mail@urok-ua.com

Конспект уроку з німецької мови для 3-го класу на тему: Im Frühling (Весною)

Автор: вчитель початкових класів Вітренко Марина Миколаївна

Вітренко Марина МиколаївнаПропоную розробку свого уроку з іноземної (німецької) мови для 3 класу на тему: Im Frühling (Весною), метою якого є повторення вивчених слів, формування виразного читання іноземною мовою, закріплення вивченого матеріалу; розвиток навичок говоріння; виховання інтересу до предмета.


 

Тип уроку: комбінований

Тема: Im Frühling (Весною)

Мета: повторення вивчених слів, формування виразного читання іноземною мовою, закріплення вивченого матеріалу; розвиток навичок говоріння; виховання інтересу до предмета.

Обладнання: віршик «Die vier Jahreszeiten» (кожному учневі); схеми «das Jahr», «Welche Blumen blühen im April»; схема конструкцій з часткою kein; слова з перекладом на повторення лексики з теми «Im Frühling», слова до вправи 1 на ст. 107 (на побудову речень).

Хід уроку:

  1. Організаційна частина.
  2. Визначення мети уроку.
  • На землі панує весна, тому наш урок присвячений саме їй. Сьогодні ми з вами повторимо слова, які ви вивчали на минулому уроці, прочитаємо текст про одне зі свят, яке відзначають весною та виконаємо цікаві завдання.
  1. Фонетична зарядка.

А зараз ми з вами підготуємось до розмови німецькою мовою.

У кожного з вас на парті лежить листочок з надрукованим віршиком. Покладіть їх перед собою!

  • Поставте свої пальчики на перший рядок, я читатиму, а ви слідкуйте і намагайтеся зрозуміти про що в ньому йде мова.Screenshot_1
  • Про що цей віршик?
  • А зараз я читатиму, а ви читаєте за мною.
  • Прочитаймо віршик всі разом.
  • А хто хоче сам прочитати вірш?
  1. Повторення вивченого матеріалу.

Формування навичок говоріння.

Отже, буває чотири пори року.  Давайте ще раз їх назвемо.

  • Wie heiβen die Jahreszeiten? (Der Sommer, der Herbst, der Winter, der Frühling.)Screenshot_2
  • Wie heiβen die Sommermonate? (Juni, Juli, August)
  • Wie heiβen die Herbstmonate? (September, Oktober, November)
  • Wie heiβen die Wintermonate? (Dezember, Januar, Februar)
  • Wie heiβen die Frühlingmonate? (März, April, August)
  • Welcher Monat ist jetzt? (Jetzt ist April)
  • У квітні дуже мінлива погода, постійно змінюється.
  • А зараз відкрийте свої підручники на ст. 106, вправа 6. Послухайте віршик:

April, April macht was er will!

Bald Sonne scheint, bald Schnee,

Bald regnet es

O weh!

Світить сонце і раптом сніг або дощ.

  • Погляньте на перший малюнок. Що на ньому зображено?

(Прочитаймо це німецькою мовою. Im April regnet es.)

  • Погляньте на другий малюнок. Що на ньому зображено?

(Im April scheint die Sonne).

  • Погляньте на третій малюнок. Що на ньому зображено?

(Im April schneit es).

  • Погляньте на четвертий малюнок. Що на ньому зображено?

(Im April blühen Blumen).

  • Погляньте на четвертий малюнок. Що на ньому зображено?

(Im April erscheint das grüne Gras).

  • А квіти якого кольору зацвітають весною?

Screenshot_3

  1. Розвиток умінь:

а) Завдання з розвитку усного монологічного висловлювання.

(Підготовча робота до тексту)

  • У квітні часто змінюється погода. І зараз ми пригадаємо яка вона буває. А щоб про це дізнатися треба виконати завдання: потрібно зіставити вирази німецькою мовою та українською (переклад).

Screenshot_4

Прочитаймо ці слова.

