mail@urok-ua.com

Конспект заняття з математичного розвитку дітей середнього віку на тему: “Подорож до зірок.”

Автор: вихователь Салій Ганна Іванівна

Screenshot_19Це заняття з математичного розвитку для дітей середнього віку розроблено щоб удосконалювати знання дітей про геометричні фігури , розвивати вміння складати з частин ціле, закріплювати навички кількісної та порядкової лічби,закріпити вміння додавати та віднімати по одному, розвивати мовлення дітей, закріпити знання по темі «Космічний простір», розвивати дрібну та загальну моторику, виховувати акуратність та самостійність.


 

Тема: «Подорож до зірок»

Мета: удосконалювати знання дітей про геометричні фігури , розвивати вміння складати з частин ціле, закріплювати навички кількісної та порядкової лічби,закріпити вміння додавати та віднімати по одному, розвивати мовлення дітей, закріпити знання по темі «Космічний простір», розвивати дрібну та загальну моторику, виховувати акуратність та самостійність.

Матеріал до заняття: цифри-магніти, картки для гри «Число та цифра», набори геометричних фігур для кожної дитини, макет зоряного неба.

Хід заняття.

  1. Організаційний момент. Привітання.
  • Діти, щоб день був сонячним та лагідним, ми повинні привітатися з гостями та один з одним.
  1. Повідомлення теми заняття.
  • Давайте пригадаємо про що ми розмовляли вчора на занятті? (Про космос).
  • Вірно. Сьогодні на занятті ми з вами відправимось у космос. А Який транспорт потрібен для подорожі у космос? (Ракета).
  • Я запрошую вас побудувати ракету з геометричних фігур.
  1. Гра «Збудуємо ракету».

Діти викладають ракету з геометричних фігур за зразком.

  • Які геометричні фігури ви використали? (Квадрати, трикутники)
  • Скажіть якого кольору ваша ракета? (Синього, червоного, зеленого і т.д.)
  • Добре, транспорт у нас вже є. Пора відлітати. Щоб запустити нашу ракету треба порахувати від 1 до 5.

Screenshot_16

4.Гра «Склади числовий ряд»

– Діти, ми потрапили на планету де пройшла пісчана буря і все засипало піском . Давайте разом спробуємо відшукати, що залишилося під піском. (Діти дістають навпомацки магніти із зображенням цифр і викладають числовий ряд)

 Screenshot_17

5.Фізхвилинка.

Ми у Космосі літаєм

Зараз всі відпочиваєм

Руки вгору, руки вниз

кругом себе обернись

Ми планети підкоряєм

Ну і трішки пострибаєм

6.Гра «Скільки зірок».

  • Ну що, відпочили? Можемо подорожувати далі ? Починаємо запуск, та летимо.(Діти рахують від 1 до 5)
  • Діти, подивіться, що ви бачите у космічному просторі?(зірки)
  • Давайте порахуємо їх.(Відповіді дітей)
  • А тепер заплющить очі(педагог забирає 1 зірку), відкривайте. Що змінилося? Як це вийшло?(1 зірку відняли).
  • Знов закрийте очі(педагог повертає зірочку), відкривайте. Що змінилося? (Зірок стало 5)
  • Як ми отримали число 5? (до 4 додали 1)
  • А хто знає коли зірки зникають? (Уранці).

7.Дидактична вправа «Число та цифра»

Діти, подивіться у вас на столі є картки, на яких зображені цифри. Нам потрібно прикріпити стільки зірочок, скільки показує цифра.

Screenshot_18

8.Підсумок заняття.

Молодці, ви добре попрацювали. Але час повертатися додому. Нам потрібно запустити нашу ракету за допомогою зворотної лічби. Давайте порахуємо від 5 до 1.

Ось закінчилась ігра,

повертатись нам пора.

Працювали ми завзято,

дуже гарні ви малята.

Ви скажіть тепер мені:

що сподобалось, що ні?

  • А що саме вам сподобалося?
  • Подивіться, на нас чекає якийсь сюрприз. Що це? (Ракета)
  • Розкриємо? Дивіться, в ній сік. Як ви вважаєте космонавти пють сік? А чому?. І ми з вами будемо здоровими, кмітливими.
  • Давайте попрощаємося з нашими гостями.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 коментарів

  1. Цікаве і користне заняття логіко-математичного напрямку. Дуже насичене, динамічне, однак , як видно з фото, не перевантажує дітей. Витриманий і руховий режим. Сподобались наступні прийоми : гра «Збудуємо ракету» та ігри в пісочниці.

  2. Дуже важливо ще з дитячого садку розвивати геометричне уявлення вихованців. Використані для цього прийоми: подорож у космічний простір, побудова ракети з геометричних фігур, – це дуже цікаво і пізнавально для дітей. Тільки залишається побажати натхнення у Вашій роботі!

  3. Представлене заняття дійсно розвиває математичне мислення дітей, удосконалює їх знання геометричних фігур. А обрана форма у вигляді гри сприяє кращому засвоєнню знань та вмінь вихованців. Дітки, що постійно відвідують дитячий садок приходять до школи повністю підготовлені, і тоді нам, вчителям набагато легше з ними працювати. Спасибі Вас, Ганно Іванівно, за цікаву розробку!
    Захоплення викликають також світлини з дітьми – такими щирими й безпосередніми! Просто чудовими!

  4. У конспекті математичного заняття ” Подорож до зірок” вихователь Салій Ганна Іванівна вдало поєднала гру з навчанням. Сподобалось, що вихователь намагається дотримуватись логічної послідовності на заняттях. Якщо подорож до зірок, то потрібно будувати ракету – знайомство з геометричними фігурами. Фотографії свідчать про жвавий інтерес дітей до завдань. Гарной подорожі до зірок!

  5. Ганна Іванівна професійно підійшла до вирішення проблеми . Вихователь під час заняття застосовує піскотерапію , а отже турбується не лише про здобуття дітьми знань, а й про їхнє здоров’я. Сюрпризний момент теж спонукає дітей до ведення здорового способу життя. Дякую!

  6. Сподобалося ваше, Ганно Іванівно, розвиваюче заняття з математики. Дітки вчаться міркувати, бути уважними та спостережливими, викладати з частин ціле, співставляти кількість предметів з цифрою, розвивають дрібну моторику( і під час пошуку в піску також). Неочікуваним, приємним моментом, який залишиться в пам яті вихованців, є сюрприз в кінці заняття.

  7. Дивлячись на світлини, переконуюсь, як же було цікаво малятам майструвати ракету та мандрувати космічними просторами. Це стало можливим завдяки умінню вчителя поєдати в процесі гри кількісну та порядкову лічбу зі знаннями курсу природознавства. Завдання,що пропонувалися дітям, повністю враховували їх вікові особливості та спонукали до творчості.