mail@urok-ua.com

Звук [Ш], позначення його на письмі буквами Ш, ш (ша)

Автор: вчитель-логопед Вздихалкіна Єлізавєта Олександрівна

Мета: Закріплення навичок правильної звуковимови звука ш в словах, реченнях, зв’язному мовленні.

Завдання:

  • закріплення навичок правильної звуковимови звука ш в словах, реченнях, зв’язному мовленні;
  • розвиток фонематичного сприйняття та слуху;
  • розширення й уточнення словника;
  • розвиток пам’яті, просторової орієнтації;
  • розвиток дрібної моторики рук;
  • виховання самоконтролю.

Обладнання: малюнки.

Хід заняття:

  1. Артикуляційна гімнастика.
  • «Оплески язичка»;
  • «Почистити зубки»;
  • «Смачне варення»;
  • «Гойдалка»;
  • «Годинник»;
  • «Гойдалка» – «Годинник»;
  • «Чашечка».
  1. Постановка мети заняття.

На столі малюнки: шапка, мишеня, м ’яч, машинка, кішка

– Що зображено на малюнках? Що розташовано у центрі? (у правому верхньому куті, у лівому нижньому куті, у лівому верхньому куті, у нижньому правому куті?)). Який малюнок зайвий? Чому?

– Назвіть 1-й звук у слові шапка?Назвіть звук, який найчастіше чується у словах? Цей звук сьогодні головний, тому постарайтеся вимовляти його правильно.

  1. Уточнениння артикуляційного укладу та характеристика звука Ш. Обговорення різниці звуків ш і букви Ш.
  1. Введення героя (дівчинка Шипілочка).

Завдання від Шипілочки:

Згадати віршики, які ви знаєте на звук ш.

  1. Фонематичне сприйняття звука Ш:

Гра «Впіймай звук Ш»

Серед ряду слів, які будуть названі, вам треба упіймати, плеснувши у долоні, звук ш і потупотіти ногами, якщо почуєте у слові звук ж.

Жабка, машина, шуба, жайворонок, жито, шило, мишеня, кошеня, ягня, пшоно, каша, Маша.

-придумай свої слова зі звуком Ш.

  1. Фізхвилинка. Віршик «Шматок сальця».

Розвиток дрібної моторики. Склади малюнок з сірників «Мишеня»

Малюнок з сірників

  1. Автоматизація звука Ш у словах:

 Гра “Живе – неживе

На карточці зображені: машинка, кішка, пушка, мишка, шишка, шафа.

– Назвіть “живі” предметы. (потім”неживі”)

Карточка прибираються.

– Згадайте, які «живі» предмети були зображені, а тепер назвіть по памяті нежеві предмети. Складіть речення з будь-яким із слів.

  1. Автоматизація звука Ш у словосполученнях, реченнях.

– Шипілочка придумала вам цікаве завдання. Необхідно послухати речення і виправити їх, бо кожне з них має помилки. Давайте спробуємо виправити речення.

– Лист пише дідуся.

– Наша мишка піймала кішку.

– Камінчик знайшов Пашу.

– На шубу вішають вішалку.

– Камиші сидять у жабці.

– У картоплю поклали мішок.

– Шматок сальця з’їло мишеня.

  1. Автоматизація звука Ш у зв’язному мовленні.

– Послухайте розповідь Шипілочки про дуже смачну кашу і пригадайте, як треба вимовляти звук ш у словах.

Маша і Даша їдять пшоняну кашу.

Пшоняну кашу роблять із пшона.

Пшоно купила бабуся.

Бабуся наварила горщик пшоняної каші.

Кашкою нагодувала кішку.

  1. Підсумок заняття.

– Про який звук сьогодні ми з вами говорили на занятті?

– Пригадайте його правильну артикуляцію.

– Зараз перед вами лежить чорно-білий малюнок. Замалюйте будь-ласка тільки букви Ш і побачите, що у вас вийде.

Додаток

Вимова звуку Ш

Подобається
Подобається У захваті Ха-ха Ого Сумно Злість
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки. Рейтинг публікації: 4 из 5)
ВАС ТАКОЖ МОЖУТЬ ЗАЦІКАВІТИ:
Easy English Збірка віршів – презентацій лексики для учнів початкової школи Easy English Збірка віршів – презентацій лексики для учнів початкової школи Автор: вчитель англійської мови Семенюк Валентина Миколаївна Методичний посібник – поурочні міні-презентації до підручника...
Інтегрований урок фізичної культури, «Олімпійський тиждень», для учнів початкових класів із застосуванням інтерактивних технологій... Інтегрований урок фізичної культури, «Олімпійський тиждень», для учнів початкових класів із застосуванням інтерактивних технологій Автор: вчитель фізичного виховання Міщенко Світлана Юріївна Познайо...
Конспект індивідуального логопедичного заняття на тему: “Автоматизація звука р. Підготовка артикуляційного апарату для постановки звука л”... Конспект індивідуального логопедичного заняття на тему: "Автоматизація звука р. Підготовка артикуляційного апарату для постановки звука л" Автор: вчитель-логопед Бойкова Тетяна Валеріївна Матеріал д...
2903

Відгуки та пропозиції

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Багато різноманітних вправ, ігор для перевірки алгоритмів дій. Використано різні види наочності. Ефективне використання дидактичного матеріалу під час уроку. Методично правильно побудований урок.