mail@urok-ua.com

Конспект заняття з мовленнєвого розвитку з використанням елементів методики М. Зайцева.

Автор: Вихователь Зубик Світлана Миколаївна

Вихователь Зубик Світлана МиколаївнаТема: Весною гарно навкруги!

Мета: вчити дітей згоджувати іменників з дієсловами, прийменники з іменниками. Закріпити вміння говорить реченнями, вміння вести диалог, читать склади, слова. Розвивати силу голосу, інтонацію.

Розвиток уваги, логічного мислення, просторової орієнтації.

Матеріали: друковані слова, кубики М. Зайцева, відеоматеріали.

Хід заняття

Доброго ранку, сонце блакитне!

Доброго ранку небо блакитне,

Доброго ранку, в небі пташина!

Доброго ранку друзі всі ми!

Станьте рівно, поверніться,

Один одному всміхніться.

На заняття старанність не забули взяти? Все! Можна починати!

Вихователь. А чи всі діти на місцях? Давайте перевіримо.

Діти читають імена хлопчиків

(Діти читають імена хлопчиків, а потім імена дівчат)

Ой, як гарно навкруги,

У квітках сади, луги.

Вихователь. Давайте послухаємо звуки природи. (Звучить грамзапис). Чуєш журчать струмки

Чуєш цвірінчать пташки

Глянь зелені листочки он на гіллі

У синьому небі журавлі

Весняні квіточки цвітуть

Веселі джмелики гудуть

Це прекрасна й чарівна

В гості прийшла весна.

Діти. Весняний день рік годує.

Весна ледачого не любить.

Весна ліс одягає, літо в гості чекає.

Весна красна квітками, а осінь пирогами.

Весною дощик зайвим не буває.

Дидактична гра «Які?»

Весною рослини які? (зелені, гарні, живі, красиві, корисні) Дерева які? (високі, міцні ,великі, молоді, фруктові)

Кущі які? (низенькі, підстрижені, густі)

Дидактична гра «Велике – маленьке »

Велике дерево, а маленьке деревце.

Великий кущ, а маленький … .

Висока трава, а низенька …

Доросла коза , а маленьке …

Широка дорога , а вузенька …

Гра «підкажи»

Вихователь. У кожного дерева є міцний, вкритий корою стовбур. У кущів не має стовбура, є тільки гілля. На гілочках дерев  та кущів росте листя.

Фізкультхвилинка

Фізкультхвилинка

Гра «Хто, де знаходиться?»

Вірш «Метелика ловити я не стану»

Гра «З якими кольорами весна дружить?»

Гра

Експеримент з водою «Зміна кольору води» Гра «Скільки слів я промовила»

Лисичка стоїть під деревом (чотири)

Лисичка стоїть під … (три)

Лисичка стоїть … …(два)

Лисичка …  …  … (одне)

Вихователь. Лисичка має велику мрію. Прочитайте про, що мріє вона?

ДА  ДО  ДУ  ДИ  ДЕ  ДІ ————-ДІ-М

 

Діти будують будинки за допомогою кубиків

(Діти будують будинки за допомогою кубиків М. Зайцева)

Вихователь. Хто ж буде жити в другому будинку?

Хто ж буде жити в другому будинку

В-ВА-ВО —————–ВО-В-К

Вихователь. Погляньте на третій будиночок і по надрукованій літері відгадайте, хто живе в нім.(Ї———-Ї-ЖА-К)

( Відео зв’язок по комп’ютеру )

Вихователь. До нас звернувся за допомогою Колобок.

Відеогра «Допоможіть Колобкові знайти свій будинок»

Відеогра

Вихователь. Дякую малята, що ви сьогодні були чуйні до чужої біди і мудрі у вирішенні всіх завдань. Колобок дякує і передає вам гостинці.

Гра «Пригощу товариша»

Вихователь. Ось і закінчилось наше заняття. Весняний теплий день запрошує нас на прогулянку.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Завданням бракує деякого роз*яснення, уточнення. Конспект, на мою думку, поданий у скороченому варіанті. Якщо суть завдань не зрозуміла я, то, певно, не зовсім зрозуміли і діти, чого від них хочуть. Варто описати завдання: Гра «Хто, де знаходиться?», вірш «Метелика ловити я не стану», гра «З якими кольорами весна дружить?», експеримент з водою тощо.

  2. Є вихователі які вважають, що не головне завдання вихователів навчити дитину читати. І це дійсно так! Та найголовніше завдання вихователя, який знає як це зробити – навчити, заохотити до цього батьків і дітей. Саме тут приходить на допомогу відома методика М. Зайцева. Завдяки їй діти швидко, невимушено, граючись кубиками навчаються читати.