mail@urok-ua.com

Конспект уроку з природознавства на тему: “Які культурні рослини вирощують у твоєму краї?”

Автор: вчитель початкових класів Якімова Катерина Миколаївна

Screenshot_1Одним з пріоритетним завданням галузі «Природознавство» є розвиток розумових здібностей учнів, пізнавальної активності та самостійності, здатності до творчості, самовираження і спілкування.Аналіз наукової літератури та досвід вчителів засвідчив, що для успішного формування природознавчої компетентності вивчення природознавства в початковій школі повинно орієнтуватися на компетентнісно орієнтований підхід із використанням сучасних освітніх технологій, фронтальні, індивідуальні та колективні форми роботи із застосуванням інноваційних методик, використанням інформаційно-комунікаційних засобів.


 

Тема:  Які культурні рослини вирощують у твоєму краї?

Мета: формувати уявлення про різноманітність культурних рослин рідного краю; вчити класифікувати їх на овочеві, зернові, плодово-ягідні; розвивати спостережливість, вміння аналізувати, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки;показати багатство і красу рослинного світу;виховувати бажання доглядати за культурними рослинами, бережливе ставлення до  хліба.

Тип уроку: відкриття нових знань

Обладнання: малюнки живої природи і неживої природи; роздатковий матеріал: фішки, лупа; роздатковий матеріал: малюнки культурних рослин; малюнки овочів  і фруктів, постер «Моя ділянка», кольорові олівці, підручник.

Хід уроку

І. Ситуація створення емоційного настрою.

Усміхніться всім навколо:

Небу, сонцю, квітам, людям,

І тоді обов’язково

День тобі веселим буде.

Усміхніться один одному і починаймо працювати.

1.Вправа «Погода».

– Яка зараз пора року?

– Який місяць?

– Яке число?

– Тепло чи холодно надворі?

– Який стан неба?

– Чи були сьогодні протягом дня опади?

II. Створення ситуації успіху.

  1. Подивіться ілюстрації.

– Яка буває природа?

  1. Вибрати об’єкти які відносяться до живої природи.

– Назвіть ознаки живої природи?

  1. Гра « Я викликаю».
  • Трав’янисті рослини;
  • Дерева;
  • Кущі.

ІІІ. Ситуація ціле визначення.

  1. Відшукування листочків.

 

Screenshot_1

ІV. Ситуація пошуку спільного засобу дії.

  1. Запитання уроку
ЯКІ? ДЕ? ДЛЯ  ЧОГО? ЯК?

V. Ситуація розриву.

  1. Аналіз життєвої ситуації: «Чи можливо вирощувати банани в нашій місцевості?».
  2. Відгадування загадок і вивішування на постері.
  • Довгий зелений, добрий солоний,

Добрий і сирий. Хто він такий? ( Огірок)

  • Зелений чуб, червоний бік,

Смачний із нього чавлять сік.

Ґадзині варять з ним борщі,

Росте в городі на кущі.

(Помідор)

  • Сидить Марушка в семи кожушках.

Хто її роздягає, той сльози проливає.

(Цибуля)

  • Печуть мене, смажать і варять,

Їдять мене і дуже хвалять.

(Картопля)

  • Помаранчева і гарна,

У землі сиджу не марно:

Соковита, солоденька,

Вже я стала чималенька.

Собою пригощу дитину.

Хай корисну з’їсть _ _ _ _ _ _ _ _.

(Морквину)

  • Чи то жовта,

Чи то синя

Соковита господиня.

Чи то сонце,

Чи то злива —

Пригостить нас влітку…

(Слива)

  • Соковите, червоненьке,

Круглобоке, солоденьке.

(Яблуко)

  • Мовби на одній нозі.

Він зростає на лозі.

Подивись скоріш в віконце —

Грона сповнені всі сонця!

Кожен скуштувати рад

Соковитий…

(Виноград)

  • Лампочка вгорі висіла,

Стала смачна, пожовтіла.

Діти лампочку зірвали,

З апетитом скуштували.

(Груша)

VІ.  Ситуація застосування нових знань.

  1. Спільне відкриття нових знань. Засаджування плодами рідного краю.

ПОЛЕ
(зернові)

Screenshot_2

Screenshot_3

Screenshot_2

VІІ. Ситуація узагальнення.

  1. Відповіді на запитання.
  • Де ростуть овочеві?
  • Де ростуть плодово-ягідні культури?
  1. Робота в парах (за підручником ст.78)
  2. Перевірка виконання.
  3. Фізхвилинка «Зайчик»

Сірий зайчик скік та скік,

По капусту він прибіг.

Нахиливсь, зірвав головку,

Але й мав собі морковку.

Поки в ліс її приніс,

Мокрий став у нього ніс.

  • Що збирав зайчик?
  • До яких культур вони відносяться?
  1. Слухання вірша.

Він потрібен всім

у  кожній хаті,

і їси його щоранку ти.

Щоб він був,

то треба працювати,

а як є –

то треба берегти.

VІІІ. Ситуація застосування нових знань у нестандартних умовах.

  1. Дослідницька робота в групах.
  • Розглядання за допомогою лупи запропоновану крупу.
  • Розповідь членів групи про користь крупи,
  • Добір прислів’їв про користь культурних рослин .
  1. Виставка зразків круп.

ІХ. Рефлексія.

1.Скринька запитань.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок. Рейтинг публікації: 0 з 5)
16

А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарів

  1. Дорослим здається, що діти багато знають про культурні рослини, однак це далеко не так. Ви запропонували методику проведення, яку кожен може підлаштувати під себе. І це дуже цінно. Кожен у своєму краї знайде щось особливе, про що захочеться розповісти, ви надаєте широке поле для діяльності педагога. Думаю діти унесли багато цікавого з Вашого уроку.

  2. Дякую за цікавий матеріал, Катерино Миколаївно. Все зроблено з любов ю до дітей, видно, що ви вчите дітей розвивати спостережливість, вміння аналізувати. У вашій розробці сподобалася ситуація пошуку спільного засобу дії та аналіз життєвої ситуації: «Чи можливо вирощувати банани в нашій місцевості? Поміркувалла саме і я, хочва вже доросла людина. Молодець. Саме такі вправи вчать дитину бути спостережливою, вчать аналізувати явища природи. Цікавим була, на мою думку, ситуація застосування нових знань у нестандартних умовах( дослідницька робота та робота з добіру прислів’їв про користь культурних рослин). Натхнення вам у вашій праці.