mail@urok-ua.com

Конспект уроку з української мови “Без верби і калини нема України”. Іменник.

Автор: Вчитель української мови та літератури Гоц Тетяна Миколаївна

Screenshot_5Урок допомагає поновити, систематизувати знання учнів про іменники, вдосконалити навички розпізнавання, вживання у мовленні; збагачувати словниковий запас учнів, розвивати вміння використовувати іменники відповідно мовленнєвої ситуації; виховувати любов до рідної землі та повагу до її народних символів.


 

Урок – мандрівка «Без верби і калини нема України». Іменник

Мета: поновити, систематизувати  знання учнів про іменники, вдосконалити навички розпізнавання, вживання у мовленні; збагачувати словниковий запас учнів, розвивати вміння використовувати іменники відповідно мовленнєвої ситуації; виховувати любов до рідної землі та повагу до  її народних символів

Обладнання: інтерактивна дошка,  ноутбуки, вишитий рушник, кошик з вербою та калиною

Тип уроку: закріплення знань, умінь і навичок

 Хід уроку

I  Організаційний момент

II  Повідомлення теми та мети уроку

Слово вчителя  (під «Звуки природи» [посилання])

− Доброго дня, дорогі діти! Сьогодні у нас з вами не звичайний урок, а урок-мандрівка, який називається «Без верби і калини нема України». А мандруватимемо ми  не далекими загадковими країнами, а широкими  долинами, пахучими  берегами, квітучими  гаями рідної нашої неньки − України.  Чарівну природу української землі описано у творах, оспівано у піснях. Тож , мандруючи, ми з вами ще раз попрацюємо над темою «Іменник» (вчитель ознайомлює  присутніх з метою уроку, діти записують дату та тему в зошити).

III  Актуалізація опорних знань.

Зупинка   «На галявині»

Інтерактивна вправа « Мозковий штурм»

Іменник – частина мови, що…

– означає…

– відповідає на питання…

– змінюється за…

– бувають назвами…

– у реченні може бути…

IV Закріплення знань, умінь і навичок

 Зупинка «Легенди  про народні символи»

Робота  в групах « Знайди іменник» (Одна група працює з легендою про калину [посилання], друга – з легендою про вербу [посилання])

– А тепер вам потрібно записати одне речення за вибором і визначити якими членами речення виступають іменники.

– Молодці, ви добре попрацювали, а тепер йдемо далі.

А ось і зупинка « Музичний ліс»!

Гра «Хто більше»

–  Прослуховуючи  фрагмент пісні  «Ой  є в лісі калина»,  ви повинні запам’ятати та записати якомога більше іменників.

Зупинка «Здоровя – це важливо»

                                     Фізкультхвилинка для очей

Зупинка «На березі»

Пазл «Роди іменників» [посилання]

– Здавна українці вважали своїми символами вербу і калину. Навіть важко уявити собі українське село без цих одвічних супутників.

Наступна зупинка «Під вербою»

Інтерактивна гра «Власні та загальні назви» [посилання]

– А тепер наша стежина привела нас до зупинки « Біля калиноньки». Калинонька дарує нам нове завдання.

Інтерактивна вправа  «Відміни іменників» [посилання] (виконувати завдання на інтерактивній дошці та записувати в зошити)

V  Підсумок уроку

– Дорогі  хлопчики і дівчатка! Ми з вами і не помітили, як дійшли до останньої зупинки, яка називається «Ми  любимо Україну!». А залишилось нам лише одне завдання.

Вправа «Мікрофон»

– Мені цей урок…

– Я дізнався нового про…

– Мої очікування…

– Для себе я чітко запам’ятав…

– Після нашої мандрівки…

– Народні символи України…

– Я щаслива людина, бо…

(Вчитель дякує учням за плідну працю та приємно проведений час)

VI  Домашнє завдання

– Провідміняйте  іменники калинонька, вербиченька; складіть твір-мініатюру «Без верби і калини нема України»

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 коментарів

  1. Сама вже назва роботи є дуже креативною. Думаю, що така подорож учнів точно не залишить байдужими, а принесе багато позитиву та нові знання. Домашнє завдання сподобалось. Дякую за матеріал.

  2. На уроці значна увага приділяється повазі до народних символів України, учні навчаються та дізнаються багато нового . Урок не перевантажений вправами, гадаю, діти встигнуть закріпити отримані знання в помірному темпі. Добре , що надаються посилання.

  3. Гарний конспект уроку. Цікаве поєднання різного типу завдань. Але я , напевно, дещо попрацювала над зупинками, аби вони були об’єднані між собою краще ( якимось поняттям) , а то виходить галявина – легенди -на березі … А ще б не завадила презентація зупинок. Загалом же , помітно , що конспект складено творчою людиною. Дякую за Вашу роботу та бажаю успіхів.

  4. Автор творчо підійшов до уроку, дібрав цікаві форми роботи. Ще мені дуже сподобалися назви станцій – цікаві і поетичні. А використання інтерактивних вправ – цікава форма роботи для дітей будь-якого віку.

  5. Досить цікавий урок з використанням мультимедіа, діти такі уроки дуже люблять, розроблений в ігровій формі, що активізує учнів та сприяє досягненню мети уроку.

  6. Тетяно Миколаївно, урок зроблений корисно для учнів, методично вірно. Цікаво, що етапи уроку ви надаєте як зупинки: зупинка «На галявині», зупинка «Здоров’я – це важливо», зупинка «На березі», зупинка «Під вербою», зупинки « Біля калиноньки». У роботі є посилання. Тобто ваша робота кропітка, цікава. Дуже добре.

  7. Тетяно Миколаївно! Урок витриманий у постійному пошуку знань.Цікаві завдання дібрані відповідно культурологічної теми.Використані інтерактивні вправи та інтерактивна дошка.Все це спонукатиме дітей до плідної співпраці.Гарний урок.Дякую