнями даного матеріалу. Завдання мат. диктанту відповідають віковим особливостям та рівню розвитку дітей і максимально активізують їх готовність; пізнавальний кросвод – і перевірка знань учнів, і весела розвага. Спасибі автору за творчу розробку.

  8. Чудове поєднання математики та мультимедійної презентації. Потрібні і в той же час цікаві завдання приносять учням задоволення. Матеріал вивчається легко, без напруги. Методичне рішення подачі матеріалу вдале, правильне. Пощастило учням з такою вчителькою.

  9. Урок автора цікавий, продуманий, який закріплює навички складання та розв’язування рівнянь. Сподобались завдання математичного диктанту та кросворд. Дякую Вам))) Успіхів)))

  10. Цікавий комбінований урок з математики. Продумана система завдань для перевірки алгоритмів дій. Дуже сподобався кросворд при повторенні матеріалу. Продумана бесіда, яка б сприяла мотивації навчальної діяльності.

  11. Дуже сучасний і методично грамотно побудований урок з математики в 5 класі ,використано нестандартні форми навчання, мультимедійну дошку.Учитель активізує роботу учнів на уроці :математичний диктант,робота ланцюжком тощо.Уся робота учнів оцінюється,навіть є взаємоперевірка. Дякую за урок !

  12. Для мене, як вчителя початкових класів, цікаво було ознайомитися як продовжується вивчення теми “Ускладнені рівняння” в 5 класі. Почерпнула для себе багато цікавого. Особливо сподобався кросворд. Дякую!