mail@urok-ua.com

Конспект уроку з образотворчого мистецтва “Осінній натюрморт”, 4 клас.

Автор: вчитель початкових класів Лиштван Ольга Анатоліївна

Лиштван Ольга АнатоліївнаПід час уроку учні продовжують знайомство з різними видами і жанрами образотворчого мистецтва; розширюють знання про натюрморт; вчаться малювати натюрморт, розвивають вміння виконувати малюнок в певній послідовності та знайомляться з репродукцією картини А.Ерделі “Натюрморт”.


 

 

Тема. Малювання композиції «Осінній натюрморт».

Мета.

Навчальна: продовжити знайомство з різними видами і жанрами образотворчого мистецтва; розширити знання про натюрморт; вчити учнів малювати натюрморт, передаючи правильне розміщення, розміри, форму, пропорції і колір предметів;

Розвивальна:  розвивати вміння виконувати малюнок у певній послідовності; передавати форму предметів акварельними красками; розвивати окомір, образне мислення, кольоросприйняття, стимулювати розвиток творчого потенціалу, дрібну моторику руки, сприяти формуванню вмінь працювати за зразком і вказівками.

Виховна:виховувати любов до природи, почуття естетичної насолоди, охайність, спостережливість, культуру поведінки ата праці.

Тип уроку: комбінований.

Техніка виконання: живопис.

Обладнання: альбоми для малювання, кольорові олівці, акварельні фарби, репродукція картини А.Ерделі «Натюрморт», фрукти, овочі, таблиця «Види образотворчого мистецтва», аудіозапис пісень про Україну.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Нам дзвінок сповістив

Час за парти сідати

Уважними бути,

Урок починати!

Девіз уроку: «Ми працю любимо що в творчість перейшла»

ІІ. Актуалізація опорних знань

  • Моніторинг якості знань з «Образотворчого мистецтва».

Тести.

  1. Образотворче мистецтво включає:

а) живопис, скульптуру, графіку;

б) звуки, музику;

в) прозу, поезію.

  1. Основні кольори – це:

а) чорний, білий, сірий;

б) зелений, жовтий, блакитний;

в) жовтий, червоний, синій.

  1. Похідні кольори утворюються:

а) змішуванням основних;

б) додаванням білого кольору до основного;

в) додаванням чорного кольору до основного.

  1. До теплих кольорів належать:

а) червоний, оранжевий, жовтий;

б) зелений, синій, блакитний;

в) чорний, синій, білий.

  1. Які кольори не є контрастними:

а) білий – чорний;

б) блакитний – зелений;

в) жовтий – фіолетовий.

2) Які види образотворчого мистецтва ви знаєте? (За таблицею).

3) Які жанри образотворчого мистецтва ви знаєте:

Анімалістичний – зображення тварин.

Побутовий – сцени з повсякденного життя.

Історичний – зображення історичних подій.

Батальний – воєнні події (битви, епізоди війни).

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

  • Вступна бесіда.

Подивіться на репродукції картин різних художників у підручнику на сторінці 22.

  • Назвіть предмети зображені на них.
  • Що об’єднує ці картини?

С.23 – Знайомство зі змістом статті.

С. 22 – Вірш.

2) Словникова робота

Натюрморт – картина, на якій зображено групу неживих предметів (квіти, овочі, фрукти, предмети домашнього вжитку, риба, дичина, тощо)

3) Історія виникнення натюрморту (Перший натюрморт).

4) Познайомимося з репродукцією картини Адальбера Ерделі «Натюрморт»

5)Дидактична гра «Чарівна торбинка».

  • Не дивлячись, обмацати предмети і назвати їх.
  • Що нам допомогло правильно впізнати ці овочі і фрукти? (Форма, розмір)
  • Саме форма і розмір допоможуть нам сьогодні зобразити ці дари осені в своїх роботах.

ІV. Практична робота

1) Давайте згрупуємо свої натюрморти і працювати будемо у творчих групах:

– І група – малює  натюрморт «Фрукти»;

– ІІ група – малює натюрморт «Овочі».

2) Знайомство з послідовністю виконання роботи. (Підручник ст. 24.)

План виконання роботи.

  1. Спочатку визначте розташування предметів.
  1. Потім олівцем намітьте їх загальну форму

Screenshot_1

  1. Порівняйте малюнки з натурою і переходьте до деталей (плями, смуги, корінці та інше).
  1. Тепер починаємо малювати фарбами.

Спочатку потрібно на палітрі підібрати найсвітліший колір предмета, а потім вкрити ним всю поверхню малюнка, крім відблиску, він залишається білим.

Фарба повинна стікати зверху вниз.

Затінені частини предмета перекрийте тим самим кольором, але темнішого тону. Якщо вам треба підсилити той чи інший колір малюнка, то вкрийте його тією ж фарбою ще раз (Не більше 2-х разів! Бо акварель втратить свіжість і яскравість.)

Продумайте свої композиції і приступайте до роботи!

Але пам’ятайте правила роботи на уроці:

  1. Будьте уважні і охайні.
  2. Будьте обережні з гострими кінчиками пензлів.
  3. Надійно поставте скляночку з водою.
  4. Працюйте спокійно, бер різких рухів.
  5. Не відволікайтесь самі і не заважайте іншим.
  6. Користуйтесь серветками.
  7. Пам’ятайте про порядок на робочому місці.

І пам’ятайте, що девіз нашого уроку «Ми працю любимо, що в творчість перейшла». А ми на наших уроках вчимося розвивати свої творчі здібності.

Супроводжувати нашу роботу буде музичний колаж пісень про Україну та рідний край.

ІІІ. Практична робота.

Пам’ятайте, що під час нашої виставки-вернісажу кращих робіт ви повинні будете захистити свою роботу; розказати, як ви розташували предмети, як показали відблиски і тіні.

ІV. Підсумок уроку.

  • Вернісаж кращих робіт.
  • З яким видом образотворчого мистецтва ми сьогодні познайомилися?
  • Що таке натюрморт?
  • Як треба розташовувати предмети? (Ближчі – нижче, дальші – вище).
  • Як наносимо фарбу? (Від світлого кольору до темного).

 

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Судячи з конспекту уроку Ольги Анатоліївни її уроки образотворчого мистецтва мають важливе естетичне виховне значення для дітей, під час них за допомогою різних форм і методів розвиваються естетичні смаки і можливості, зацікавленість, формують творчість дитини (практична робота), розвивають її емоційно-почуттєву сферу, нестандартне мислення, вміння бачити прекрасне у навколишньому (натюрморт). Дякую за любов до мистецтва.

  2. Показано забезпечення цілісного сприйняття теми «Осінній натюрморт» засобами різних видів мистецтва. Багато творчості, що мені дуже подобається! Величезна робота проведена педагогом. Велике спасибі за урок! Успіхів вам!

  3. Достатньо вдалий приклад комбінованого уроку. Тестові завдання, як моніторинг якості знань з образотворчого мистецтва, не тільки дають можливість перевірити рівень підготовки дітей до уроку, а й налаштовують їх на свідоме та продуктивне засвоєння нового матеріалу. Продуманістю відзначається подача нового матеріалу : евристична бесіда, словникова робота, екскурс в історію та “Чарівна торбинка” дають основу для творчої практичної діяльності.

  4. Урок побудований методично вірно. Доцільно продуманий хід уроку з переходами від одного виду діяльності до другого (бесіда, сприйняття, творча робота та ін.) У початкових класах обовязковим є зразок учителя та його аналіз, а на цьому уроці він відсутній.