Екскурсія в лікувальний заклад для ознайомлення з роботою рентген-кабінету
Автор: керівник гуртків Суха Вікторія Володимирівна
Керівник гуртка: Суха В. В.
Дата: 10.12. 2013.
Гурток: «Юні медики»
Присутні: чол. (24-6)
Мета відвідування:
Тема заняття: Екскурсія в лікувальний заклад для ознайомлення з роботою рентген-кабінету.
Мета заняття: ознайомити учнів з особливостями роботи рентген-кабінету; сформувати знання про лікарні та медичні прилади, що застосовуються в медичній практиці; узагальнити знання з теми «Опора й рух». Розвивати спостережливість та порівняння, увагу, уяву, пізнавальний інтерес, мислення, мовлення, вміння робити відповідні висновки. Сприяти формуванню навичок мислення високого рівня – аналізу, синтезу, оцінювання. Продовжити формувати вміння працювати з різними джерелами інформації. Виховувати співчуття до хворих.
Обладнання: блокнот, олівці, фотоапарат.
Тип заняття: узагальнення знань – екскурсія.
Хід заняття | Коментарі |
1. Організаційний момент 1.1. Привітання гуртківців. 1.2. Перевірка присутніх. 1.3. Цільовий інструктаж. 2. Актуалізація опорних знань 2.1. Бесіда. 2.2. Тестування. 3. Мотивація навчальної діяльності Оголошення теми та мети заняття 3.1. Постановка проблемного питання. 4. Підготовка до екскурсії 4.1. Бесіда про місце проведення екскурсії та правила поводження в поліклініці. 4.2. Маршрут на об’єкт спостереження. 4.3. Ознайомлення з завданнями екскурсії. 5. План проведення екскурсії. 5.1. На місці нагадування теми, мети та завдань екскурсії. 5.2. отримання індивідуального завдання, яке виконується безпосередньо при спостереженні. 5.3. Розповідь вчителя або лікаря про найважливіші деталі рентген-кабінету. 5.4. Гра « Треба – не можна». 6. Систематизація, узагальнення та закріплення навчального матеріалу 6.1. Самостійна робота. 6.2. Вправа «Впізнай за описом». 6.3. Дидактичне завдання «Хто краще запам’ятав». 6. Підсумок заняття 6.1. Захист звітів по екскурсії. 6.2. Рефлексія. Кожен висловлює свої враження від екскурсії. 6.3. Аналіз діяльності учнів. |
|
Дуже цікава ідея для проведення профорієнтаційної роботи на прикладі одного заняття гуртка “Юні Медики” провела Вікторія Володимирівна. Впевнена, що екскурсія до лікувального закладу поповнила знання учнів з даної професії і можливо допомогла зупинити свій вибір для майбутнього життя у когось з учнів. Дякую.
Дякую за ідею провести екскурсію до лікувального закладу. Побажання: розписуйте, будь ласка, детальніше хід ігор, що Ви використовували під час заняття.