Конспект заняття з фізкультури для дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку
Автор: вихователь-методист Шрамко Наталія Миколаївна
Мета: формування у дітей бажання займатися фізичною культурою та спортом, формувати у дітей потребу до здорового спосібу життя.
Завдання: розвивати окомір під час метання, вправність під час лазіння та вправ з рівноваги; зміцнювати м’язи спини та черевного пресу; розвивати рухові якості: силу, рівновагу, координацію, орієнтацію у просторі та часі, влучність, швидкість реакції; навчати прийомам самомасажу. Формувати уяву про навколишнє середовище.
Обладнання: ціль вертикальна, гімнастичні лави – 2 шт., гімнастичні палиці та «м’ячі-квіти» (за кількістю дітей), коригувальні килимки, дуги 2 шт. (висота 50см), гімнастична стінка, похила дошка, «пальми» 3шт., «ліана», обручі – 3 шт., «банани» – 8 шт., «ананас»- 2 шт., корзини – 4шт., «змійки» – 6 шт., іграшки тварини.
Хід заняття
1. Вступна частина ( до 5 хв.)
1. Шикування в шеренгу.
Привітання.
Ведучий:
Зібрались ми сьогодні на змагання
Приготувалися з самого рання
Бо Джунглі нас кличуть, дізнатись вже час –
Що може та вміє тут кожен із нас.
Сьогодні у подорож відправляться дві команди Хижакі та Травоїдні:
Наше свято починається, команди представляються!
Хижаки:
Хоч зовні ми і хижі
Та у душі веселі!
Травоїдних ми вітаєм
Перемоги ми бажаєм!
Травоїдні:
Ми команда травоїдних
Всі ми гарні та стрункі
Наші шанси перемоги
Дуже дуже великі!
Ведучий: Діти, а зараз ми вивчемо бойовий заклик. Коли я кажу ”Джунглі”! , ви голосно відповідаєте ”кличуть”. І так ”джунглі ”!
Діти : Кличуть!
2. Вправа для корекції порушень постаті «Ставимо вітрила».
3. Дихальна гімнастика «Кораблик та вітер».
4. ЗРВ у русі: повзання сидячі одне за одним «пливемо у човні»;
ходьба на зовнішньому боці стопи «Спускаємось по трапу»;
ходьба звичайна;
на внутрішньому боці стопи – «туземська стежка»;
ходьба в напівприсіді, повному присяді «під ліанами у хащах»;
« поляна павуків»; повзання «пітон КАА»;
біг повільний «пума крадеться», швидкий з вистрибуванням «тигри», спиною уперед «обережні зебри»; ходьба звичайна.
Під музику «Денс – крос» .
Перешикування у три колони.
2. Підготовча частина ( до 7 хвилин).
ККГ «Чарівна палиця» – ізометричні вправи з гімнастичною палицею з використанням елементів методики Бубновського С. М. та стретчінг-вправ (під звуки природи). Вправи виповняються з максимальним напруженням від 10 до 20 секунд, чергуючи з розслабленням.
№ | Назва вправи, фото | Опис вправи |
1 | Самомасаж «Здобудемо вогонь». | В. п. стоячи – палка широким хватом вертикально. Крутимо палицю між долонями у швидкому темпі. |
2 | «Закрути ліану». | В. п. стоячи – палиця горизонтально руки хватом зверху на відстані 10-15см. Плавно зкручуємо палицю однією рукой на себе, а іншою від себе. Утримуємо зусилля до 12-15 секунд, потім повільно розслаблюємося. |
3 | «Розтягни ліану». | В. п. стоячи – палка широким хватом, 1- розтягувати палицю у різні боки, 2 – стискати палицю. |
4 | «Пітон за спиною». | В. п. стоячи – палка за спиною, широким хватом, те ж що й вправа №3. |
5 | «Сховаємось від тигра» | В. п. – сидячи, руками з палицею торкатись носків. |
6 | «Не замочи ніжки» | В. п. – сидячи, руки угору, кут ногами, тримати 15- 20 с. |
7 | «Зробимо місток через струмок» | Міст з в. п. лежачи на спині – діти високого рівня, «кошик» – інші діти. |
8 | «Великі гори» | Стійка на високих чотирьох. |
9 | «Вправні мавпочки» | Стрибки через палицю. |
Ходьба звичайна з дихальними вправами.
Майстер-клас. Батьки стають у четверту окрему колону та виконують вправи з дітьми.
Перешикування у колону по одному, ділення на «травоїдних» (основна фіз. група), «хижаків» ( підготовча фіз. група).
3. Основна частина ( до 15-16 хвилин).
«Смуга перешкод».
Велика зала.
Ходьба з м’ячем з підстрибуванням до «анаса» та «банана», підвішених на різній висоті; ходьба по гімнастичній лаві – «стежка змій» переступаючи через «змійки» м’яч- «квітка» над головою – зістрибнути в обруч, «збери тропічні фрукти» – метання м’яча в вертикальну ціль «кокос», «ананас» та «банан» (підвішених до вертикальній цілі на різній висоті).
Мала зала.
Лазіння по похилій дошці по «ліані» з переходом на гімнастичну стінку, по гімнастичній стінці різними способами (у висоту та приставним кроком з переходом на сусідній проліт) – «збір бананів» (підвішених на різній висоті), проповзання у «тонель алігаторів» під дугою не торкаючись підлоги боком уперед, «туземська» ходьба по «камінцях» – масажних килимках – все 3 рази
Рухлива гра «Джунглібол» ( з батьками).
2 команди стають по 2 сторони мотузки «ліани» натягнутої посередині зали. По сигналу вони перекидають м’ячі «квітки» різними способами через мотузку на бік іншої команди.
За фінальним сигналом , на чієй стороні залишиться меньше м’ячей , та команда й перемогла.
4. Заключна частина ( до 3х хвилин).
Психогімнастика «Палуба».
Дихальна гімнастика «Кораблик та вітер».
Коригувальна ізометрична вправа «Міцний кокос».
Шикування у шеренгу. Підведення підсумків.
Флешмоб з батьками.
Індійський танок «Адама».
Цікаве нетрадиційне заняття з фізкультури.Добре, що вихователь здійснює поділ діей на фізкультурні групи: основну і підготовчу. Це похвально.А батьків краще залучати не до занять, а до розваг.