2) А зараз ми з вами пограємо у гру «Навпаки». Я буду показувати картинку й говоритиму що на ній бачу, а ви навпаки говоритимете що не бачите. А в цьому нам допоможе слово kein (частка не, ні), яке ставиться перед іменником і заперечує його. В цій грі нам допоможуть ось ці конструкції.

Screenshot_5

(Показую картинку і говорю, що я бачу)

  1. Ich sehe den Spatz. – Ich sehe kein
  2. Ich sehe den Regenschirm. – Ich sehe kein
  3. Ich sehe die Sonne. – Ich sehe keine
  4. Ich sehe die Blumen. – Ich sehe keine
  5. Ich sehe die Bäume. – Ich sehe keine Bäume.

б) Читання.

Ми вже говорили про те, яка у квітні мінлива погода, як раптово змінюється стан неба. Але крім того квітень ще й жартівник, пустун. У квітні ми відзначаємо дуже веселе свято.

  • Яке свято відзначають 1 квітня? (День сміху)
  • Так, в цей день люди жартують один з одного, розповідають цікаві історії із життя. Саме про те, як один хлопчик пожартував з іншого ми дізнаємося із тексту на ст. 106. Текст називається Regenschirme (тобто парасольки).

1. Поставте свої пальчики на перший рядок. Я читатиму, а ви слідкуйте пальчиками й намагайтеся зрозуміти про що йде мова в цьому тексті-жарті.

2. Тепер прочитайте текст пошепки, щоб я вас чула. Читайте уважно, бо після цього я перевірю, як ви зрозуміли текст.

Отже, про що цей жарт?

3. А зараз читаємо текст кожен по реченню (ланцюжком) та

перекладаємо.

4.. Знайдіть і прочитайте в тексті таке речення:

            1) На вулиці йде дощ, потім сніг.

            2) Я не бачу парасольок.

            3) На вулиці сидять 6 горобців.

            4) Ти уже бачив?

            5) «Що? Що?» запитує Ганс і біжить до вікна.

Фізкультхвилинка

Bummi turnt 1,2,3,4

Und mit Bummi turnen wir.

Hände hoch!

Hände unten!

Hände rechts!

Hände links!

(Учні повторюють 2-3 рази)

в) Завдання з розвитку усного монологічного висловлювання.

  • А зараз ми виконаємо вправу 4 на ст. 107, щоб закріпити наші знання про зміни в природі весною. (Відповіді на запитання)
  • 1) Brauchen Spatzen wirklich Regenschirme?

(Die Spatzen brauchen keine Regenschirme.)

  • 2) Macht du auch am ersten April Späβe?

(Ich mache auch am ersten April Späβe.)

  • 3) Wie sind die Bäume und Graβ?

(Die Bäume und Graβ sind grün.)

  • 4) Was machen die Kinder gern?

(Die Kinder spielen gern.)

  • 5) Gibt es noch Schnee im Mai?

(Es gibt kein Schnee im Mai.)

  • 6) Welche Blumen blühen im Garten?

(Weiβe (rote, gelbe, orange, blaue, rose) blühen im Garten.)

г) Письмо.

Діти, уявляєте, коли я йшла до вас на урок, то піднявся сильний вітер, і всі слова в реченні змішались і тому змінився порядок. Допоможіть мені відновити правильний порядок слів у реченні.

  • а)

Screenshot_6

  • б)

Screenshot_7

  1. Домашнє завдання.

Повторити слова на ст. 107.

  1. Підсумок уроку.

Ви сьогодні добре попрацювали, виконали багато вправ, а разом з тим повторили слова й визначили, які зміни відбуваються в природі весною. Але не можна сказати, що весна – найкраща з усіх пір року. Пори року повторюються, але все одно кожен рік відрізняється від попереднього. Вчіться спостерігати та любити природу. Адже головне для нас усіх – зберегти її. Щоб завжди нас радували і сонечко, і сніжок, і зелена травичка, і листочки.

На цьому наш урок закінчено.

Steht auf! Auf Wiedersehen!

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *